استفاده از 7 ریپورتاژ روش‌ها مانند طرفداران

هماکنون سایتها و شرکتهایی هستند که در قبال ثبت ریپورتاژ آگهی مبالغی نیز از شرکت تبلیغکننده دریافت میکنند. شاید برای شما سوال باشد که چگونه متوجه شدی رپورتاژ های منتشر شده ورودی از گوگل دارد؟ از آن گذشته، موارد دیگری از ریپورتاژ آگهی در رسانههای ایران وجود دارد که منتقدان را وادار کرده خواهان تصویب قوانینی برای مقابله با رپرتاژ آگهیها شوند. به طور مثال، زمانی که ایده ای تایید می شود خبری در رابطه با تایید و اجرایی شدن آن ایده در رسانه ها منتشر می شود و با این کار به جریان سازی و ایجاد UGC ( تولید محتوا توسط کاربران ) کمک زیادی می شود. ولی اگر در رابطه با موضوع رپورتاژ کسب و کار شما، سایت هایی با همان عناوین و یا موضوعاتی نزدیک به آن وجود دارد، بهتر و مناسب تر است که رپورتاژ آگهی را از آن سایت هایی خریداری کنید. همچنین بازخورد بهتری از رپورتاژ می گیرید که باعث می شود لینک سازی نیز ارزش بیشتری برای سایت شما داشته باشد.

همچنین در تهیه محتوای ریپورتاژ از کپی کردن مطالب سایر سایت ها خودداری شود چرا که تاثیر ناخوشایندی بر وب­سایت و مخاطب خواهد داشت. متاسفانه برخی از کارفرماها خیال کرده اند که بک کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا یک کارشناس SEO زمانی که از انتشار رپورتاژ صحبت می کنید منظورش صرفا انتشار یک متن دارای لینک در سایت های معتبر و خبری است. برای بیشتر دیده شدن رپورتاژ پیشنهاد من اول انتشار در ساعات و روزهای مناسب است، دوم استفاده از امکاناتی مثل قرار دادن در لینک های پربازدید، ویترین خبر سایت های خبری، قسمت وبگردی سایت ها. استفاده از این تکنیک ها می تواند با هرچه بهتر دیدن شدن و افزایش تاثیر رپورتاژ تاثیر بگذارد. اگر در سایت فناوری رپورتاژ منتشر می کنید، متن رپورتاژ خود را مرتبط با موضوع آن سایت بنویسید تا رپورتاژ شما طبیعی و یکدست با باقی مقالات آن سایت درنظر گرفته شود. همچنین ریپورتاژ یکی از بهترین روشهای بازاریابی در اینترنت میباشد که به وسیله آن قادر خواهید بود تا اخبار خود را در برترین رسانهها منتشر نمایید.

شاید در سایت های سرگرمی ، اخبار و فناوری متوجه شده باشید که یک سایت ، محصول یا برند را به طور کامل معرفی می کند و در آخر ، آنها یک برچسب گزارش را درج می کنند تا نشان دهند که کار تبلیغاتی است. خیلی از صاحبان وب سایت ها تمایل دارند از سایت های ارزان برای ریپورتاژ آگهی استفاده کنند که این کار خوب نیست. ریپورتاژ آگهی در اصل یک تبلیغ غیر مستقیم و مقاله ای است که با رعایت اصولی خاص نوشته شده و شما و حرفه تان را در سایتی دیگر به روشی معرفی می کند و به سایت شما لینک می دهد. اشاره به چند نکته خاص کافیست و مخاطبان را برای اطلاع از جزئیات بیشتر به سایت خود ارجاع دهید. هریک کاربرد خاص خود را دارند. سایت الکسا نمایشگر رتبه کلی وب سایت در جهان و همچنین در کشور خود است. نیاز نیست در همه سایت های رپورتاژ منتشر کنید.

سعی کنید در متن اصلی هدف کلی خود را خلاصه و مفید بیان کنید. سعی کردم هرآنجه که نیاز دارید راجع به رپورتاژ بدانید را به شما بگویم. اتوریتی: که هر چه بیشتر باشد بهتر است و تاثیر بهتری روی سئوی سایت شما دارد. SEO غنی تر از هر زمان دیگری است، برای موفق در SEO سایت بایستی تمام فاکتور ها را بالانس کنید تا به موفقیت برسید. SEO متن رپورتاژ صرفا شامل قرار دادن لینک نمیشود بلکه میبایست 200 کلمه نخست، عنوان مقاله، توضیحات صفحه و هدینگ را با استفاده از کلمات کلیدی و LSI بهینه کنید. ولی اینکه این نوع بک لینک گرفتن به چه صورت است و از چه سایت هایی استفاده کنیم ، را در این بخش به شما خواهیم آموخت. از چه سایت هایی رپورتاژ بگیریم ؟ اگر هم بتوانید و اگر تحریریه آن سایت از شما قبول کنند، مخاطب هدف شما در آن سایت نیست. بدون فوت وقت به شروع آموزش نحوه نوشتن رپورتاژ می رویم، در صورت داشتن سوال حتما آن را در قسمت کامنت ها مطرح کنید. در صورتی که شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که صاحب کسب و کار اینترنتی هستید برای اینکه در بحث سئو سایت خود بهتر بدرخشید و جایگاه بهتری در گوگل کسب نمایید ، می توانید از رپورتاژ استفاده کنید.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما