جلسه جمعه شما – نیویورک تایمز

یک اتحادیه هالیوود که نماینده 160000 بازیگر تلویزیون و سینما است دیروز برای اولین بار در 43 سال گذشته اعتصاب را تصویب کرد و 134 میلیارد دلار را به ارمغان آورد. تجارت سینما و تلویزیون آمریکا به دلیل عصبانیت از دستمزد و ترس از آینده تحت سلطه فناوری متوقف شده است.

این اعلام پس از شکست مذاکرات با استودیوها بر سر قرارداد جدید منتشر شد. این بازیگران امروز به فیلمنامه نویسانی خواهند پیوست که در ماه مه از کار کناره گیری کردند، در صف های تظاهرات در نیویورک، لس آنجلس و ده ها شهر دیگر آمریکا که در آن نمایشنامه ها و فیلم های فیلمنامه ساخته می شود.

هر دو اتحادیه نویسندگان و بازیگران می گویند که آنها در تلاش هستند تا از دستمزد زندگی اعضای روزانه، به ویژه آنهایی که برای خدمات پخش کار می کنند، اطمینان حاصل کنند. فیلمنامه نویسان از این نگرانند که استودیوها از هوش مصنوعی برای تولید فیلمنامه ها استفاده کنند و بازیگران نگران هستند که از این فناوری برای ایجاد کپی های دیجیتالی مشابه آنها بدون پرداخت یا تایید استفاده شود.

نقل قول: “من از رفتار افرادی که با آنها تجارت داشته ایم شوکه شده ام!” فران درشر، رئیس اتحادیه بازیگران گفت. «در خیلی چیزها چقدر از هم فاصله داریم. اینکه چگونه آنها ادعای فقر می کنند، اینکه وقتی صدها میلیون دلار به مدیران عامل خود می دهند چپ و راست پول از دست می دهند، منزجر کننده است. شرم بر آنها!”

عواقب: در حالی که در اعتصاب هستند، بازیگران اتحادیه نمی‌توانند جلوی دوربین کار کنند، و اجازه تبلیغ پروژه‌های جاری را نخواهند داشت – از جمله اکران‌های تابستانی با بودجه کلانی مانند «باربی»، «اپنهایمر» و «عمارت جن زده». “


سرگرد ژنرال ایوان پوپوف، یک ژنرال ارشد روسی در اوکراین، پس از اخراج از فرماندهی خود، سران خود را به تضعیف تلاش های جنگی با عدم صداقت و سیاست زدگی متهم کرد که این آخرین نشانه از آشفتگی در رهبری نظامی کرملین است.

در یک ضبط، پوپوف مافوق خود را متهم کرد که با برکناری او از سمت خود به تلافی به دلیل بیان خصوصی حقیقت به رهبری در مورد مشکلات میدان نبرد، ضربه ای به نیروهایش وارد کرده اند. این پیامدها منعکس کننده بی نظمی است که فرماندهی نظامی روسیه را پس از شورش ناموفق که توسط رئیس مزدور یوگنی پریگوژین سه هفته پیش رهبری می شد، به هم ریخته است.

گمانه زنی ها به ویژه در مورد سرنوشت ژنرال چرخیده است. سرگئی سوروویکین، رئیس نیروی هوایی و رئیس سابق نیروهای اوکراین، که از زمان شورش به طور علنی دیده نشده است و گفته می‌شود که از قبل از آن اطلاع داشته است. یکی از نزدیکان به ارتش گفت که او در حال بازداشت است.

در اخبار دیگر از جنگ:


یک آژانس جهانی بهداشت روز گذشته اعلام کرد آسپارتام، یک شیرین کننده مصنوعی که به طور گسترده در نوشیدنی های رژیمی و غذاهای کم قند استفاده می شود، احتمالاً می تواند باعث سرطان شود. اما کمیته دوم این سازمان گفت که این ماده در حد اعتدال بی خطر است و فردی با وزن 150 پوند همچنان می تواند حدود 12 قوطی نوشابه رژیمی در روز بنوشد و از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کند.

آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان گفت که نتیجه‌گیری آن مبنی بر اینکه آسپارتام یک سرطان‌زای احتمالی است بر اساس شواهد محدود از سه مطالعه مشاهده‌ای روی انسان است. این آژانس گفت که این مطالعات مصرف نوشیدنی های شیرین شده مصنوعی را با افزایش موارد سرطان کبد در سطوح بسیار کمتر از یک دوجین قوطی در روز مرتبط می کند.

اما آژانس خواستار مطالعه بیشتر شد و هشدار داد که نتایج می‌تواند به طور بالقوه به سمت مشخصات افرادی که مقادیر بیشتری از نوشیدنی‌های رژیمی مصرف می‌کنند منحرف شود.

سایر اخبار سلامت: مقامات بهداشتی ایالات متحده اولین قرص ضد بارداری بدون نسخه را تایید کردند.

او داستانی غم انگیز دارد و میل به جنایات کوچک دارد. او Otter 841، یک سمور دریایی ماده 5 ساله در سانتا کروز، کالیفرنیا است که به دلیل رفتار نادرست علیه موج سواران تحت تعقیب است.

حمله جامائیکا به لیگ برتر فوتبال: متقاعد کردن برخی از استعدادهای برتر انگلیس برای تغییر وفاداری می تواند برای امیدهای جامائیکا در جام جهانی 2026 مفید باشد.

سر صحنه فیلم فرمول 1 اپل: نحوه قرار گرفتن تیم مصنوعی براد پیت در گرندپری بریتانیا.

چگونه در چمن ویمبلدون برنده شویم؟ پایین بیایید، پایین بمانید و هرج و مرج را در آغوش بگیرید.

یک نان برگر کنجدی به اضافه 20 تکه پنیر آمریکایی.

این فرمول چیزبرگر واقعی است، یک اختراع غیرمحتمل از برگر کینگ تایلند. ساندویچ با قیمت 109 بات تایلند یا حدود 3.15 دلار تقریباً به همان سرعتی که رسید از بین رفت و در یک پیشنهاد محدود برای چند روز فروخته شد.

در حالی که چیزبرگر واقعی هرگز به عنوان یک شاهکار آشپزی شناخته نشد، هندسه متمایز و سادگی وحشتناک آن توجه فوق العاده ای را به خود جلب کرد. پست‌های رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مشتریان آن را امتحان می‌کنند و به نظر می‌رسد که با هر لقمه، تپه‌هایی از پنیر آمریکایی با هم ترکیب می‌شوند.

اریک سوربانو که از آن نمونه برداری کرد، گفت: این ساندویچ “یک شوک برای سیستم گوارشی” بود. او افزود: «من را متعجب می‌کند که چرا برگر کینگ به غیر از جنبه ویروسی آن به این موضوع فکر کرده است. “شاید آنها فقط پنیر اضافی در اطراف دارند. شاید آنها فقط از ما متنفرند.”

این برای جلسه توجیهی امروز است. آخر هفته فوق العاده ای داشته باشید، و من شما را دوشنبه می بینم. – ناتاشا

PS مجموعه ما در مورد برده داری و نژادپرستی در ایالات متحده، “پروژه 1619” نامزد جایزه امی شد.

آخرین قسمت سریال «دیلی» در اقدام مثبت است.

بازخورد، افکار و واکنش ها را به چیزبرگر واقعی ارسال کنید [email protected].

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما