بحران انرژی اروپا می تواند جرقه بازگشتی به بحران منطقه یورو داشته باشد

اصلاحات معنادار در اتحادیه اروپا از لحاظ تاریخی دچار بحران شده است و زمستان امسال برای سیاست انرژی آماده به نظر می رسد. با این حال، مانند بحران یورو در یک دهه پیش، یک سازش سریع سیاسی می تواند خطر نیمه کاره ماندن کار را به همراه داشته باشد.

وزرای انرژی اتحادیه اروپا روز جمعه نشستی اضطراری برگزار کردند تا راه‌هایی را برای آرام کردن طوفان کمبود گاز، قطعی هسته‌ای و خشکسالی در بازارهای انرژی اروپا به توافق برسانند. وزیران از کمیسیون اروپا در بروکسل خواستند تا مجموعه ای از اقدامات اضطراری را برای هفته آینده پیش نویس کند.

قیمت معیار برای سوخت نوسان منطقه – گاز طبیعی مایع – در این ماه در پاسخ به پیشنهادات برای اقدام هماهنگ کاهش یافته است، اما تقریباً چهار برابر سطح یک سال قبل و هشت برابر معادل ایالات متحده باقی مانده است. این موضوع و تأثیر ضربه‌ای بر قیمت برق، کسب‌وکارها را وادار به تعطیلی تولید و اعتراض شهروندان در خیابان‌ها می‌کند.

اختلاف نظرهای قابل توجهی بین سیاستمداران در کشورهای مختلف در مورد بهترین نحوه رسیدگی به آنچه که یک موضوع اصلی است، وجود دارد. در حالی که فشار باید به دستیابی به نوعی معامله کمک کند، اما خطر اشتباه را نیز افزایش می دهد.

اتحادیه اروپا در ماه مه طرح هایی را برای کاهش اتکای خود به سوخت روسیه پیشنهاد کرد، اما اجرای این طرح ها چند سال طول می کشد. اکنون باید برای کاهش قیمت برق و بهبود قطعیت عرضه، کاری انجام شود.

روز چهارشنبه، بروکسل نقطه شروع خود را مشخص کرد: کاهش اوج تقاضای برق. سقف قیمت عمده فروشی منابع انرژی کم هزینه و گاز روسیه؛ ایجاد مالیات بادآورده بر تولیدکنندگان نفت و گاز؛ و به شرکت‌های انرژی ضمانت‌های دولتی برای کمک به برآورده کردن نیازهای مارجین در معاملات برق ارائه می‌کند. وزرای انرژی روز جمعه به طور گسترده از این طرح حمایت کردند، اما بدون جزئیات که در بازارهای انرژی اغلب تفاوت ایجاد می کند.

محدودیت قیمت گاز همچنان بحث برانگیز است. بحث بر سر این است که آیا محدودیتی برای گاز روسیه، تمام گاز خط لوله یا همه واردات از جمله LNG از تولیدکنندگان دورتر، مانند ایالات متحده وجود دارد یا خیر. قیمت برق

افکار خود را به اشتراک بگذارید

به نظر شما تاثیر اقتصادی بحران انرژی اروپا چه خواهد بود؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

اصلاحات در بازار برق احتمالاً در درازمدت ضروری است، اما انجام چنین کار پیچیده ای برای رفع بحران زمستانی پرمخاطره است. واکنش آتش نشانی اتحادیه اروپا به بحران منطقه یورو بیش از یک دهه پیش، که نتوانست یک اتحادیه بانکی واقعی ایجاد کند، یک سابقه ناخوشایند است.

در همین حال، آخرین طرح انرژی بریتانیا این خطر را برجسته می کند که راه حل های سیاسی آسان تر می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد. با عجله نخست وزیر جدید بریتانیا، سقف قبوض برق برای خانوارها و مشاغل در سطح خرده فروشی هیچ اشاره ای به اقداماتی برای کاهش مصرف نکرد. این می تواند یک نادیده گرفتن گران باشد: بدون سیگنال قیمت، کاربران انگیزه کمی برای کاهش تقاضای خود خواهند داشت که باعث افزایش هزینه ها و افزایش احتمال کمبود می شود.

اندیشکده بروگل بروکسل می گوید، با این حال، دستیابی به یک توافق انرژی در سطح اتحادیه اروپا برای این بلوک “اهمیت وجودی” دارد. تخمین می‌زند که دولت‌های اتحادیه اروپا تاکنون بیش از ۲۳۰ میلیارد یورو، معادل ۲۳۲ میلیارد دلار، برای ترکیبی از اقدامات محلی با هدف کاهش قیمت برق، از جمله سقف قیمت‌ها و کاهش مالیات، هزینه کرده‌اند. مقاله ای که این هفته منتشر شد استدلال می کند که اقدام هماهنگ برای تقویت بازارهای برق نسبتاً به هم پیوسته اروپا ارزان تر از اقدامات ملی است و همچنین امنیت کلی انرژی را بهبود می بخشد و از تاخیر در کربن زدایی جلوگیری می کند.

اما اقدام در سطح اتحادیه اروپا مستلزم آن است که رهبران ملی به همسایگان خود اعتماد کنند و کارهایی را انجام دهند که اگرچه در کل برای اتحادیه خوب است، اما ممکن است در داخل کشور محبوبیتی نداشته باشد – مانند باز نگه داشتن نیروگاه های هسته ای آلمان یا پمپاژ گاز بیشتر از گرونینگن در هلند. ممکن است قبل از رسیدن رهبران اروپایی به حالت بحران کامل لازم برای تغییرات گسترده، چراغ ها خاموش شوند و توسعه سیاست بلندمدت خوب در طول خاموشی کار دشواری خواهد بود.

رهبران غربی در حال آماده شدن برای این احتمال هستند که جریان گاز طبیعی روسیه از طریق خط لوله کلیدی نورد استریم ممکن است هرگز به سطح کامل بازگردد. شلبی هالیدی از WSJ توضیح می دهد که بحران انرژی در اروپا چگونه می تواند باشد و چگونه می تواند در سراسر جهان موج بزند. تصویر: دیوید نیش

به Rochelle Toplensky در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 10 سپتامبر 2022 با عنوان “زمان برای بازگشت به گذشته به بحران منطقه یورو” ظاهر شد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما