او از دوربین های مخفی برای کمک به دانش آموزان در امتحان تقلب استفاده کرد. اکنون او توسط اینترپل تحت تعقیب استCNN

به “تعقیب انسان بین المللی” فکر کنید و تصویری که احتمالاً به ذهن می رسد تصویر یک جنایتکار سرسخت مانند یک قاتل، سارق بانک یا کلاهبردار میلیارد دلاری است – نه رئیس میانسال یک مرکز آموزشی دبیرستان.

اما این همان کسی است که در مرکز اعلامیه قرمزی است که این هفته توسط سازمان پلیس جنایی بین‌المللی یا اینترپل صادر شده است که همکاری پلیس بین 194 کشور را تسهیل می‌کند.

گفته می شود پو یوان نی 57 ساله از سنگاپور گریخته است پس از طراحی یک کلاهبرداری پیچیده در طول این کشور آسیای جنوب شرقی امتحانات سالانه GCE O Level که دانش آموزان در سال آخر دبیرستان در آن شرکت می کنند.

پس از اینکه دادگاه او را به دلیل اجرای کلاهبرداری به چهار سال زندان محکوم کرد که در آن او و سه نفر از معلمانش با استفاده از سیستمی از دوربین‌های بدنه، هدفون و دستگاه‌های بلوتوث به دانش‌آموزان پاسخ می‌دادند، پوه نتوانست تسلیم پلیس شود.

مراکز تحصیل خصوصی در ایالت-شهرهای ثروتمند تجارت بزرگی هستند که در آن فشار برای دانش‌آموزان برای عملکرد خوب می‌تواند بسیار زیاد باشد و غیرعادی نیست که هزینه‌های ماهانه در مراکز آموزشی خصوصی تا 2000 دلار سنگاپور (1500 دلار) هزینه شود.

طبق اسناد اولیه دادگاه، پو 57 ساله و سه همدستش – خواهرزاده اش فیونا پو مین، دوست دختر سابقش تان جیا یان و یک تبعه چینی به نام فنگ ریون – هر کدام 8000 دلار سنگاپور (6100 دلار) توسط مردی از چین پرداخت شده است. برای کمک به شش دانش آموز 17 تا 20 ساله – همچنین از چین – در امتحانات GCE در سال 2016 موفق شوند تا بتوانند وارد کالج های محلی شوند.

این پرداخت در صورت عدم موفقیت دانش آموزان در امتحانات به طور کامل مسترد می شد.

به دستور پو، این شش دانش‌آموز از گوشی‌های همرنگ پوست استفاده می‌کردند و تلفن‌های همراه و دستگاه‌های بلوتوث را به بدن خود می‌چسبانند تا تان که به‌عنوان یک دانش‌آموز خصوصی که همان برگه‌های آزمون را می‌نشیند، به آنها پاسخ دهد.

تان با کمک یک تلفن دوربین مخفی که روی سینه‌اش چسبانده شده بود، سؤالات را به‌طور زنده به پو و دو معلم دیگر که در مرکز آموزشی بودند، پخش می‌کرد و آنها سپس پاسخ‌ها را بررسی کردند و به دانش‌آموزان دادند.

هنگامی که یک ناظر امتحان صداهای غیرعادی را از یکی از دانش آموزان شنید که هنگام بازجویی تمیز آمد، آنها غرغر شدند.

پس از یک محاکمه یک ساله که در سال 2020 به پایان رسید، پو به 27 فقره تقلب محکوم شد و به چهار سال زندان محکوم شد. اعلامیه قرمز او در مورد اینترپل شامل یک عکس بزرگ بود و اتهامات او را “همدستی به ارتکاب تقلب” ذکر کرد.

پلیس سنگاپور که این اخطار را از اینترپل درخواست کرد، گفت که پوه قرار بود در ماه سپتامبر دوره زندان خود را آغاز کند، اما نتوانست خود را تسلیم کند. هر سه همدست همگی در حال حاضر در حال خدمت هستند پلیس گفت: مجازات زندان

نیروی پلیس سنگاپور در بیانیه‌ای گفت: «پو به دلیل یک سری جرایم تقلب، توطئه با دانش‌آموزان برای تقلب در امتحانات GCE O Level در سال 2016، محکوم شد.

در سپتامبر 2022 به او دستور داده شد که خود را برای گذراندن دوره حبس خود تسلیم کند، اما او این کار را نکرد.

طبق اعلام اینترپل، از واحدهای مجری قانون جهانی خواسته شده است تا افراد را تحت اعلامیه قرمز – در انتظار استرداد، تسلیم یا سایر اقدامات قانونی، شناسایی و دستگیر کنند.

این مورد، سیستم مدرسه‌ای را که در بین بهترین‌های جهان رتبه‌بندی می‌شود و به دلیل رقابت‌پذیری شهرت دارد، مورد توجه قرار داده است.

دولت سنگاپور مجموعه ای از اصلاحات را در سال های اخیر با هدف کاهش بار ذهنی دانش آموزانی که می توانند برای رسیدن به نمرات خوب با فشار زیادی مواجه شوند، اجرا کرده است.

امتحانات GCE O Level می تواند یک زمان استرس زا باشد، زیرا کل عملکرد یک دانش آموز در دبیرستان را مشخص می کند و تعیین می کند که به کدام کالج محلی یا موسسه حرفه ای می تواند برود. این آزمون ها که به طور کامل به عنوان گواهی عمومی آموزش سطح عادی شناخته می شود، آزمون های سراسری در ریاضیات، علوم، زبان و علوم انسانی است.

آنها به طور مشترک توسط آزمون بین المللی ارزیابی کمبریج و وزارت آموزش سنگاپور انجام می شوند. آنها با امتحانات سالانه GCSE بریتانیا یکسان نیستند.

آزمون های GCE معمولاً توسط دانش آموزان 16 و 17 ساله برگزار می شود و برای داوطلبان خصوصی نیز آزاد است. طبق برآورد MOE، سالانه حدود 30000 دانش آموز در امتحانات شرکت می کنند.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما