دانشمند WHO با انتقاد از شرکت های بزرگ شیر خشک، خواستار سرکوب سریع برای محافظت از مادران شیرده شد

“این تحقیق جدید بر این موضوع تاکید دارد قدرت اقتصادی و سیاسی گسترده شرکت های بزرگ شیر خشک کن، همچنین شکست های جدی در سیاست های عمومی نایجل رولینز، یکی از نویسندگان مجموعه‌ای درباره صنعت 55 میلیارد دلاری در سال و «کتاب‌های بازی» بازاریابی آنها، که در مجله پزشکی معتبر The Lancet منتشر شده است، می‌گوید که میلیون‌ها زن را از شیر دادن به فرزندانشان باز می‌دارد.

اقداماتی در حوزه های مختلف جامعه لازم است برای حمایت بهتر از مادران برای تغذیه با شیر مادر تا زمانی که می‌خواهند، در کنار تلاش‌هایی برای مقابله با بازاریابی استثمارگرانه شیر خشک یک‌بار برای همیشه.»

650 میلیون کمبود “حمایت از زایمان”

این مجموعه سه مقاله حمایت بسیار بیشتری از شیردهی در سیستم های مراقبت های بهداشتی و حمایت اجتماعی، از جمله تضمین مرخصی زایمان با حقوق کافی را توصیه می کند.

در حال حاضر، در اطراف 650 میلیون زن فاقد حمایت کافی از زایمان هستند، مقالات اشاره کرد.

این مجموعه که توسط گروهی از پزشکان و دانشمندان نوشته شده است، چگونگی فرمول را بررسی می کند تاکتیک های بازاریابی شیردهی را تضعیف می کند و والدین، متخصصان بهداشت و سیاستمداران، و چگونگی تعیین شیوه های تغذیه، حقوق زنان و نتایج سلامتی، توسط عدم تعادل قدرت و ساختارهای سیاسی و اقتصادی تعیین می شود.

«شیردهی تنها وظیفه زنان نیست و نیازمند رویکردهای اجتماعی جمعی است نویسندگان نوشتند که نابرابری های جنسیتی را در نظر می گیرد. در واقع، بررسی‌ها از سال 2016 تا 2021 و مطالعات موردی مبتنی بر کشور نشان می‌دهد که شیوه‌های شیردهی را می‌توان به سرعت از طریق مداخلات چند سطحی و چند جزئی بهبود بخشید.

ادعاهای گمراه کننده لابیگران لبنیات

مجمع جهانی بهداشت قبلاً به چالش چندین دهه شیوه های بازاریابی مشکوک در بین تولیدکنندگان شیر خشک پرداخته است. در سال 1981، به دنبال گزارش تحقیقی در مورد بازاریابی هدفمند نستله در کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​در دهه 1970، کد بین المللی بازاریابی جایگزین های شیر مادر را تدوین کرد.

سری جدید بیان کرد که ادعاهای بازاریابی گمراه کننده و لابی استراتژیک از صنایع لبنی و شیر خشک به چالش هایی می افزاید که والدین با آن روبرو هستند.

این مقالات بیان کردند که چنین ادعاهایی مانند این که شیر خشک باعث کاهش بی قراری می شود، می تواند به درمان قولنج کمک کند و خواب شبانه را طولانی تر می کند، تنها باعث افزایش اضطراب والدین می شود.

لیندا ریشتر، از دانشگاه Witwatersrand، آفریقای جنوبی و نویسنده همکار مجموعه، گفت: صنعت شیر ​​فرمول از “علم ضعیف” استفاده می کند با شواهد کمی حمایت می کنند که محصولات آنها “راه حل هایی برای سلامتی و چالش های رشدی رایج نوزادان” هستند.

این تکنیک بازاریابیبه وضوح قانون 1981 را نقض می کند، که می گوید برچسب ها نباید استفاده از فرمول را برای فروش بیشتر محصول ایده آل کنند.

فواید بی نظیر شیردهی

WHO شیردهی انحصاری با شیر مادر را برای حداقل شش ماه توصیه می کند. این عمل فواید بسیار زیادی برای نوزادان و کودکان خردسال دارد، از کاهش خطر عفونت گرفته تا کاهش نرخ چاقی و بیماری های مزمن در آینده.

با این حال، در سطح جهانی، فقط نیمی از نوزادان در یک ساعت اول سینه می‌شوند از زندگی

مادری در مرکز بهداشت کودک در کینشاسا در جمهوری دموکراتیک کنگو به نوزادش شیر می دهد.

© یونیسف/گوئن دوبورتومیو

مادری در مرکز بهداشت کودک در کینشاسا در جمهوری دموکراتیک کنگو به نوزادش شیر می دهد.

شرکت ها از کمبود حمایت سوء استفاده می کنند

در زمانی که کمتر از نیمی از نوزادان با شیر مادر تغذیه می‌شوند، طبق دستورالعمل‌های WHO، این مجموعه توضیح می‌دهد که چگونه این صنعت بازاریابی از عدم حمایت دولت ها و جامعه از این عمل سوء استفاده می کند.

این تاکتیک همچنین از سیاست جنسیتی برای فروش محصولات خود سوء استفاده می کند. طرح حمایت از شیردهی به عنوان یک “قضاوت اخلاقی” نویسندگان دریافتند در حالی که شیر خشک را به عنوان “راه حلی مناسب و توانمند” برای مادران شاغل ارائه می دهند.

سیاسی کردن شیر مادر

این مجموعه با جلب توجه به قدرت صنعت شیر ​​خشک در تأثیرگذاری بر تصمیمات سیاسی ملی، بیان کرد که این شرکت ها همچنین با فرآیندهای نظارتی بین المللی تداخل دارند. برای مثال، صنایع لبنی و شیرخشک شبکه‌ای از انجمن‌های تجاری بی‌حساب ایجاد کرده‌اند که علیه اقدامات سیاستی برای حفاظت از شیردهی یا کنترل کیفیت شیر ​​خشک لابی می‌کنند.

در مواجهه با آن فشارها بر والدین، نویسندگان سریال چندین توصیه کردند. در میان آنها نیاز به اقدامات گسترده‌تر در محل کار، مراقبت‌های بهداشتی، دولت‌ها و جوامع برای حمایت مؤثر از زنانی بود که می‌خواهند از شیر مادر تغذیه کنند. آنها همچنین خواستار به رسمیت شناختن رسمی سهم کار مراقبتی بدون مزد زنان در توسعه ملی شدند.

مجموعه ای از توصیه ها

رافائل پرز اسکامیلا، یکی از نویسندگان مجموعه، از دانشکده بهداشت عمومی ییل، سایر مراحل حیاتی را برجسته کرد.

او گفت: «با توجه به مزایای بی‌شمار شیردهی برای خانواده‌ها و توسعه ملی، زنانی که مایل به شیردهی هستند، باید بیشتر حمایت شوند تا بتوانند به اهداف شیردهی خود برسند».

“گسترش گسترده آموزش حرفه ای بهداشتی در مورد شیردهی، و همچنین مرخصی قانونی زایمان با حقوق و سایر حمایت ها حیاتی است.”

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما