براد بایندر: تقلب مرگ و ایجاد تاریخچه MotoGPCNN

برد بایندر برای یکی از وحشتناک‌ترین تصادف‌هایی که تا به حال در MotoGP اتریش این آخر هفته دیده است، صندلی ردیف جلو داشت.

این مرد آفریقای جنوبی درست پشت دوکاتی یوهان زارکو بود که با یاماها فرانکو موربیدلی برخورد کرد و موتورسوارانی که با تمام قدرت در حال مسابقه بودند، برخورد کرد. زارکو و موربیدلی به پرواز فرستاده شدند، در حالی که دوچرخه‌هایشان حمل می‌شد و به پرتابه‌های بالقوه کشنده تبدیل شدند.

اینکه هر دو موتورسیکلت از برخورد با والنتینو روسی و ماوریک وینالس یاماها غافل شدند، به همان اندازه که خارق العاده بود، معجزه آسا بود. روسی بعداً اعتراف کرد که “قدیس موتورسواران” باید مراقب او و هم تیمی اش بوده باشد.

بیندر به CNN Sport گفت: فکر می کنم خوش شانس ترین مرد جهان در حال حاضر والنتینو روسی است. سوار 25 ساله KTM وقتی به اتفاقی که ممکن است افتاده باشد می لرزد.

او اذعان می کند: «راستش، ترجیح می دهم حتی به این موضوع فکر نکنم. می‌دانید که دوچرخه‌ها احتمالاً هنوز با سرعت بیش از 200 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند، و دوچرخه‌ای با وزن 185 کیلوگرم که با سرعتی نزدیک به 200 کیلومتر در ساعت پرواز می‌کند، اگر به کسی برخورد کند، فکر می‌کنم همه ما می‌دانیم که چگونه ممکن است پایان یابد.»

قابل توجه است که هم زارکو و هم موربیدلی توانستند از این حادثه دور شوند، اگرچه موتورسوار دوکاتی از آن زمان به L’Equipe گفته است که در اواخر این هفته تحت عمل جراحی به دلیل شکستگی مچ دست قرار خواهد گرفت.

بایندر می گوید خطرات مسابقه همیشه وجود دارد.

“این خطری است که همه می دانند، ما واقعاً سعی می کنیم آن را در پس ذهن خود نگه داریم و به آن فکر نکنیم. متأسفانه، تنها راه انجام این کار این است که به مسائل به این شکل برخورد کنیم. اگر نگران خطرات و چیزهایی هستید که ممکن است رخ دهد، فکر نمی‌کنم هرگز بتوانید این کار را برای امرار معاش انجام دهید.”

ماوریک وینالس به سختی دلتنگ دوچرخه پرنده می شود.

خواندن: Maverick Vinales – Top Gun با نام، سوارکار برتر طبیعتا

بایندر پس از شروع مجدد مسابقه با پرچم قرمز، چهارم شد، یک موفقیت چشمگیر از رده هفدهم جدول. پایان یک هفته ترن هوایی برای مردی که در Potchefstroom، در استان شمال غرب آفریقای جنوبی متولد شد، پایان یافت.

تنها هفت روز قبل از آن، بایندر اولین نفر از آفریقای جنوبی بود که در یک مسابقه کلاس برتر، در GP جمهوری چک در برنو، برنده شد، و تنها در سومین MotoGP خود سوار شد.

این پیروزی همچنین اولین پیروزی تاریخ KTM در MotoGP بود، و بایندر اولین بازیکن تازه‌کاری بود که پس از اولین پیروزی مارک مارکز در GP آمریکا در سال 2013، در یک مسابقه پیروز شد.

او می گوید: «این کاملاً فوق العاده بود. فکر نمی‌کنم به این زودی انتظارش را داشتیم، مخصوصاً در سومین جایزه بزرگ من. صادقانه بگویم که این یک رویا بود که به حقیقت پیوست، چیزی که در تمام دوران حرفه ای خود به عنوان یک موتورسیکلت سوار تلاش می کنید.

برد بایندر می‌گوید دوست ندارد به این موضوع فکر کند که این تصادف چقدر خسارت می‌تواند داشته باشد.

خواندن: قدرت پشت تاج و تخت موتو جی پی مارکز

وقتی او 10 ساله بود، بیندر و خانواده‌اش به کروگرس‌دورپ، درست خارج از ژوهانسبورگ نقل مکان کردند. او اعتراف می کند که موتوراسپرت چیزی معمولاً با آفریقای جنوبی مرتبط نیست.

او گفت: “مطمئنا، وقتی به ورزش و آفریقای جنوبی فکر می کنید، به راگبی و کریکت یا چیزی شبیه به آن فکر می کنید.”

زمانی که جوان تر بودم و مسابقات را در آفریقای جنوبی شروع کردم، شلوغ تر بود، مسابقات زیادی در آنجا در جریان بود و حمایت های زیادی صورت می گرفت، اما همه چیز کمی از بین رفت، اما به آرامی بازمی گردد.”

موفقیت این تازه کار در خانه با استقبال خوبی مواجه شده است.

او می‌گوید: «این واقعاً عالی است، زیرا این خبر واقعاً در خانه منفجر شد. “باید بگویم، آفریقای جنوبی همیشه در حمایت از هر کسی در ورزش، به ویژه از خودشان، فوق العاده هستند، بنابراین دیدن همه حمایت هایی که از من داشته ام بسیار عالی است.”

بایندر می گوید که از حمایت از زادگاهش آفریقای جنوبی لذت می برد.

خواندن: آیا سال 2020 آخرین فصل روسی در MotoGP خواهد بود؟

کووید-19 چالشی اضافی برای بایندر و برادر کوچکترش دارین که در کلاس Moto3 رقابت می کند، ایجاد کرده است.

بایندر توضیح می دهد: «در حال حاضر با بسته شدن مرزهای آفریقای جنوبی واقعاً دشوار است.

«تقریباً غیرممکن است که به خانه برگردیم. بعد از مسابقه آخر هفته، ما دو هفته تعطیل داریم و خیلی خوب می شد که به خانه شلیک می کردیم و یک هفته با دوستان و خانواده همسایه می شدیم و برمی گشتیم. اما متأسفانه، همانطور که در حال حاضر اوضاع پیش می‌رود، ما فقط اینجا می‌مانیم.”

او اعتراف می کند که کمی دلتنگ است.

“آفریقای جنوبی به طور کلی یک مکان شگفت انگیز است، مطمئنا. نکته اصلی در مورد آفریقای جنوبی، من واقعاً نمی دانم چگونه آن را توضیح دهم، فقط خانه است، می دانید؟ این جایی است که من به آنجا می روم و دقیقاً می دانم که همه چیز چگونه کار می کند.

این شگفت‌انگیز است که برگردم و به مکان‌هایی که در آن بزرگ شده‌ام بروم و همه دوستان و چیزهایت را ببینم، کارهایی که در تمام زندگی‌ام انجام داده‌ام. همه آن چیزهاست امیدوارم همه چیز به زودی به حالت عادی برگردد.”

با این حال، زندگی در جاده برای برادران بایندر چیز جدیدی نیست.

او می گوید: «هر دوی ما بیشتر وقت خود را در اروپا می گذرانیم و از سال 2014 این کار را با هم انجام می دهیم.

Binder مسن‌تر از سال 2011 در اروپا مسابقه می‌دهد، عنوان Moto3 را در سال 2016 به دست آورد و در مسابقات قهرمانی Moto2 در فصل گذشته رتبه دوم را پس از الکس مارکز کسب کرد.

زمانی که در مسابقات شرکت نمی کند، اغلب دیده می شود که مهارت های خود را در اسپانیا تقویت می کند.

او اضافه کرد: “مزایای اسپانیا این است که پیست های مختلف زیادی وجود دارد و برای تمرین واقعا خوب است.”

«هوا هم خوب است. اسپانیا همیشه جایی است که اگر نتوانم به خانه برگردم، سعی می کنم به آنجا برگردم.”

یوهان زارکو پس از سقوط فرانکو موربیدلی را بررسی می کند.

خواندن: مارک و الکس مارکز در MotoGP متحد شدند

بایندر علیرغم تجربه نه ساله خود در مسابقات اتومبیلرانی، اعتراف می کند که صعود به MotoGP دلهره آور بوده است.

یک دوچرخه MotoGP یک حیوان کاملاً متفاوت با دوچرخه Moto2 است، شما بیش از دو برابر اسب بخار قدرت دارید و دوچرخه در واقع حتی سبک تر است، بنابراین در آغاز کار خیلی سخت است. او گفت: “هر بار که سوار دوچرخه می شوم احساس راحتی بیشتری می کنم.”

به نظر می رسد KTM امسال یک بسته قدرتمند و یک رقیب جدی برای سایر تیم های کارخانه باشد. ورود دنی پدروسا، هم تیمی سابق مارک مارکز در هوندا، به عنوان یک موتورسوار آزمایشی به طور گسترده باعث تبدیل تیم به مدعی می شود.

بایندر می‌گوید: «من واقعاً در پایان سال گذشته با دوچرخه 2019 سوار شدم. وقتی در مالزی سوار دوچرخه 2020 شدم، می‌توانستید احساس کنید که این یک گام بزرگ رو به جلو است، بسیار، بسیار بهتر و همچنین سواری آسان‌تر. KTM کاملاً کار کرده است، دنی نیز فوق العاده کار کرده است.

به طرز شومی برای بقیه میدان، بایندر می بیند که این سیر صعودی ادامه دارد.

او افزود: دیدن این گام‌های بزرگ رو به جلو عالی است و به طور کلی فکر می‌کنم چیزهای بیشتری در راه است.

لحظه ترسناکی که دوچرخه ها از مسیر عبور کردند.

در حال حاضر، بایندر تبعیدی بر روی موفقیت اولیه خود در این عجیب ترین فصل MotoGP متمرکز شده است.

بازگشت به خانه قطعا خوش آمدید، اما او اعتراف می کند که طعم کمی از آفریقای جنوبی را با خود نگه می دارد.

“من سعی می‌کنم کمی از خودم حرف بزنم – اما همیشه پیدا کردن آن آسان نیست!”

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما