تحریم TikTok تگزاس به دلیل تهدید «آزادی آکادمیک» به چالش کشیده شد

ممنوعیت TikTok در دستگاه‌ها و شبکه‌های ایالتی در تگزاس روز پنجشنبه توسط وکلای متمم اول قانون اساسی به چالش کشیده شد و گفتند این قانون با محدود کردن تحقیق و تدریس در دانشگاه‌های دولتی، قانون اساسی را نقض می‌کند.

مؤسسه اصلاحیه نایت اول در دانشگاه کلمبیا این شکایت را به نمایندگی از ائتلاف تحقیقات فناوری مستقل، که اعضای آن شامل اساتید کالج تگزاس هستند که می‌گویند پس از از دست دادن دسترسی به TikTok در وای‌فای دانشگاه و رایانه‌های دانشگاهی، به خطر افتاده است، تنظیم کرد.

این کت و شلوار نگاهی اجمالی به تأثیر دنیای واقعی ممنوعیت های هدف قرار دادن TikTok و افزایش فشار قانونی همراه با تلاش ها را ارائه می دهد. به گفته این موسسه، دانشگاه‌های بیش از 20 ایالت بر اساس قوانین جدید قانون‌گذاران که می‌گویند TikTok که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، تهدیدی برای امنیت ملی است، تیک‌تاک را به نوعی ممنوع کرده‌اند.

مؤسسه اصلاحیه نایت اول، که به صورت رایگان روی موارد آزادی بیان کار می کند، از تگزاس و سایر ایالت ها می خواهد که اعضای هیئت علمی دانشگاه را از ممنوعیت ها معاف کنند.

رامیا کریشنان، وکیل مؤسسه نایت فرست آمدند، گفت: «دیوان عالی آزادی آکادمیک را به عنوان نگرانی ویژه متمم اول قانون اساسی معرفی کرده است. با توجه به تعداد زیادی از آمریکایی ها در TikTok، مهم است که محققان بتوانند تأثیری را که این پلتفرم روی گفتمان عمومی و جامعه به طور کلی می گذارد، مطالعه کنند.

نمایندگان برای دولت گرگ ابوت، که ممنوعیت تگزاس را در ماه دسامبر اعلام کرد، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در این دادخواست آمده است که ژاکلین ویکری، دانشیار دانشگاه تگزاس شمالی و محقق رسانه های دیجیتال، به دلیل ممنوعیت، مجبور شده است “پروژه های تحقیقاتی را به حالت تعلیق درآورد و دستور کار تحقیقاتی خود را تغییر دهد، روش تدریس خود را تغییر دهد و مطالب درسی را حذف کند”.

ام‌اس. ویکری قبلاً می‌توانست تعداد زیادی ویدیوی TikTok را برای کار خود جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کند که بر نحوه استفاده جوانان از رسانه‌های دیجیتال و اجتماعی برای یادگیری و فعالیت غیررسمی تمرکز دارد، اما او دیگر نمی‌تواند این کار را در رایانه‌های متعلق به دانشگاه یا شبکه‌های اینترنتی خود انجام دهد. ، با توجه به کت و شلوار. در این دادخواست آمده است که به نظر می رسد ممنوعیت تگزاس به تلفن همراه شخصی وی نیز بر اساس استفاده وی از ایمیل دانشگاه و سایر برنامه های موجود در آنجا گسترش می یابد.

ام‌اس. ویکری در مصاحبه‌ای گفت که از زمان بازگشت دانشگاه از تعطیلات زمستانی به TikTok دسترسی نداشته است، حتی برای کاری که در آن از دانشجویانش می‌خواست شرایط حریم خصوصی را در سایت TikTok بخوانند. او گفت که تأثیر این ممنوعیت بر کلاس‌ها و تحقیقات او «واقعاً چالش‌برانگیز» بوده است، به‌ویژه که او لپ‌تاپ شخصی ندارد.

خانم “این فقط یک برنامه نیست که جوانان از آن برای سرگرمی استفاده می کنند، بلکه تحقیقات زیادی با و از طریق سایت و همچنین آموزش های زیادی در حال انجام است.” ویکری گفت. به نظر نمی رسد که این ممنوعیت واقعاً عواقب کاهشی را در نظر گرفته باشد.»

ام‌اس. ویکری بخشی از ائتلاف برای تحقیقات فناوری مستقل است، گروهی از دانشگاهیان، محققان جامعه مدنی و روزنامه نگاران که سال گذشته برای ترویج “حق مطالعه تأثیر فناوری بر جامعه” تشکیل شد.

این سوال که آیا ممنوعیت TikTok حقوق آزادی بیان را نقض می کند نیز در دو شکایت در مونتانا مطرح شده است که هر دو توسط این شرکت تامین شده است. این ایالت اولین ممنوعیت دولتی TikTok را در نوع خود دارد که از ژانویه اجرا می شود. 1. شرکت در دعوای تگزاس دخیل نیست.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما