استخدام مردی برای انتقام از رئیس سازمان پزشکی قانونی سابق

12 روز پس از قتل رئیس سازمان پزشکی قانونی سابق کیشور در مقابل منزلش، راز این جنایت در بازرسی کارآگاهان پلیس فاش شد.

به گزارش ایران روز یکشنبه 9 اسفندماه سال جاری نگهبان خیابان اول ایران با محل این شهر تماس گرفت و گفت: به منزل دکتر علی محفوظی رئیس سابق قانون پزشکی، آبیاری درختان در صبح». وقتی در خانه اش بودم دکتر از خانه بیرون رفت تا سر کار برود اما چند لحظه بعد صدای دو گلوله را از خیابان شنیدم وقتی بیرون دویدم دکتر غرق در خون روی زمین افتاده بود و مرد جوانی صورتش را با ماسک و کلاه سیاه پوشانده بود.

در پی این جنایت، سرپرست دادسرای جنایی تهران و رئیس کلانتری پایتخت تحقیقات ویژه در این پرونده را آغاز کردند.

در گام اول؛ دوربین های مداربسته اطراف صحنه جرم بررسی شدند. با وجود اینکه عامل یا عاملان جنایت مدرکی در اختیار نداشتند، اما تمرکز کارآگاهان بر روی فرضیه های مجرمانه متفاوتی بود. در یکی از شعب به سراغ افرادی رفتند که با متوفی اختلاف داشتند و در این بین به مهران ناظر یکی از پروژه هایی که آن مرحوم مدیریت می کرد رسیدند.

مهران سال گذشته به دلیل اختلاف مالی با دکتر از این پروژه اخراج شد. بنابراین تحقیقات روی او متمرکز شد. بعدها مشخص شد که او چندین بار دکتر را تهدید کرده است. مهران با وجود کنار هم قرار گرفتن مدارک و شواهد توسط پلیس دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی در تحقیقات اولیه منکر این ماجرا شد اما پس از یک هفته بازداشت در نهایت لب به اعتراف گشود: «مقتول را از مدت ها قبل می شناختم و با هم کار می کردیم. اما در یکی از پروژه ها با دکتر اختلاف نظر داشتیم و همین موضوع باعث اخراج دکتر شد. بعد از آن مجبور شدم آپارتمانی را که داشتم تحویل بدهم. همه این کارها باعث شد که از او کینه ای بگیرم و به انتقام فکر کنم.

و ادامه داد: به همین دلیل موضوع را با دو نفر از همشهریانم در میان گذاشتم و آنها نیز پذیرفتند در ازای پول واعظ، طرح هایی را که در نظر داشتم اجرا کنند.

به این ترتیب کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی وارد عمل شده و مخفیگاه دو متهم به نام های حمید و شاهین را در حوالی تهران و یکی از شهرستان های کیشور غربی شناسایی کردند.

سردار حسین رحیمی رئیس پایتخت گفت: دو تن از عاملان این جنایت در تهران و ملارد دستگیر شدند. فرد دیگری که ضارب بود نیز متواری شد و در یکی از استان های غربی کیشور مخفی شده بود و با تحقیقات پلیسی نیز شناسایی و دستگیر شد. این افراد دلیل و انگیزه خود را ناشی از اختلافات مالی با قربانی دانستند.

گروهبان علی ولی پور گودرزی رئیس کلانتری تهران نیز گفت: متهم پس از انتقال به کلانتری به قتل اعتراف کرد و تحقیقات ادامه دارد.

گفتگو با قاتل

حمید همان جوان با نقاب مشکی و کلاه ساعت 7 صبح مقابل رئیس بیمارستان پزشکی قانونی سابق است که با شلیک دو تیر به شهادت رسید. مرد جوانی که در یکی از شهرهای غربی کیشور زندگی و زندگی می کند.

از کی دیکین به کلیدید؟

1 ماه پیش مهران موضوع رو به من و شاهین گفت. اولش قبول نکردیم مخالف بودیم ولی احمق نبودیم. اما به دلیل مشکلات مالی و بیکاری بالاخره پیشنهاد مهران را پذیرفتیم و شاهین اسلحه را آماده کرد.

چگونه مقتول را شناسایی کردید؟

مهران تمام اطلاعات را به دکتر داده بود. از عکسش گرفته تا آدرس و ساعت حرکت و ورودش. به تهران آمدم و یک حادثه مرا به میدان آزادی رساند. بعد از اینکه از ماشین پیاده شدم با ماشین های عبوری خودم را به خیابان ایران رساندم و منتظر دکتر شدم. به محض اینکه در را باز کرد و بیرون آمد، از فرصت استفاده کردم و قبل از آمدن خود راننده، دو تیر شلیک کردم.

بعد از قتل چه کردی؟

پیاده فرار کردم و با مهران و شاهین تماس گرفتم. به مهران گفتم کار تمام شده و از شاهین خواستم تا همان جایی که در آزادی میدان بود مرا پیاده کند. بعد از آن به شهر رفتم و چیزی در این مورد به کسی نگفتم.

برای این کار چقدر باید بگیرید؟

به حساب یک ماشین 50 میلیون تومان خریده بودم. مابقی وجه پس از اجرای طرح پرداخت خواهد شد.

چطور با مهران آشنا شدید؟

مهران و شاهین هر دو هموطن من بودند و از قدیم آنها را می شناختم.

فکر کردی گرفتار شدی؟

حتی اگر یک درصد شانس گرفتار شدن هم داشتیم، این کار را نمی کردیم. نقشه را خیلی حرفه ای اجرا کردیم و اثری از خودمان باقی نگذاشتیم، فکر نمی کردیم به این زودی گرفتار شویم.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances