تصاویری از یک شهر السالوادور که در اثر مهاجرت تغییر شکل داده است

برای کسانی که تصمیم گرفتند در السالوادور همه چیزهایی را که می‌دانستند کنار بگذارند تا به دنبال آینده‌ای امن‌تر، اما نامطمئن در شمال باشند، مدت‌هاست که مسائل سیاسی شخصی بوده است. جنایاتی که توسط دولت مورد حمایت آمریکا در طول جنگش علیه چریک های چپ در دهه 1980 انجام شد، مهاجرتی را برانگیخت که میراث آن در بحران مهاجران امروزی منعکس شده است.

روایت سیاسی حاکم بر اخبار شامل صحنه‌هایی از روح‌های ناامید و خسته که به دنبال پناهندگی هستند و هشدارهایی در مورد تهاجم قریب‌الوقوع – البته اثبات‌نشده – انبوهی از گروه‌ها که جنایت و بیماری را به همراه دارد، می‌شود. آنیتا پوچارد سرا، که از رویدادهای خبری در امتداد مرز عکاسی می‌کرد، فکر می‌کرد سیل تصاویری که از آنجا می‌آمدند نتوانستند عمق بحران را به تصویر بکشند. این ناراحتی سرانجام او و دو روزنامه‌نگار همفکر دیگر را به اینتیپوکا کشاند، شهری در السالوادور که با حواله‌های ارسال شده توسط هزاران پسر و دختر غایب آن که در رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها و دفاتر در منطقه واشنگتن دی‌سی کار می‌کردند، دگرگون شده بود. .

خانم “آنچه که ما را علاقه مند کرد صحبت در مورد مهاجرت از مبدأ بود، نه ورود آنها.” پوچارد سرا گفت. «آنهایی که رفتند چگونه حضور دارند، در حالی که آنهایی که ماندند، چگونه زندگی خود را می بینند؟ «از تاریخچه مهاجرت، شما یک قلمرو جدید ایجاد می کنید که مخلوطی از اینتیپوکا و برخی از محله ها در دی سی، مریلند و ویرجینیا است. این ترکیب فرهنگی خاص خود را دارد و احساس زیادی از بودن در اینجا و آنجا دارد.»

او می تواند ارتباط برقرار کند و هر بار بین آرژانتین و فرانسه تقسیم شود. همینطور، دو زن دیگری که در این پروژه به او پیوستند، کورال کاربالو، عکاس مکزیکی، و جسیکا آوالوس، نویسنده سالوادورایی نیز می توانند. این تیم فراملیتی آنقدر به هم نزدیک شدند که برای «به شهر اینتیپوکا خوش آمدید»، یک کاوش ماهرانه در زندگی بین اینجا و آنجا و اینکه چگونه، شاید گاهی اوقات، می توانید دوباره به خانه برگردید، اعتبار مشترک داشتند. یا توجه داشته باشید. این پیچیده است، و قطعا داستان مهاجرت پدربزرگ و مادربزرگ شما نیست.

ریشه های این پروژه به سال 2016 برمی گردد، زمانی که خانم. پوچارد سرا با خانم ملاقات کرد. کاربالو در یک کارگاه عکاسی خبری در وراکروز، مکزیک. آنها تنها زنان کارگاه بودند. آنها مسائل مربوط به خشونت خانگی و مهاجرت را پوشش داده بودند، اما مشتاق بودند که فراتر از تصویر فوری یا آشکار بروند، زیرا آنها به سبک بصری مستقر شدند. مهاجرت، که زندگی هر دوی آنها را تحت تأثیر قرار داد، موضوعی مناسب به نظر می رسید. پس از تحقیق در مورد موضوع، پروژه پیشنهادی آنها در مورد Intipucá مورد حمایت بنیاد بین المللی رسانه زنان قرار گرفت. خانم دو عکاس به مرور زمان به آنها ملحق شدند. آوالوس که دانش روی زمین او ضروری بود.

خانم “آنچه هر سه ما را برمی انگیزد این است که چگونه اکثر رسانه ها روایتی از “دیگری” ارائه می دهند. کاربالو گفت. “ما می خواهیم به هم نزدیک شویم و همدلی کنیم. این مهاجران با صحبت های نفرت انگیز در ایالات متحده انگ می شوند، اما برعکس، آنها افرادی هستند که می توانند خانواده شما باشند.

نه از همسایه ها.

جریان از اینتیپوکا ده‌ها سال به طول انجامیده است، و حواله‌ها آن را از نظر فیزیکی متحول کرده است، با خانه‌هایی که به سبک حومه شهر ساخته شده‌اند، حتی با موادی که از ایالات متحده وارد شده و با ظرافت‌های آمریکایی تزئین شده‌اند، مانند مجسمه‌ای از آزادی. از نظر فرهنگی، جریان بین دو کشور منجر به پدیده دیگری در آمریکای شمالی شده است: Spanglish.

پیوندهای خانوادگی درهم که با فاصله محکم می شوند رایج هستند. این تیم با استفاده از نقاشی ها و تاریخ شفاهی، درختان شجره نامه ای را با استفاده از رنگ های مختلف ترسیم کردند تا در یک نگاه نشان دهند که چه کسی کجا رفته است. ام‌اس. پوچارد سرا این ایده را از دوران کودکی خود گرفت. هر پدربزرگ درختان خانواده را کشیده بود.

شجره نامه کلودیا ریورا دو پسر نوجوان او را نشان می دهد که با والدینش در واشنگتن زندگی می کنند، جایی که او پس از فرار از جنگ داخلی السالوادور در آنجا بزرگ شد. او که اکنون یک پزشک شده بود، به اینتیپوکا بازگشت و یک درمانگاه در دهکده ای با یک ساعت رانندگی راه اندازی کرد. خانم “او می خواست کاری برای کمک به کشورش انجام دهد.” پوچارد سرا گفت. “اما یک چالش جدید وجود دارد زیرا شما می توانید کمی غریبه باشید زیرا مدت زیادی در کشور دیگری زندگی کرده اید. همه این خانواده ها این احساسات را دارند.”

در سفرهای اخیر برای این پروژه، تیم به منطقه واشنگتن رفته است تا با کسانی که هنوز در ایالات متحده هستند پیگیری کند. این دیاسپورا با اتکا به وب‌سایت خود، رسانه‌های اجتماعی و تماس‌های اسکایپ، به روش‌هایی که نسل قدیمی‌تر هرگز نمی‌توانستند، به اینتیپوکا متصل است. اما کسانی که رفتند با برگزاری مسابقات و قرعه کشی ها، جمع آوری پول برای پروژه های محلی و تهیه وسایل مدرسه برای کودکان شهر، زادگاه خود را نیز حفظ می کنند. برخی نیز برای اعیاد و اعیاد مذهبی به شهر باز می گردند و فرزندان خود را می آورند تا ریشه های خانواده خود را به آنها یادآوری کنند.

این پروژه که برای نمایشگاه دیوارهای متحرک 25 بنیاد جامعه باز انتخاب شد، در حال انجام است. زندگی رعایا هم همینطور است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما