ادای احترام لوئیس همیلتون به چادویک بوزمن پس از قهرمانی در فرمول یک بلژیکCNN

لوئیس همیلتون پس از نزدیک شدن به دو برد از رکورد تاریخ فرمول یک مایکل شوماخر با کسب جایزه بزرگ بلژیک در روز یکشنبه، به چادویک بوزمن ادای احترام کرد.

مدافع عنوان قهرمانی جهان هر 44 دور را در اسپا فرانکورشامپ هدایت کرد که هم تیمی مرسدس والتری بوتاس در جایگاه دوم قرار گرفت و مکس ورشتاپن از ردبول سه نفر برتر را تکمیل کردند.

همیلتون – تنها راننده سیاهپوست فرمول 1 – از مرگ این بازیگر 43 ساله که جمعه شب در نبرد چهار ساله با سرطان روده بزرگ شکست خورد، شگفت زده شد.

لوئیس همیلتون ژست پلنگ سیاه را بر روی سکوی جایزه بزرگ بلژیک برای ادای احترام به بازیگر چادویک بوزمن اتخاذ کرد.

در سکوی پیروزی اسپا، همیلتون در مراسم سلام واکاندا که بوزمن به عنوان شخصیت اصلی فیلم «پلنگ سیاه» به شهرت رسید، ژست گرفت و سپس در مورد الهام بخشیدن به یک پیروزی معروف دیگر صحبت کرد.

همیلتون می‌گوید: «ما به تلاش خود ادامه می‌دهیم و پایان دادن به اوج این آخر هفته احساس بسیار خوبی است، به خصوص با مرگ چاد (چادویک بوزمن) زیرا او باعث می‌شود که همه احساس کنند یک ابرقهرمان هستند.

این هشتاد و نهمین پیروزی دوران حرفه‌ای او بود، در حالی که او هفتمین قهرمانی جهانی با رکورد را دنبال می‌کرد، یکی دیگر از بهترین‌های تاریخی که توسط شوماخر افسانه‌ای برگزار شد.

با این حال، بعدازظهر تحقیرآمیز دیگری برای فراری تیم سابق شوماخر بود، با قهرمان چهار دوره قهرمانی سباستین فتل در جایگاه سیزدهم، و هم تیمی اش، چارلز لکلرک، در رتبه چهاردهم به پایان رسید.

شوماخر 72 پیروزی از 91 پیروزی خود را با فراری به دست آورد، اما تیم پیش از مسابقه خانگی خود در مونزا و هزارمین جایزه بزرگ خود در موژلو یک هفته بعد، سایه غم انگیز آن گذشته غالب است.

تضاد با مرسدس مشهود است و همیلتون به طور کامل هدایت آن را برعهده دارد و پنجمین برد خود در این فصل را کسب کرد. این باعث می شود که او در یک مسابقه قهرمانی یک طرفه 47 امتیاز از ورشتاپن فاصله داشته باشد.

همیلتون گفت: «این ساده ترین مسابقه نبود.

او گفت: “من یک قفل داشتم که باعث ایجاد ارتعاش در پیچ پنج و یکی دیگر در آخرین گوشه شد، و کمی سخت بود، اما با این وجود فکر می کنم در نهایت خوب بود.”

جدای از مشکلات فنی جزئی، همیلتون در پایان بیش از هشت ثانیه فرصت داشت و ورشتاپن نتوانست همگام با مرسدس بنز حرکت کند.

دانیل ریکاردو استرالیایی سریع‌ترین دور را در دور آخر خود انجام داد، زیرا او بالاتر از هم تیمی خود در رنو، استبان اوکن، چهارم شد و دومین ردبول الکس آلبون، ششم برتر را تکمیل کرد.

بذر پیروزی همیلتون در روز شنبه کاشته شد، زمانی که او 93مین قطب پوزیشن دوران حرفه ای خود را به دست آورد و رکورد پیست را شکست و به صدر جدول رسید.

همیلتون احساسی بعداً به رسانه های اجتماعی رفت و آن عملکرد واجد شرایط را به بوزمن تقدیم کرد.

از قطب، همیلتون هیچ اشتباهی نکرد و به سرعت پیشتاز محکمی ایجاد کرد تا اینکه پس از تصادف شدید بین جورج راسل راننده بریتانیایی از تیم ویلیامز و آلفارومئو آنتونیو جوویناتزی که کنترل ماشین خود را در خروجی از شهر از دست داد، یک خودروی ایمنی مستقر شد. Fagnes Chicane سریع.

خوشبختانه، هر دو بدون مصدومیت جدی کنار رفتند، زیرا همیلتون پس از رها شدن خودروی ایمنی، به طور پیوسته برتری خود را افزایش داد و به سبک شاهانه پیروز شد و بریتانیایی را تقریباً دو برد واضح از نزدیکترین رقیب خود در جدول رده بندی قهرمانی جلوتر گذاشت.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما