آیا ویل واقعی آرتا فرانکلین کسی که در کاناپه یا کابینت یافت می شود؟

در ابتدا، خانواده آرتا فرانکلین معتقد بودند که تقسیم دارایی او پس از مرگ او در سال 2018 یک کار ساده است: بدون اراده شناخته شده، دارایی های خواننده مشهور به طور مساوی بین چهار پسرش تقسیم می شود.

اما ماه‌ها پس از تشییع جنازه فرانکلین، یکی از اعضای خانواده اسنادی را پیدا کرد که با دست خط خورده بودند و خواسته‌های او را ترسیم می‌کردند – یکی در زیر یک بالشتک در خانه‌اش در حومه دیترویت، دیگری در یک کابینت قفل‌شده – که املاک را در بلاتکلیفی فرو می‌برد.

در چهار سال پس از آن، پسران فرانکلین در دادگاهی در میشیگان بر سر اینکه کدام یک از اسناد متضاد باید اولویت داشته باشد، با هم مبارزه کردند. روز دوشنبه، با توزیع دقیق ثروت، اموال و حقوق موسیقی فرانکلین، این موضوع به محاکمه می رود.

کریگ ای. اسمیت، وکیل ادوارد فرانکلین، دومین پسر بزرگ خواننده، گفت: «فکر می‌کنم همه آن‌ها آرزو می‌کردند که یک هفته پس از مرگ او این مشکل حل می‌شد. “اما آنها کسی را سرزنش نمی کنند – این همان چیزی است که هست.”

موضوعی که در این کارآزمایی مطرح می شود این است که کدام سند خواسته های فرانکلین را قبل از مرگ او در سن 76 سالگی بر اثر سرطان پانکراس به بهترین وجه منعکس می کند.

دو تن از پسران او، ادوارد و ککالف فرانکلین، ادعا می کنند که سندی که در یک دفترچه مارپیچ زیر بالشتک های کاناپه یافت شده است، که تاریخ آن در مارس 2014 است و اساساً به نفع ککالف است، باید اصلی در نظر گرفته شود. پسر دیگر، تد وایت جونیور، ادعا می کند که اوراق یافت شده در کابینه، مورخ ژوئن 2010، باید اولویت داشته باشند.

هیئت منصفه همچنین می‌تواند تصمیم بگیرد که هیچ یک از این اسناد وصیت نامه مشروع نیست و بر اساس قانون میشیگان، به تقسیم یکنواخت دارایی خواننده بین فرزندانش باز می‌گردد. همچنین یک راه حل ترکیبی احتمالی وجود دارد که در آن موارد از هر دو سند در نظر گرفته می شود.

پسر بزرگ فرانکلین، کلارنس فرانکلین، که دارای بیماری روانی است و تحت سرپرستی قانونی است، مدت‌هاست که یکی از بازیگران جوکی قانونی بوده است، زیرا به نظر می‌رسد که سال 2014 باعث می‌شود که او به میزان قابل توجهی کمتر از برادرانش ارث ببرد. اما در هفته های اخیر، نمایندگان او برای درصد نامشخصی از دارایی به توافق رسیدند. جوزف بوتیگلیری، وکیل سرپرست کلارنس فرانکلین گفت، در نتیجه، آنها در دادگاه طرفی نخواهند داشت.

فرانکلین یک موسیقیدان راهگشا که به عنوان ملکه سول تحسین شده بود، برنده 18 جایزه گرمی شد، بیش از 100 تک آهنگ در نمودارهای بیلبورد داشت و ویژگی های یک ستاره را پشت سر گذاشت: چهار خانه، چندین ماشین، خز، جواهرات و رکوردهای طلا. کل دارایی پس از مرگ او حدود 18 میلیون دلار تخمین زده شد. اسمیت گفت، اگرچه ارزیابی دیگری نشان داد که این رقم ممکن است کمتر باشد.

اما فرانکلین، که به شدت در مورد امور مالی خود خصوصی بود، بدهی مالیاتی قابل توجهی نیز بر جای گذاشت. در سال 2021، هر یک از املاک به توافقی با خدمات درآمد داخلی رسید تا حدود 8 میلیون دلار مالیات بر درآمد فدرال را با کنار گذاشتن بخشی از درآمد جدید حاصل از حق امتیاز موسیقی یا پروژه هایی مانند فیلم زندگینامه اخیر هالیوود با بازی جنیفر هادسون، پرداخت کند.

در مرکز محاکمه بیش از دوازده صفحه از آرزوهای خط خورده فرانکلین وجود دارد که پر از کلمات خط خورده و درج شده است. فرآیند تفسیر مقاصد یک فرد متوفی از روی خطوط یک سند دست‌نویس می‌تواند فرآیندی گیج‌کننده و بحث‌انگیز باشد، روندی که خط داستانی جذابی را در سریال «جانشینی» HBO ایجاد کرد. در فصل آخر سریال، وارثان پدرسالار خانواده برای رمزگشایی از ضمائم مدادی آخرین آرزوهای او که در یک گاوصندوق قفل شده بودند، تلاش کردند.

تلاش برای تعیین خواسته‌های واقعی فرانکلین، سه پیام پست صوتی را پیدا کرد که ماه‌ها قبل از مرگ خواننده ضبط شده بود، که در آن‌ها او وصیت‌نامه دیگری را که با یک وکیل املاک، هنری گریکس، آماده می‌کرد، بحث می‌کرد.

فرانکلین در پیام‌هایی که در اوایل سال جاری در دادگاه پخش شد، گفت که قبلاً درباره جزئیات دارایی‌اش تصمیم گرفته بود، از جمله اینکه می‌خواست پیانوهایش در حراج ساتبیز به حراج گذاشته شود، اما او خاطرنشان کرد که تصمیم‌های دیگر را به آینده واگذار می‌کند. جلسه در دفتر وکیل

تد وایت جونیور، که پدرش مدیر و شوهر اول فرانکلین بود، از دادگاه خواست که اسنادی را که توسط آقای دکتر تهیه شده بود، حمایت کند. گریکس، یک وکیل باتجربه برنامه ریزی املاک، در سه سال آخر زندگی خواننده، با این استدلال که این آخرین بیان خواسته های او بود. اما قاضی ناظر بر این پرونده، جنیفر اس. کالاگان، با استناد به شهادت آقای دکتر، این اسناد را از بررسی در دادگاه مستثنی کرد. گریکس اظهار داشت که این تصور برای او باقی مانده است که فرانکلین «تصمیم خود را درباره وصیت نامه نگرفته است».

قاضی کالاگان در تصمیمی در ماه مه نوشت: «برای این دادگاه روشن است که وکیلی که برای یادبود شخصی طرح املاک دیدنت ابقا شده بود، باور نداشت که متوفی هنوز به یک طرح نهایی و کامل رسیده است».

این دو سند را برای هیئت منصفه شش نفره باقی می گذارد.

در سند سال 2014، سه تن از پسران فرانکلین – به استثنای کلارنس – سهم مساوی از حق امتیاز موسیقی مادرشان را دریافت می کردند، اما توزیع دارایی شخصی او به ککالف تعلق می گرفت. طبق این سند، ککالف دو خانه از چهار خانه و ماشین های خواننده را دریافت می کند که تعداد آنها مشخص نیست.

در اسناد دادگاه، وکیل ککالف فرانکلین استدلال کرد که سند 2014 باید به عنوان وصیت نامه قانونی در نظر گرفته شود زیرا این آخرین سند دست نویس فرانکلین است که برنامه های او را ترسیم می کند. (در مورد اینکه آیا خواننده رسماً سند را امضا کرده است اختلاف نظر وجود دارد. یکی از طرفین می گوید که صورتک خندان همراه با “فرانکلین” نشان دهنده امضای او در صفحه آخر سند است؛ طرف دیگر مخالف است.)

آقای. اسمیت گفت که اگرچه موکلش، ادوارد فرانکلین، اگر وصیت نامه ها نامعتبر تلقی شود، از نظر مالی بیشتر سود می برد، اما موکلش از سند 2014 حمایت می کند زیرا معتقد است “این همان چیزی است که آرتا می خواست.”

در مخالفت سرسختانه با اراده 2014، آقای. وایت، که وکیلش، کرت ا. اولسون، در اسناد دادگاه نوشت: “اگر این سند به عنوان وصیت نامه بود، مراقبت بیشتر از قرار دادن آن در یک دفترچه مارپیچ زیر یک بالشتک کاناپه بود.”

به عنوان مدرکی در حمایت از سند 2010، که کمک هزینه هفتگی و ماهانه را برای چهار پسر مشخص می کند، آقای. اولسون به این واقعیت اشاره کرد که محضری بوده و فرانکلین هر صفحه را امضا کرده است.

آقای. وایت هنوز توافقی را که در مورد قطعه املاک کلارنس فرانکلین حاصل شده است امضا نکرده است و در نهایت منوط به تایید قاضی خواهد بود.

شاهدان در محاکمه، که انتظار می‌رود کمتر از یک هفته در دادگاه انحصاری شهرستان اوکلند در پونتیاک، میشینه به طول انجامد، احتمالاً شامل برخی از پسران فرانکلین می‌شوند. شخصی که سند ملکی 2010 را محضری کرده است. کارشناس دست خط؛ و خواهرزاده خواننده، سابرینا اونز، که در سال 2019 این اراده را کشف کرد. اوونز در ابتدا به عنوان نماینده شخصی فرانکلین – شبیه به نقش مجری – خدمت می کرد تا اینکه اختلافات درون خانواده باعث استعفای او شد.

نیکلاس ای. پاپاسیفاکیس، وکیل املاک میشیگان، در حال حاضر به عنوان نماینده شخصی فرانکلین خدمت می کند و در اختلاف بین وارثان طرفی نمی گیرد.

پس از پایان محاکمه و حل و فصل املاک، همچنان مسائلی وجود خواهد داشت که نیازمند همکاری در خانواده از هم پاشیده است. به گفته آقای دکتر، فیلم‌های بیوگرافی یا کنسرت‌های ادای احترام به توافق جهانی نیاز دارند، مگر اینکه وارثان یک مدیر تجاری را برای مدیریت چنین تصمیماتی منصوب کنند. اسمیت، وکیل مدافع ادوارد فرانکلین.

او گفت: “ما امیدواریم که پس از حل شدن این مشکل، همه با هم کمی بهتر کنار بیایند.”

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما