آلمان با وجود برد از جام جهانی حذف شد، ژاپن به یک شانزدهم نهایی صعود کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ژاپن دومین چرخش خیره کننده خود در جام جهانی را انجام داد که در روز پنجشنبه با دو گل سریع اسپانیا قهرمان سال 2010 را 2-1 شکست داد و همراه با حریفان شکست خورده خود به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کرد.

جام جهانی فوتبال 2022
جام جهانی فوتبال 2022 © استودیو گرافیک FMM

با شکست 1-0 در نیمه دوم و در مسیر خروج زودهنگام از جام جهانی، هاجیمه موریاسو، سرمربی ژاپن، تیمش را دوباره سازماندهی کرد تا به آنها ضربه هجومی بیشتری بدهد و در عرض 6 دقیقه آبی های سامورایی پیش افتادند.

ریتسو دوان، یکی از بازیکنان تعویضی، در دقیقه 48 در یک ضربه از لبه محوطه جریمه ضربه‌ای زد که اونای سیمون، دروازه‌بان اسپانیا که دفع ضعیفش خطر را ایجاد کرده بود، نتوانست آن را مهار کند.

سه دقیقه بعد، آئو تاناکا از فاصله نزدیک پس از اینکه کائورو میتوما، نیمه دوم، توپ را از خط کناری برگرداند، گلزنی کرد.

سیستم VAR چند دقیقه طول کشید تا تأیید کند که توپ قبل از لمس میتوما به بیرون نرفت و باعث شد تا ژاپن و هواداران آنها جشن های وحشیانه ای را در هنگام صدور حکم به راه انداخت.

اسپانیا در نیمه اول کنترل کامل به نظر می رسید اما ناگهان به شانس خود برای ماندن در جام جهانی چسبیده بود زیرا کاستاریکا و آلمان در دیگر بازی گروه E درام خود را به نمایش گذاشتند.

آلوارو موراتا زمانی که سومین گل خود را در سه بازی در قطر به ثمر رساند، اسپانیایی ها را پیش انداخت و از خط دفاعی ژاپن بالا رفت و در دقیقه 11 پس از ارسال سزار آزپیلیکوئتا، شویچی گوندا دروازه بان این تیم را با ضربه سر پشت سر گذاشت.

برد نفس گیر 2-1 برای ژاپن – که آلمان را نیز پس از عقب افتادن در بازی ابتدایی خود با نتیجه 2-1 شکست داد – به این معنی بود که آنها در گروه E صدرنشین شدند و پس از آن اسپانیا در رده دوم قرار گرفت که تنها با تفاضل گل از آلمان سوم شد. .

ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف کرواسی خواهد رفت و اسپانیا با مراکش دیدار خواهد کرد.

آلمان با وجود پیروزی 4-2 مقابل کاستاریکا در پنجشنبه شب از جام جهانی خارج شد.
آلمان با وجود پیروزی 4-2 مقابل کاستاریکا در پنجشنبه شب از جام جهانی خارج شد. © France 24

(رویترز)

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما