حمله به سرمربی رقیب ایران: شرم بر مرد!

کد خبر : 1897797 |
07 فروردين 1402 ساعت 23:00 |
46.9 هزار بازدید |

9
نقطه نظر

فیرات کانیا را تحقیر کرد

نام یک بازیکن را از لیست رقبا حذف کنید.

حمله به سرمربی رقیب ایران: شرم بر مرد!

به گزارش “ورزش سه”، کنیا فردا 7 اسفند 1392 در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف ایران می رود و اومالا که در فرم بسیار خوبی برای باشگاهش به سر می برد یکی از بازیکنانی است که در ابتدا برای این امر دعوت شد. اما پس از آن از لیست حذف شد.

آلن تیگو که بین سال‌های 1968 تا 1979 برای تیم آفریقایی بازی می‌کرد، توضیح داد که این حرکت می‌تواند روحیه جوانانی را که در لیگ برتر کنیا (FKF) گل می‌زنند، تضعیف کند.

اسطوره فوتبال کنیا گفت: “من از کاری که مربی با اومالا کرد ناراحت هستم و به عنوان یک فوتبالیست سابق هیچ شکی در آن ندارم. این اشتباه غیرقابل توجیه بود و در هیچ جوانی نمی تواند اتفاق بیفتد. من جوانی نمی خواهم. می دانم. که بهترین گلزن لیگ خودش را از تیم ملی کنار گذاشته است.

اگر من به جای اومالا بودم دعوت به حضور در تیم ملی در آینده را رد می کردم و روی فوتبال تمرکز می کردم. حتی به او توصیه می‌کنم که پیشنهاد بازی برای یک نوجوان دیگر را رد نکند، همانطور که برخی از ورزشکاران انجام داده‌اند، زیرا علاقه‌ای به جوانی‌اش ندارد.

فیرات دلیلی برای کنار گذاشتن اومالا که در 20 بازی این فصل لیگ 19 گل به ثمر رسانده است، ارائه نکرد و تنها گفت که بهترین گلزن یک لیگ محلی نمی تواند حضور او در تیم ملی را تضمین کند.

تیگو همچنین به فیرات هشدار داد که مراقب سخنانش باشد. در حالی که دخترها را خطاب قرار می دهد و لحن مصاحبه شخصیتی پر از غرور را نشان می دهد که گویی دختر را به جام جهانی رسانده است.

تیگو ادامه داد: باید مواظب حرف هایش باشد و به کسانی که فوتبال را دوست دارند بی احترامی نکند، چطور یک مربی می تواند با بیان اینکه یک بازیکن ایرانی از کل تیم ارزشمندتر است، بازیکنانش را مقصر بداند، این شرم آور است و روحیه او را ضعیف می کند. “

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما