دولت راست‌گرای اسرائیل دموکرات‌های یهودی را از دست داده است

ام‌اس. شاکووسکی به خاخام خود در ایوانستون، آندریا لندن، اشاره کرد که در مصاحبه ای نظری را بیان کرد که زمانی بدعت به نظر می رسید: “اسرائیل توسط همسایگان متخاصم خود نابود نمی شود.”

خاخام لندن گفت: سوال پیش روی یهودیان جهان دیگر این نیست که آیا اسرائیل زنده خواهد ماند یا خیر. او گفت: «این که اسرائیل به یک کشور یهودی و غیر دموکراتیک تبدیل می‌شود یا اینکه اسرائیل به کشوری برای همه ساکنانش، از رود اردن تا دریا، تبدیل می‌شود و شخصیت یهودی خود را از دست می‌دهد.»

چنین تنش هایی حتی در میان رهبران یهودی ارتدوکس نیز وجود دارد که مدت هاست بخشی از اتحاد طبیعی بین آقای دکتر تلقی می شود. نتانیاهو، مسیحیان محافظه کار و یهودیان مذهبی. مورتون آ. کلاین، رئیس قدیمی سازمان محافظه‌کار صهیونیستی آمریکا، گفت که سازمان او تنها سازمانی است که از میان مجموعه گسترده‌ای از سازمان‌های یهودی برای حمایت از فشارهای دولت نتانیاهو برای نادیده گرفتن احکام اسرائیل توسط اکثریت کنست، اداره می‌کند. دادگاه عالی.

همانطور که سیاست و رأی دهندگان اسرائیل به درستی حرکت می کنند، آقای. کلاین گفت، یهودیان آمریکایی از هر قشری دادگاه عالی آن را آخرین اهرم قدرت لیبرال می دانند. او گفت: «این محرک اصلی» انتقاد یهودیان آمریکاست. آنها در حال از دست دادن قدرت خود برای کنترل سیاست هستند.

این فقط سازمان های لیبرال نیستند که ابراز نگرانی کرده اند. وقتی آقای اسموتریچ، آقای وزیر دارایی نتانیاهو، ماه گذشته از ایالات متحده بازدید کرد، بسیاری از رهبران یهودی از ملاقات با او خودداری کردند. برخی به حضور او اعتراض کردند.

خاخام موشه هاور، معاون اجرایی اتحادیه گفت که اتحادیه ارتدکس با او ملاقات کرد. او گفت: “ما با جدا شدن از اعضای دولت و تکیه بر اینکه مخالفان آنها را افراطی جلوه می دهند، خدمتی به خود نمی کنیم.”

اما، خاخام هاوئر با عجله اضافه کرد، او دشواری لحظه را درک می کند – برای همه یهودیان.

او گفت: «شدت بحث، این لحظه را از نظر بافت داخلی کشور اسرائیل به یک لحظه حساس تبدیل کرده است، و «لحظه ای به همان اندازه برای یهودیان آمریکای شمالی از نظر توانایی ارتباط».

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما