خودروسازان برای رسیدن به هدف ایالات متحده برای خودروهای الکتریکی آزمایشی انجام می دهند

طرح دولت بایدن برای تسریع در پذیرش خودروهای الکتریکی – رسیدن به سهم دو سوم خودروهای جدید در کمتر از یک دهه – خودروسازان را به سمتی که قبلاً در حال حرکت بودند سوق می دهد. اما رعایت جدول زمانی جدید یک چالش خواهد بود.

اکثر شرکت‌های خودروسازی متقاعد شده‌اند که انتقال به خودروهای الکتریکی ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و ده‌ها میلیارد دلار برای توسعه مدل‌های الکتریکی و ساخت کارخانه‌های مورد نیاز برای تولید خودروها و بسته‌های باتری آن‌ها هزینه کرده‌اند.

فورد موتور قصد دارد تا سال 2030 نیمی از فروش خودروهای الکتریکی را تشکیل دهد که گامی بزرگ به سوی هدف دولت است. جنرال موتورز یک کارخانه دیترویت را برای ساخت خودروهای برقی بازسازی کرده است و اخیراً تولید آن را در یک کارخانه باتری جدید در اوهایو آغاز کرده است. فولکس واگن یک مدل برقی در چاتانوگا، تن می‌سازد و تویوتا برنامه‌هایی برای کارخانه باتری در کارولینای شمالی دارد.

اما این صنعت و مشتریانش راه درازی در پیش دارند. در حالی که فروش وسایل نقلیه الکتریکی در حال افزایش است، آنها تنها 5.8 درصد از 13.8 میلیون خودرو و کامیون جدید فروخته شده در ایالات متحده در سال گذشته را تشکیل می دهند.

انتظار می‌رود آژانس حفاظت از محیط زیست روز چهارشنبه محدودیت‌های آلودگی خودرو را اعلام کند که در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل شود که مدل‌های تمام الکتریکی 54 تا 60 درصد از خودروهای جدید فروخته شده در ایالات متحده تا سال 2030 و 64 تا 67 درصد تا سال 2032 را تشکیل می‌دهند.

این اهداف، بلندپروازی‌هایی را که پرزیدنت بایدن دو سال پیش ترسیم کرد، یعنی زمانی که او دستوری اجرایی صادر کرد که هدف خودروهای برقی را تا سال 2030 به 50 درصد از خودروهای جدید می‌رساند، افزایش می‌دهد.

حمل و نقل بزرگترین منبع دی اکسید کربن و سایر گازهای مرتبط با تغییرات آب و هوای زمین است. قانون کاهش تورم که سال گذشته به تصویب رسید، مشوق های مالیاتی 7500 دلاری را برای خریداران خودروهای برقی فراهم می کند که به افزایش خرید خودروهای برقی کمک کرده است. این قانون همچنین میلیاردها دلار برای حمایت از تولید باتری در ایالات متحده و استخراج و پردازش لیتیوم و سایر مواد معدنی مورد نیاز برای سلول‌های باتری و موتورهای الکتریکی فراهم می‌کند.

با این حال، فشار برای قرار دادن خودروهای الکتریکی در گاراژهای آمریکایی ممکن است به افرادی مانند جان تورنس از هامبورگ، نیویورک، حومه بوفالو بستگی داشته باشد. او که فروشنده یک شرکت بسته بندی است، با ایده کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مبارزه با تغییرات اقلیمی موافق است، اما تصور اینکه یک خودروی برقی در زندگی او جا بیفتد برایش مشکل است.

صاحب یک وانت فورد F-150 2018، او اغلب مجبور است برای کار خود یک تریلر پر از تجهیزات را بچرخاند، و گاهی اوقات یک کمپر را برای تعطیلات یدک می کشد – الگوهای رانندگی که برای خودروهای الکتریکی مناسب نیستند، همچنین برای این کار غیرعادی نیست. او باید 300 مایل را در یک سفر کاری رانندگی کند، و زمانی که به دیدار اقوام در میشیگان می‌رود.

او گفت: «من فردی هستم که دوست دارم بروم و توقف زیادی نداشته باشم. “اگر کار می کنم، واقعا نمی توانم یک ساعت یا بیشتر برای شارژ مجدد یک خودروی الکتریکی صبر کنم.”

علاوه بر این، او در یک آپارتمان زندگی می کند، بنابراین او راهی برای شارژ یک EV در خانه ندارد.

اینکه آیا آمریکایی ها مایل به پذیرش تغییرات در کار و سبک زندگی خود برای رانندگی با وسایل نقلیه الکتریکی هستند یا خیر، تنها یکی از چندین مانع و عدم قطعیت است. شاید بزرگترین آن لیتیوم باشد. فلز نرم و سفید نقره‌ای عنصر کلیدی در باتری‌های EV است و جهان تنها بخش کوچکی از مقداری را تولید می‌کند که برای اکثر خریداران خودرو در ایالات متحده، اروپا و چین مورد نیاز است. در سال گذشته بیش از 50 میلیون دستگاه خودرو فروخته شد.

آیا واقعاً می توانیم لیتیوم کافی برای آن تولید کنیم؟ مایک رمزی، تحلیلگر گارتنر که تجارت خودروهای الکتریکی را دنبال می کند، پرسید. ما در حال حاضر حتی در 10 درصد نیستیم و برای شرکت ها سخت است که لیتیوم مورد نیاز خود را تامین کنند.

در حالی که شرکت‌های معدنی در حال رقابت برای توسعه تولید لیتیوم هستند، سرعتی که می‌توانند با آن انجام دهند نامشخص است. به عنوان مثال، در کارولینای شمالی، Albemarle در تلاش است تا یک معدن گودال را در امتداد بین ایالتی 85 در نزدیکی Kings Mountain، 32 مایلی غرب شارلوت بازگشایی کند.

این معدن از دهه 1940 تا 1980 در حال بهره برداری بود و برای بازگشایی آن، شرکت باید برنامه هایی را برای حفاظت از آب های زیرزمینی اطراف، تعیین کند که آیا دیوارهای شیب دار معدن برای عملیات جدید مناسب هستند یا خیر و برای مقابله با هر گونه آلاینده ای که ممکن است در گودال یافت شود. دریاچه در کف معدن

استخراج لیتیوم از سنگ معدن سخت در این سایت فرآیندی دشوارتر و پرهزینه‌تر از سایر منابع دارد و ساکنان منطقه شروع به کار برای جلوگیری از از سرگیری عملیات معدنی کرده‌اند.

عرضه و تولید سایر فلزات – از جمله نیکل، فلزات خاکی کمیاب، منگنز و کبالت – نیز باید افزایش یابد تا از افزایش ده برابری فروش خودروهای الکتریکی حمایت شود.

از سوی دیگر، کارخانه‌ها و خطوط مونتاژ مورد نیاز برای تولید میلیون‌ها خودروی الکتریکی در سال هنوز وجود ندارند. در حالی که جنرال موتورز، فورد و سایر تولیدکنندگان کارخانه‌هایی در دست ساخت دارند، باید دو یا سه برابر بیشتر کارخانه‌های باتری تولید کنند تا به اهداف فروش خود و آنچه که دولت بایدن تعیین می‌کند، برسند.

ساخت و افزایش ده‌ها نیروگاه جدید سال‌ها طول می‌کشد و این روند می‌تواند پرمشغله باشد. حدود سه سال طول کشید تا جنرال موتورز کارخانه باتری خود را در نزدیکی لردستون، اوهایو تکمیل کند و شروع تولید آن کند بوده است. در سه ماه اول سال جاری، جنرال موتورز کمتر از 1000 دستگاه EV با بسته باتری از کارخانه اوهایو فروخته است.

Rivian و Lucid، دو استارت آپ برقی الکتریکی، بیش از یک سال است که برای راه اندازی کارخانه ها با سرعت مورد انتظار تلاش کرده اند. حتی فورد که یک سال پیش تولید پیکاپ لایتنینگ F-150 برقی خود را آغاز کرد، در سه ماهه اول سال جاری فقط بیش از 2000 دستگاه از آن را در ماه تولید کرد. فروش یک خودروی برقی دیگر، موستانگ Mach-E، در آن سه ماهه 20 درصد کاهش یافت. هدف این شرکت این است که بتواند تا ابتدای سال 2024 سالانه 600000 خودروی برقی تولید کند و تا ابتدای سال 2027 سالانه دو میلیون خودرو تولید کند.

خودروسازان معتبر همچنین باید سرعت افزایش فروش خودروهای برقی را با سرعت تولید مجدد مدل‌های احتراق داخلی که در حال حاضر تقریباً تمام سود آنها را تولید می‌کنند، متعادل کنند. فورد اخیرا گفته است که انتظار دارد بخش خودروهای برقی خود در سال جاری حدود 3 میلیارد دلار ضرر کند، اگرچه پیش‌بینی می‌کند که این واحد تا سال 2026 کاملاً سودآور خواهد بود.

آقای. مسئله تورنس در مورد شارژ وسیله نقلیه و آپارتمان نشینی مانع دیگری را برجسته می کند. اگر ده‌ها میلیون نفر از خودروهای برقی رانندگی می‌کنند، افزایش تصاعدی در تعداد ایستگاه‌های شارژ عمومی، به‌ویژه ایستگاه‌های شارژ سریع DC مورد نیاز خواهد بود.

در نهایت، حتی با وجود اعتبارات مالیاتی در قانون کاهش تورم، خودروهای برقی به طور قابل توجهی گران‌تر از خودروهای معمولی هستند.

علیرغم مشکلات، آقای رمزی، تحلیلگر گارتنر، فکر می کند که ادامه تلاش ها در همه جبهه ها می تواند کشور را به اهداف دولت نزدیک تر کند.

او گفت: «دو سال پیش، می‌گفتم هیچ راهی وجود ندارد که به آنجا برسیم. “حالا، من می گویم حداقل ممکن است.”

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما