اخبار مختصر 20 ژانویه 2023 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

اوکراین: اولین کاروان سازمان ملل به شهر آسیب دیده سولدار در شرق رسید

در اوکراین، پس از ورود کاروان سازمان ملل متحد در صبح جمعه – اولین بار از زمان آغاز تهاجم روسیه در 24 فوریه، به غیرنظامیان در شهر آسیب دیده شرقی سولدار کمک رسانی شد.

Jens Laerke از دفتر هماهنگی کمک های سازمان ملل متحد، OCHA، گفت که سه کامیون با حمایت بیش از 800 نفر به شهر مورد مناقشه دسترسی پیدا کرده اند.

«آنچه در این کاروان وجود دارد، غذا، آب، بسته‌های بهداشتی و داروها و سایر لوازم پزشکی است که توسط آژانس‌های سازمان ملل ارائه می‌شود. این برای 800 نفر در نظر گرفته شده است که در این منطقه باقی مانده اند که … بوده است. بنابراین، مردم در آنجا نیاز مبرمی به کمک دارند، بنابراین ما خوشحالیم که این کاروان واقعاً رسیده است.»

انتظار می رود کاروان های بیشتری در روزهای آینده وجود داشته باشد و آقای. لائرک گفت که سازمان ملل و شرکای آن در تلاش هستند تا عملیات امدادی بین سازمانی را در مناطق نزدیک به خطوط مقدم در اوکراین، جایی که نیازها شدید است، افزایش دهند.

چین برای واکسینه کردن همه افراد مسن “پیشرفت عظیمی” دارد

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد روز جمعه گفت که چین در حال انجام «پیشرفت و تلاش عظیم» برای واکسینه کردن همه افراد مسن در برابر کووید-19 است و در عین حال هشدار داد که محافظت از همه زمان بر است.

دکتر کیت اوبراین از سازمان بهداشت جهانی (WHO) توضیح داد که تغییر در سیاست اولیه “دوز صفر” چین برای افراد مسن باعث شده تا برخی در مورد درخواست واکسن کرونا در حال حاضر نامطمئن باشند.

واضح است که با توجه به نیاز به حمایت از افراد مسن، تغییر درک خود از توصیه و حرکت از اولین توصیه در مورد آسیب پذیر بودن بزرگسالان برای افراد مسن دشوار است. چین در حال پیشرفت و تلاش بسیار زیادی برای رسیدن به همه افراد مسن با دوزهای اولیه و دوزهای تقویت کننده است.

دکتر اوبراین که مدیر ایمن‌سازی، واکسن‌ها و مواد بیولوژیکی آژانس بهداشت سازمان ملل است، گفت که WHO “با انتظار زیادی” به داده‌های چین در مورد ایمن‌سازی‌های معمول برای سال 2022 نگاه می‌کند.

دکتر اوبراین گفت: در طول اوج همه‌گیری، بسیاری از کشورها داده‌های واکسن را به صورت ماهانه به WHO ارائه می‌کردند، اما اخیراً عقب‌نشینی قابل‌توجهی رخ داده است، “و ما واقعاً نمی‌خواهیم این اتفاق بیفتد.”

ماداگاسکار: پروژه امدادی نوآورانه امید به آینده ای پایدار را فراهم می کند

برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) روز جمعه اعلام کرد، یک پروژه ابتکاری که به دنبال توسعه انعطاف پذیری آب و هوا، خودکفایی و توانمندسازی جوامع روستایی آسیب پذیر در جنوب ماداگاسکار است، می تواند الگوی تغییر دهنده بازی برای کارهای بشردوستانه آینده باشد.

با تمرکز بر مناطق دورافتاده آندروی و آنوسی – چهار ساعت رانندگی از پایتخت، آنتاناناریوو – طرح تحول سریع روستایی WFP با مشارکت دولت، هاب های انرژی خورشیدی، منبع آب پایدار و بررسی سلامت دیجیتال را ارائه می دهد.

آژانس سازمان ملل متحد گفت که مزایای آن برای جوامع چندگانه است و مورد استقبال قرار می گیرد: انرژی، آب و پلتفرم های دیجیتال که همگی به شیوه ای سازگار با محیط زیست و پایدار ارائه می شوند.

به همان اندازه مهم، این پروژه به دنبال تحریک توسعه مردمی است، در حالی که نیازهای ضروری جوامع روستایی را برطرف می کند. در صورت موفقیت، WFP قصد دارد این ایده را به روستاها و مناطق دیگر ببرد.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما