آن شی مرموز در ساحل فلوریدا؟ کشتی غرق شده است.

پس از کشف ماه گذشته یک شی عجیب چوبی و فلزی به طول 80 فوت که از شن و ماسه در ساحل دیتونا در ولوسیا کانتی، فلوریدا بیرون آمده بود، نظریه هایی در مورد آنچه که می تواند وجود داشته باشد شایع شد.

برخی فکر می کردند که می تواند بخشی از یک کشتی غرق شده باشد. پیشنهادی وجود داشت که می‌تواند سفیدکننده‌هایی باشد که دهه‌ها پیش، زمانی که NASCAR در ساحل مسابقه می‌داد، راه‌اندازی شد. دیگران تعجب کردند که آیا این می تواند بقایای یک اسکله گذشته باشد.

این هفته معما حل شد. تیمی از باستان شناسان روز دوشنبه و سه شنبه یک ترانشه 60 فوتی را در امتداد ردیف الوار حفاری کردند. این شی از محل دفن خود، خود را به عنوان یک کشتی دریانوردی با چوب منحنی، دنده ها و اتصالات شن و ماسه نشان داد.

چاک مید، باستان شناس دریایی، روز جمعه گفت: «این قطعا یک کشتی است. “هیچ راهی وجود ندارد که کشتی نباشد.”

اسرار مدفون گذشته دریایی فلوریدا به طور مرتب با تغییر شن، جزر و مد، جزر و مد، و اختلالات خشونت آمیز ناشی از طوفان آشکار می شود. در مصاحبه ای که او در حال آماده شدن برای بررسی لاشه دیگری بود که قبلاً در جزیره تالبوت کوچک کشف شده بود، آقای. مید گفت که آخرین کشف به احتمال زیاد یک کشتی تجاری خصوصی متعلق به دهه 1800 است.

همانطور که اغلب در مورد کشتی‌های غرق‌شده اتفاق می‌افتد، هنوز سوالات بیشتری نسبت به پاسخ وجود دارد، اما آگاهی از مسیرهای دریایی تاریخی کمک می‌کند. آقای دکتر گفت: اگر کشتی غرق شده Daytona Beach Shores میوه می‌برد، احتمالاً از دریای کارائیب به سمت شمال می‌رفت. مید، مدیر بازوی تحقیقاتی St. فانوس دریایی و موزه دریایی آگوستین در St. آگوستین، فلوریدا. او گفت که اگر از شمال حرکت می کرد، به احتمال زیاد کالاهایی را به عنوان محموله تولید می کرد.

او گفت: “به عنوان باستان شناسان، ما مطمئناً در این امر ارزش می بینیم زیرا نمونه ای از چیزی است که بخش بسیار مهمی از جامعه ما بود.” «آمریکا یک کشور دریایی است. این یادگاری از دوران گذشته و چیزی است که ما به ندرت به آن نگاه می کنیم.»

روز دوشنبه، زمانی که جزر و مد کم بود، آقای. مید به کارشناسان شبکه باستان شناسی عمومی فلوریدا و داوطلبان دانشجو در کاوش این مکان پیوست. آنها حدود یک فوت در شن ها حفر کردند تا سنگر را حفر کنند، بیش از نیمی از طول تخمین زده شده کل لاشه. در طول شب، جزر و مد این شکاف را با ماسه پر کرد و آنها را مجبور کرد تا روز سه شنبه دوباره سنگر را حفر کنند.

گاهی اوقات، به بازدیدکنندگان مشتاق ساحل، بیل می‌دادند، با احتیاط‌هایی در مورد اینکه ضربات خود را به کجا وارد کنند. “بزرگترین نگرانی این بود: الوارها را با بیل خود زخمی نکنید.” مید گفت.

با ادامه کار، پیچ‌ها، میخ‌ها و بست‌های آهنی نمایان شد.

او گفت: “ما معتقدیم که به احتمال زیاد یک کشتی غرق شده در قرن 1800 و به احتمال زیاد یک کشتی تجاری است.” “کشتی حامل بار که می‌توانست در مقابل خشکی در بالا و پایین ساحل حرکت کند.”

تجزیه و تحلیل بیشتر 22 نمونه چوبی که از سایت گرفته شده است می تواند به توضیح محل ساخت قایق کمک کند.

او گفت: “به هیچ وجه این یک علم دقیق نیست، اما به طور بالقوه ممکن است بتوانیم تجزیه و تحلیل حلقه درختان را انجام دهیم و تاریخ بهتری بدست آوریم.” اما ما گاهشماری کاملی برای هر گونه چوب نداریم.

مارک آرد، سخنگوی وزارت امور خارجه فلوریدا در بیانیه ای گفت، باستان شناسان ایالتی با این تیم برای مستندسازی سایت و تعیین مراحل بعدی کار کردند.

اگر کشتی غرق شده در سال جاری کشف نمی شد، این احتمال وجود داشت که در نهایت ظاهر می شد. طبق گفته اداره ملی اقیانوسی و جوی، همه سواحل تا حدودی به طور طبیعی فرسایش می یابند، و برای جزایر سدی مانند سواحل ساحلی دیتونا، میانگین نرخ رکود سالانه 25 فوتی خط ساحلی غیر معمول نیست.

اما امسال، فرسایش ساحل در سواحل ساحلی دیتونا توسط دو طوفان قدرتمند پیش رفت: طوفان نیکول، که در ماه نوامبر فلوریدا را درنوردید، و طوفان ایان، که در ماه سپتامبر این ایالت را به شدت کوبید و یکی از قوی‌ترین طوفان‌هایی بود که در ایالات متحده آمریکا را درنوردید. دهه گذشته

کشتی غرق شده در سواحل ساحلی دیتونا با اولین مورد کشف شده در سواحل فلوریدا فاصله زیادی دارد و احتمالاً آخرین مورد نیز نخواهد بود. در سال 2020، زوجی که در ساحل کرسنت قدم می‌زدند، چند چوب و پیچ و مهره چوبی را دیدند که از ماسه بیرون زده بود. باستان شناسان دریایی بر این باورند که این بخشی از کشتی کارولین ادی، یک کشتی قرن نوزدهمی است.

در سال 2021، یک جوان 17 ساله یک سکه نادر طلای ناوگان 1715 را در جنوب ساحل تریل تریل، در سواحل شرقی فلوریدا پیدا کرد. در ماه اکتبر، مردی که در حال حفاری در ساحلی در سنت. آگوستین یک حلقه الماس به ارزش حدود 40000 دلار پیدا کرد.

اکتشافات غرق شده مانند آنچه در ساحل Daytona Beach Shores وجود دارد معمولاً عموم را مجذوب خود می کند. اما ریشه کن کردن آنها از شن و ماسه، یا بیرون کشیدن آنها از اعماق، به ندرت یک گزینه است، که نیازمند میلیون ها دلار و دهه ها کار حفاظتی است، حتی اگر اراده سیاسی برای حمایت از چنین پروژه هایی وجود داشته باشد.

“ایده ها در مورد عاشقانه گالون های اسپانیایی و کشتی های دزدان دریایی سرازیر می شوند.” مید گفت. “این یک راز است و عاشقانه است و ما می خواهیم راز را حل کنیم.”

بنابراین، بقایای کشتی سواحل ساحلی دیتونا در جای خود باقی می‌ماند، که توسط عوامل دریاها و طوفان‌ها محافظت می‌شود، و یک قانون دولتی که به منظور جلوگیری از شکارچیان سوغاتی است.

آقای “در حال حاضر لاشه کشتی دوباره خودش را دفن می کند.” مید گفت. او در داخل یک ماتریس مرطوب قرار دارد و بیش از صد سال است که مدفون شده است. تا زمانی که خیس و در تاریکی بماند، تقریبا تا ابد باقی خواهد ماند.»

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما