سالی که همه چیز برای کشاورزان غرب کانادا درست پیش می رود

در اوایل این ماه در اطراف ساسکاچوان رانندگی کردم، غیرممکن بود که فعالیت برداشت را از دست بدهم. تراکتورها ابرهای گرد و غبار را در مزارع بالا می‌آوردند، کامیون‌های غلات در بزرگراه‌ها غلت می‌زدند، و من گاهی مجبور می‌شدم برای جلوگیری از تکه‌های بزرگ تجهیزات مزرعه، روی شانه‌ها حرکت کنم.

پیش‌بینی‌کنندگان پیش‌بینی می‌کنند امسال برداشت گندم و سایر محصولات کشاورزی کانادایی تقریباً رکورددار باشد. این یک بازگشت قابل توجه از سال 2021 است، فصل گرمای سوزان و خشکسالی که مزارع سراسر غرب کانادا را ویران کرد. در آگوست گذشته، همکارم Vjosa Isai و Brett Gundlock، عکاسی که برای The Times ماموریت داشتند، گزارش دادند که کمبود خوراک دامداران را در منیتوبا به فکر فروختن برخی یا همه دام‌هایی که خانواده‌هایشان در طول نسل‌ها پرورش داده‌اند، انداخته است.

[Read from 2021: Farmers Race to Save Their Cattle From Canada’s Drought]

آمار کانادا پیش بینی می کند که برداشت گندم، کلزا، جو، جو، سویا و ذرت همگی امسال افزایش خواهد یافت که بسیاری از آنها با درصد دو رقمی به دلیل آب و هوای معتدل تر هستند. پیش‌بینی می‌شود محصول گندم، یکی از پایه‌های صادرات مزرعه‌ای کانادا، 55.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد و به 34.7 میلیون تن برسد. اگر این پیش‌بینی درست باشد، یکی از سه برداشت برتر ثبت شده به سال 1908 خواهد بود.

برای کشاورزان، لذت حاصل از برداشت‌های فراوان را می‌توان با قیمت‌های پایین‌تر از بازار پرآب جبران کرد. اما ریچارد گری، رئیس تحقیقات سیاست غلات کانادایی در دانشگاه ساسکاچوان، به من گفت که امسال «قیمت‌ها مطمئناً بالاتر از حد متوسط ​​هستند، بسیار خوب».

البته پشت این قیمت ها، اختلال در کشاورزی اوکراین ناشی از تهاجم روسیه است. جنگ همچنین هزینه اقلامی مانند سوخت، آفت کش ها و کود را برای کشاورزان اینجا در کانادا افزایش داده است. اما پروفسور گری گفت که اگرچه ممکن است این هزینه‌های اضافی نامطلوب باشد، اما هزینه‌های بالایی که کشاورزان برای محصولات خود دریافت می‌کنند بیش از آن جبران خواهد شد.

او گفت: «ما به هیچ وجه تحت فشار قیمت تمام شده نیستیم.

تأثیر افزایش صادرات در سطح جهانی محسوس خواهد بود، زیرا به رفع کمبودهای ناشی از جنگ کمک می کند. صنعت خردل در فرانسه که عمدتاً به واردات بذر از غرب کانادا برای تولید دیژون وابسته است، شاهد پایان کمبودهای طولانی مدت خواهد بود. انتظار می رود تولید دانه خردل در کانادا تا سال 2021 به میزان خیره کننده 192 درصد افزایش یابد.

با این حال، وقتی صحبت از کشاورزی در کانادا به میان می‌آید، سؤالات همیشگی در مورد توانایی راه‌آهن و بنادر در رساندن محصول به مشتریان خارج از کشور وجود دارد.

پروفسور گری در مورد راه آهن و بنادر گفت: «آنها کارنامه خوبی ندارند.

او گفت اما سرمایه گذاری های اخیر شرکت های غلات در بندر ونکوور و راه آهن در واگن های قیف جدید و لوکوموتیوهای قوی تر که می توانند قطارهای طولانی تری را بکشند، بسیاری از تنگناها را در این سیستم از بین برده است. او افزود، غلاتی که برای جایگزینی واردات از اوکراین به اروپا می‌رود، عموماً از مزارع شرق کانادا می‌آید، جایی که سیستم‌های انتقال غلات مدت‌هاست کمتر از ظرفیت کار می‌کنند.

تنها مشکل احتمالی، مانند همیشه، آب و هوا است. سیل سال گذشته در بریتیش کلمبیا جاده ها و خطوط ریلی به ونکوور را قطع کرد. و زمستان های سرد غیرمعمول نیز می تواند قطارها را متوقف کند.

اما، پروفسور گری گفت، به جز این، سال 2022 باید به عنوان سالی نادر به پایان برسد که همه چیز برای اکثر کشاورزان در غرب کانادا خوب پیش رفته است.

او گفت: «شما اغلب برای گفتن همین موضوع به جامعه مزرعه نخواهید رفت. اما گاهی اتفاق می افتد که همه آنها دست از ناله کشیدن بر می دارند.»

  • از آنجایی که کمیته مشترک سنا و مجلس عوام به چگونگی اجرای جنبه‌های تغییرات اخیر در قوانین کانادا در مورد مرگ با کمک پزشکی می‌پردازد، با افرادی که از سیستم جدید حمایت می‌کنند و با آن مخالف هستند صحبت کردم. این قانون به افرادی که در رنج شدید و غیرقابل حل هستند اجازه می دهد تا مرگ را انتخاب کنند، نه فقط بیمارانی که به نظر می رسد در پایان زندگی خود هستند.

  • همکار من جک یوینگ، که اغلب در مورد انتقال صنعت خودرو به وسایل نقلیه الکتریکی گزارش می دهد، به معدنی در نزدیکی لا کورن، کبک که حاوی لیتیوم است، سفر کرد، یک جزء حیاتی باتری که بسیار ارزشمند شده است. به درستی، او این سفر را با یک ماشین الکتریکی انجام داد و در مورد تجربه خود از شبکه شارژ کنار جاده ای کبک نوشت.

  • Manohla Dargis، منتقد اصلی فیلم The Times، می‌نویسد که جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو، که امسال به محدودیت‌های ظرفیت پیش از همه‌گیری بازگشت، «ممکن است جذابیت چندانی نداشته باشد، اما در طول سال‌ها به یک صنعت ضروری تبدیل شده است. مقصد تا حدی با “رویداد” کردن خود، ایجاد یک منظره 11 روزه برای شرکت کنندگان و تماشاگران به طور یکسان.”

  • برای T: The New York Times Style Magazine، نیک مارینو از خانه عمر آربل، معمار و طراح نور، در ونکوور بازدید کرد.

  • الین گلوساک، مسافر مقتصد تایمز، به معاملات مربوط به سن برای مسافران مسن‌تر، از جمله چندین مورد در کانادا، نگاه می‌کند.

  • پیتر کوی در خبرنامه نظر تایمز خود به بررسی بحران میانسالی می پردازد، اصطلاحی که توسط الیوت ژاک، روانکاو کانادایی، در سال 1965 ابداع شد.


ایان آستن که اهل ویندزور، انتاریو است، در تورنتو تحصیل کرده است، در اتاوا زندگی می کند و در 16 سال گذشته در مورد کانادا برای نیویورک تایمز گزارش داده است. او را در توییتر در @ianrausten دنبال کنید.


حال ما چطور است؟
ما مشتاقیم نظرات شما را در مورد این خبرنامه و به طور کلی رویدادهای کانادا بشنویم. لطفا آنها را به [email protected] ارسال کنید.

این ایمیل را دوست دارید؟
آن را برای دوستان خود فوروارد کنید و به آنها اطلاع دهید که می توانند در اینجا ثبت نام کنند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما