تور نوروزی برای شرکت: قوانین برای شکستن ساخته شده اند

علاوه بر کشورهای آسیای مرکزی، ایران و ارمنستان، مردم کشورهای ناشناخته نیز نوروز را جشن می گیرند. نوروز زمان بسیار خوبی برای سفر به آسیای مرکزی است زیرا واقعاً فضای جشنواره وجود دارد. در برخی از کشورهای اوراسیا، مسلمانان جشن باستانی بهار نوروز، روز اعتدال بهاری را جشن می گیرند. خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی، آناهیتا شمس، در کنار استاد ساملیه امیلی وینز و مونیکا انج خود WBEZ به ما می‌پیوندد تا درباره جشنواره جهانی نوروز صحبت کند. البته معمولاً از نوروز به عنوان سال نو ایرانی یاد می شود، اما این امر برای قزاق ها، ازبک ها، ترکمن ها، افغان ها و آذری ها کاملاً تخفیف داده می شود، فقط به تعدادی که بهار را به این شکل جشن می گیرند. شهر وان در شرق ترکیه در تعطیلات نوروزی که آغاز بهار است بیش از یک میلیون گردشگر را از سراسر جهان جذب کرده است.

اعتدال بهاری است که آغاز سال در جمهوری اسلامی است. این نماد آغاز سال کشاورزی، آغاز یک دوره جدید در تقویم خورشیدی مردمان باستان است. کمی شبیه حلوا است، به بازیابی نشاط و قدرت صرف شده در طول دوره زمستان کمک می کند. قرار است جشن 15000 ساله پایان زمستان و آغاز سال جدید و چرخه برداشت جدید باشد. آنها در از بین بردن کامل آن موفق نشدند. با این حال، گروه بعدی که از آسیای مرکزی می آیند – روس ها/شوروی ها – موفق شدند به جشن پایان دهند. عجیب است، هیچ چیز. حتی به نظر می رسید که آنها متوجه نشده بودند که ما در شلوغ ترین زمان کشور برای سفر به ایران می آییم.

من همچنین دوست دارم از شمال غربی ایران دیدن کنم، جایی که می توانید آثار ارمنی را در کوهستان ببینید و آذری به طور گسترده صحبت می شود. ما جشن یا عید نوروز – سال نو قرقیزستان را در میدان آلا تو خواهیم دید، رقص های سنتی، لباس ها، زندگی سنتی را مشاهده خواهیم کرد. مدیر گردشگری در مورد پتانسیل گردشگری منطقه برامولا گفت که پروژه تله کابین از خدنیار تا بوسیان در اکوپارک در حال بررسی است و در این راستا گزارش مفصلی از پروژه به زودی ارائه خواهد شد. سنت ایرانی، نوروز را که در فارسی به معنای واقعی کلمه «روز نو» است (همچنین به زبان ازبکی ناوروس، در قزاقستان ناوریز، در ترکمنی نوروز، در قرقیزستان نوروز و در دری نوروز) از اهمیت زیادی برخوردار است. نمی توان بدون کنجکاوی در مورد بادگیرها یا بادگیرهایی که افق این شهر کوچک را غیرعادی می کنند به یزد رفت.

نمی توانم بگویم چقدر موثر هستند. نوروز یک تعطیلات سکولار است، حتی ممکن است بگوییم بت پرستی. تصور کنید سال نو، هالووین و روز شکرگزاری همه در یک تعطیلات جمع شده اند که تقریباً دو هفته طول می کشد. در تور 11 روزه ما نه تنها وقت خواهید داشت تا با سنت ها و آداب و رسوم تعطیلات آشنا شوید، بلکه با ازبکستان و شهرهای باستانی آن نیز آشنا شوید. بسیاری از سنت های جشن از زمان های قدیم توسط مسلمانان پذیرفته شده است، همه آنها بسیار جالب و غیر معمول هستند: 1. بزرگسالان تحت یک مراسم تطهیر قرار می گیرند – 7 بار از روی شعله آتش می پرند. چه در ایران زندگی کنید و چه در خارج از ایران، نوروز با مجموعه ای از سنت های خاص خود می آید که باید از آن پیروی کنید.

در نتیجه، انتخاب به این بستگی دارد که خانواده شما اهل کدام منطقه از ایران هستند. علاوه بر اینکه مسلمانان به صورت خانوادگی دور سفره خانه جمع می شوند، فعالیت های عامیانه و بازی های عامیانه نیز در خیابان ها انجام می شود. این رگه‌های سیاسی دارد، اما از سوی مردم کرد در داخل و خارج نیز به عنوان یک عامل اتحاد تلقی می‌شود. در اتحاد جماهیر شوروی به پارک لنین و به مردم پارک اول می گفتند. یکی از جاذبه های گردشگری ترکمنستان پارک ملی استقلال در عشق آباد است. همچنین می‌توانید برخی از لباس‌های ملی خارق‌العاده منطقه را ببینید، زیرا بسیاری از مردم برای تنها بار در تمام سال لباس‌های خود را می‌پوشند. برای اطلاعات بیشتر به برنامه سفر ما مراجعه کنید. در اینجا ما می توانیم 5 نوع مختلف معابد مذهبی و ارزش های آنها را مشاهده کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای آسیای مرکزی ما، لطفا اینجا را کلیک کنید تا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مورخان و باستان شناسان از همه این چیزها چیزهای زیادی یاد می گیرند، اما من در حال غرق شدن با تمام اطلاعاتی بودم که می خواستیم در مدت زمان کوتاهی هضم کنیم. ConcertPass مقصد شماره یک شما برای تمامی بلیت های کنسرت های جشن نوروز و همچنین تاریخ کنسرت ها و اطلاعات گسترده تور است. جالب اینجاست که خوردن این ترکیب در سیزده بدر نیز رسم است. سیزده بدار در فارسی به معنی سیزده در بیرون است. این سوپ یک پیک نیک بعد از ظهر عالی در سیزده بدار با گروه های بزرگتر از خانواده ها و دوستان درست می کند. در ConcertPass بلیت‌های جشن نوروز را با قیمت‌های عالی در طیف وسیعی از گزینه‌های صندلی پیدا خواهید کرد. همین الان در این اکشن شرکت کنید و شاهد اجراهای عالی باشید، همین امروز بلیت های جشن نوروز خود را بخرید تا فرصت را از دست ندهید. امروز وقت آن است که سنت و فرهنگ ایرانی را بشناسیم و روزی به یاد ماندنی پر از شادی و شادی داشته باشیم.

استنفورد تور ایران امسال را در سال نو ایرانی، نوروز، بزرگترین تعطیلات ایران، برنامه ریزی کرد. یک مقام ایرانی روز دوشنبه گفت: حدود 15000 نفر از یک برنامه تور مجازی برای بازدید از موزه ها در طول یک تور 10 روزه زنده در تعطیلات نوروز استفاده کرده اند. از مدرسه باورنکردنی و بازسازی شده المستنصریه دیدن کنید. تا سال 1988 و سالهای پرسترویکا بود که آنها یک بار دیگر از کار و مدرسه مرخصی گرفتند و سال جدید سنتی خود را به ارمغان آوردند. من مسجد صورتی (مسجد نصیرالملک) را با کاشی کاری هایش که کلیساهای مسیحی را نشان می داد، دوست داشتم.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از تور قشم نوروز – https://safaryaar.com/tour/qeshm-nowruz – ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما