از پروژه های ارتباطی ایران در نیشابور دیدن کنید

نماینده شورا، شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با بازدید از اجرای طرح الیاف ایرانی در نیشابور، در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی ایران، روز شنبه 5 شهریور 1401 همزمان با هفته دولت، احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در شورای اسلامی شهر نیشابور، سید حسن میرفانی. شهردار نیشابور داوود کمیلی پور رئیس و محمدکاظم صادقی نایب رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور نیز حضور دارند که برخی از مدیران و اصحاب رسانه محلی از پروژه های ارتباطی ایرانسل در این شهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان قرار گرفتند. از پیشرفت این پروژه ها

عملیات اجرایی شبکه فیبر شهری نیشابور که در تاریخ 10 تیرماه 1401 با مشارکت ایرانسال و شهرداری این شهر به طول کل 31 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال آغاز شده بود، هم اکنون به 6 ارتقا یافته است. کیلومتر همچنین با توجه به پیشرفت توسعه ارتباطات در ایران، از مجموع 7 سایت ارتباطی در حال تاسیس، دو سایت ارتباطی در ماه جاری به مرحله راه اندازی خواهند رسید.

در این مراسم احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در شورا ضمن تشکر از تلاش ایران برای افزایش پوشش اینترنت پرسرعت برای مردم این شهرستان از آمادگی و مساعدت شورا برای تامین زیرساخت ها و ظرفیت های ارتباطی خبر داد. از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات.

همچنین در این بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور از توجه شرکت خدمات ارتباطی ایران به توسعه زیرساخت های شهر و شهر هوشمند تشکر و قدردانی کردند. سید حسن میرفانی شهردار نیشابور با استقبال از گسترش همکاری ایران سل و شهر نیشابور اعلام کرد که شهرداری را در تخصیص مناطق شهری برای احداث سایت های ارتباطی تلفنی یاری خواهد کرد. همچنین در این مراسم داود کمیلی پور رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور با استقبال از سرمایه گذاری ایرانیان در زیرساخت های ارتباطی این شهر از آمادگی شهرداری برای انعقاد تفاهم نامه های مشترک خبر داد.

ساخت شبکه فیبر یکی از مهم ترین زیرساخت ها برای گسترش فناوری های نوین ارتباطی از جمله خدمات شهر هوشمند است. خدمات شهر هوشمند، یکی از ملزومات زندگی امروزی، در مدیریت منابع و انرژی و ارائه خدمات شهری جدید است. راهکارهای عملی شهر هوشمند نقش موثری در پیشگیری از خطرات ناشی از تخریب محیط زیست و تغییرات اقلیمی ایفا می کند و یکی از انگیزه های اصلی جامعه جهانی برای ایجاد دستگاه ها و تجهیزات هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا را دوچندان کرده است. انگیزه دولت ها برای حرکت به سمت شهرهای هوشمند.

راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا مانند نظارت بر آب، هوا و خاک در مناطق شهری و کنترل سطح آلاینده های شهری و صنعتی به پاکسازی محیط کمک می کند. در این زمینه شهرهای هوشمند توانسته اند تا 20 درصد از تولید گازهای گلخانه ای خود جلوگیری کنند.

مشکلات حمل و نقل و ترافیک شهری نیز از دیگر دغدغه هایی است که به دلیل افزایش جمعیت شهرها به وجود آمده است که با مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک در شهرهای هوشمند برطرف شده است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص حوادث و سوانح لحظه ای، پیش بینی تغییرات الگوی ترافیک و … همگی از وظایف این سامانه محسوب می شوند.

در این راستا، ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، تاکنون توانسته است چندین پروژه مرتبط با فیبرسازی و گسترش خدمات شهر هوشمند را در شهرهایی از جمله تهران، مشهد، شیراز، اهواز، اراک، ارومیه، بندر اجرا کند. عباس، کرج، سنندج، قزوین، خرم آباد، زنجان، اردبیل، ساری، بوشهر، انزلی، امل، بابل، دزفول، اندیمشک، آبادان، خرمشهر، بوستان آباد، ماهشهر، اندیشه، مسکندشت، برازجان، صدرا و اسلامشهر طراحی و اجرا شد. .

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما