دبیرکل سازمان ملل متحد برای کشورهای ثروتمند: برای کشورهای در حال توسعه برای خرید غلات اوکراینی “کیف پول” و “قلب” باز کنید |

کشتی‌های حامل غلات طبق توافق اخیر با میانجیگری سازمان ملل از آنجا خارج شده‌اند. گوترش گفت که اودسا نمادی از دستاوردهایی است که کشورها در صورت همکاری با یکدیگر برای منافع مشترک می توانند به دست آورند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در گفتگو با خبرنگاران فاش کرد که حضور در بندر، جایی که شاهد بارگیری گندم در کشتی بود، تجربه تکان دهنده ای بود.

او گفت: «بدیهی است که این دلیلی برای شادی است. “اما به دلیل غم و اندوهی که از نگاه کردن به این بندر شگفت انگیز احساس می کنم، احساسی است نگاه کردن به این پایانه ها عملا خالی است با امکانی که این بندر باید توسعه یابد. که اوکراین و کل منطقه به دلیل جنگ قطع شده است“.

رگ های امید

بندر اودسا ماه ها به دلیل جنگ فلج شده بود که به این معنی بود “یک خط مهم حمل و نقل از سبد نان جهانی قطع شد” او گفت.

شرایط تحت ابتکار غلات دریای سیاه، توافقی برای رفع انسداد صادرات غلات و کود، که تقریباً یک ماه پیش توسط اوکراین، روسیه، ترکیه و سازمان ملل امضا شد، در حال تغییر است.

از آن زمان تاکنون، 25 کشتی از اودسا و سایر بنادر اوکراین حرکت کرده اند و تعداد بیشتری نیز در راه هستند. گوترش در کنار الکساندر کوبراکوف، وزیر زیرساخت اوکراین سخنرانی می‌کرد.

کشتی ها منتقل شده اند 600000 تن غلات و محصولات غذایی، یعنی گندم، ذرت، روغن آفتابگردان و سویا.

“چکمه هر کشتی نیز کشتی امید استاو گفت. “امید برای کشاورزان اوکراینی در نهایت برای برداشت خود پاداش داده شد – با ذخیره سازی برای ذخیره بیشتر. به دریانوردان و جامعه کشتیرانی بزرگتر امیدواریم، زیرا می دانند که بار دیگر می توان با خیال راحت و کارآمد از دریای سیاه عبور کرد. و مهمتر از همه، امید به آسیب پذیرترین مردم و کشورهای جهان».

حمایت از کشورهای در حال توسعه

دبیرکل سازمان ملل متحد به نمایندگی از افراد آسیب پذیر در همه جا که بیشترین بار بحران جهانی غذا را متحمل می شوند، فراخوان ویژه ای از کشورهای ثروتمند صادر کرد.

با باز شدن این پورت ها، من از کشورهای ثروتمندتر می خواهم که کیف پول و قلب خود را نیز باز کنند. به هر حال، جابجایی غلات برای کشورهایی که توانایی پرداخت آن را ندارند، معنای زیادی ندارد.»

“زمان برای پشتیبانی گسترده و سخاوتمندانهبنابراین کشورهای در حال توسعه می توانند غذا را از این بندر و سایر بنادر خریداری کنند – و مردم می توانند آن را خریداری کنند. کشورهای در حال توسعه اکنون نیاز به دسترسی به منابع مالی دارند. آنها اکنون به بخشودگی بدهی نیاز دارند. آنها اکنون برای سرمایه گذاری روی مردم خود به منابع نیاز دارند.”

دبیرکل همچنین خواستار اقدامات بیشتر برای اطمینان شد دسترسی جهانی کامل به محصولات غذایی اوکراین و غذا و کودهای روسیهr، از طریق ابتکار غلات دریای سیاه.

او گفت در حالی که هیچ کس هرگز انتظار نداشت که این توافق برابر با “قایقرانی هموار” باشد، اما این توافق هم از نظر وسعت و هم از نظر مقیاس بی سابقه است و افزود که هنوز راه زیادی در پیش است.

آقای. گوترش توضیح داد که خروج بیشتر مواد غذایی و کود از اوکراین و روسیه برای آرام کردن بیشتر بازارهای کالا و کاهش قیمت ها بسیار مهم است.

اما فراموش نکنیم که آنچه در اینجا در اودسا می بینیم، تنها قابل مشاهده ترین بخش راه حل است. بخش دیگری که هم مهم است، که ما از آن دفاع می کردیم، به آن مربوط می شود دسترسی بدون مانع به بازارهای جهانی مواد غذایی و کود روسیهکه مشمول تحریم نیستند».

این مهم است که همه دولت ها و بخش خصوصی برای عرضه آنها به بازار همکاری کنند، زیرا “بدون کود در سال 2022، ممکن است غذای کافی در سال 2023 وجود نداشته باشد.”، او اخطار داد.

دبیرکل بر تعهد عمیق خود به این اهداف تاکید کرد، که به گفته او تنها در صورتی محقق خواهد شد همه طرف ها همکاری کنند.

صلح برای اوکراین

وی بر لزوم ادامه تلاش ها برای بهبود عرضه جهانی غذا و ثبات بازارها و تلاش برای صلح در راستای منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی تاکید کرد.

“امروز، اودسا چیزی بیش از یک مرکز حمل و نقل است. این بندر نمادی از کارهایی است که جهان می تواند انجام دهد وقتی که ما متعهد به همکاری برای منافع مشترک باشیم.»

مردم اوکراین بسیار رنج کشیده اندساعت آنها شاهد آنقدر مرگ و میر، آنقدر ویرانی بوده اند که آرزوی صلح مشروع است. اما دوباره، من صلح در راستای منشور ملل متحد، صلح در راستای قوانین بین المللی را تکرار می کنم. این بهترین راه برای گرامیداشت روز جهانی بشردوستانه و کمک به تعیین مسیر برای جهانی عادلانه تر و صلح آمیزتر برای همه است.”

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما