بخش دادگستری اعتصاب معامله برای رسیدگی به سیستم آب مبارزه جکسون

واشنگتن – وزارت دادگستری به شدت نقش خود را در نظارت بر سیستم قدیمی و از کار افتاده آب در جکسون، دوشیزه افزایش داده است و به توافقی برای کمک به تثبیت آب آشامیدنی در شهر دست یافته است، زیرا ده‌ها هزار نفر از ساکنان این شهر به آب دسترسی نداشتند. تابستان

به عنوان بخشی از این توافقنامه، وکلای دولت پیشنهاد کردند که یک کارشناس خارجی برای نظارت بر عملیات تا سازماندهی مجدد سیستم و انجام تعمیرات اساسی تعیین شود.

مقامات محلی و دولت تیت ریوز، یک جمهوری خواه که به شدت از تلاش های آنها برای مقابله با این مشکل انتقاد کرده است، با این طرح موافقت کرده است و یک قاضی فدرال اواخر روز سه شنبه این موضوع را تایید کرد.

مریک بی. گارلند، دادستان کل به خبرنگاران در دادگستری گفت: “ما با بیشترین فوریت ممکن به این موضوع نزدیک می‌شویم و معتقدیم که شرکای ما نیز این کار را انجام می‌دهند، بنابراین در اسرع وقت این موضوع را به نتیجه خواهیم رساند.” اداره در روز چهارشنبه.

این اداره، به نمایندگی از سازمان حفاظت محیط زیست، روز سه شنبه نیز یک شکایت مدنی علیه این شهر تنظیم کرد و مقامات را به عدم ارائه آب آشامیدنی که به طور قابل اعتماد با قانون آب آشامیدنی سالم مطابقت دارد، متهم کرد.

این شهر مدت‌هاست که با کمبود سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اصلی خود و کاهش بودجه برای خدمات شهری مانند آبرسانی، جمع‌آوری زباله و تعمیر جاده دست و پنجه نرم می‌کند، زیرا ساکنان سفیدپوست به حومه شهر رفته‌اند. توصیه‌های مربوط به جوشاندن آب و اختلال در آب جاری رایج است و لوله‌های قدیمی و تاسیسات تصفیه آب در شهر مستعد خرابی هستند. در فوریه سال گذشته، طوفان زمستانی باعث ترکیدگی لوله‌ها و شبکه‌های آب در سراسر شهر شد و بیش از 70 درصد از ساکنان را متوجه آب جوشانده بود.

اکثریت شهروندان و مقامات منتخب در جکسون، پایتخت ایالت، سیاه‌پوست هستند و بارها با جمهوری‌خواهان، که اکثر آنها سفیدپوست هستند، که مجلس قانونگذاری ایالت را کنترل می‌کنند، درگیر شده‌اند.

در اواخر ژوئیه، وزارت بهداشت ایالتی در پی طوفان ها، اخطاریه آب جوش برای سیستم آب آشامیدنی جکسون صادر کرد. یک ماه بعد، بارندگی شدید و سیل شدید سیستم را در داخل شهر و در بخش‌هایی از شهرستان هیندز درگیر کرد و شهر را مجبور به اعلام وضعیت اضطراری کرد.

این امر باعث شد بسیاری از ساکنان آب جاری برای نوشیدن یا استفاده برای فعالیت‌های اساسی مانند دوش گرفتن، شستن دست‌ها، شستشوی توالت، وسایل برقی یا اطفاء حریق نداشته باشند.

حدود یک هفته طول کشید تا سرویس بازیابی شد و هشدارهای مربوط به آب جوش تا اواسط سپتامبر به قوت خود باقی بود.

بر اساس این توافق، مدیر موقت سیستم آب آشامیدنی عمومی شهر را برای مطابقت با قوانین فدرال و ایالتی، نظارت بر آژانس شهری مسئول صدور صورت‌حساب و بهبود سیستم، از جمله اولویت‌های دیگر، اداره می‌کند.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما