سوریه: شیوع وبا تهدیدی جدی برای کل خاورمیانه است |

عمران رضا، که هماهنگ کننده مقیم نیز هست، در بیانیه ای گفت:اقدام سریع و فوری برای جلوگیری از بیماری و مرگ بیشتر مورد نیاز است. آژانس های سازمان ملل متحد و شرکای سازمان های غیردولتی در حال هماهنگی نزدیک با مقامات بهداشتی برای اطمینان از پاسخ به موقع و موثر هستند.

وی گفت: شیوع این بیماری در 10 سپتامبر توسط وزارت بهداشت سوریه و پس از 15 مورد تایید شده آزمایشگاهی از جمله مرگ یک بیمار اعلام شد. رضا. وی گزارش داد که در مجموع 936 مورد اسهال شدید حاد آبکی بین 25 اوت تا 10 سپتامبر گزارش شده است که منجر به “حداقل هشت مورد مرگ” شده است.

بیشترین موارد از حلب (72.2 درصد) و دیرالزور (21.5 درصد) و موارد نیز در الرقه، الحسکه، حما و لاذقیه گزارش شده است.

تعداد موارد تایید شده وبا تا کنون 20 مورد در حلب، چهار مورد در لاذقیه و دو مورد در دمشق است – هر دو مبتلایان در پایتخت از حلب سفر کرده بودند.

پیوند فرات

«بر اساس ارزیابی سریع انجام شده توسط مقامات بهداشتی و شرکا، اعتقاد بر این است که منبع عفونت به افرادی که مشروب می‌خورند مرتبط است. آب ناسالم از رودخانه فرات و استفاده از آب آلوده برای آبیاری محصولاتهماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل گفت که منجر به آلودگی مواد غذایی می شود. وبا همچنان یک تهدید جهانی برای سلامت عمومی و شاخصی از نابرابری است.

او گفت که شیوع این بیماری نشانگر کمبود شدید آب در سراسر سوریه است، موضوعی که سازمان ملل مدتی است زنگ خطر را بر آن به صدا در آورده است.

آقای. رضا گفت که در حالی که سطح فرات به دلیل شرایط خشکسالی و زیرساخت های ملی آبی که در اثر 11 سال جنگ آسیب دیده است، در حال کاهش است.بسیاری از جمعیت در حال حاضر آسیب پذیر سوریه به منابع آب ناامن متکی هستندکه ممکن است منجر به شیوع بیماری های خطرناک منتقله از طریق آب، به ویژه در بین کودکان شود.»

کمبود آب، خانوارها را مجبور می‌کند تا به مکانیسم‌های مقابله‌ای منفی مانند تغییر شیوه‌های بهداشتی یا افزایش بدهی خانوارها برای پرداخت هزینه‌های آب متوسل شوند.»

پاسخ هماهنگ در حال انجام است

این مقام ارشد بشردوستانه گفت که یک پاسخ هماهنگ نزدیک به آب، بهداشت و بهداشت (WASH) و بهداشت در حال انجام است، به رهبری وزارت بهداشت سوریه با حمایت سازمان جهانی بهداشت (WHO) و صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، که با یک شبکه گسترده کار می کند. از شرکای حاضر در زمین برای پاسخ.

از اواخر ماه اوت، شرکای بهداشتی فعالانه برای تقویت آمادگی و ظرفیت واکنش در برابر شیوع بالقوه در همه استان‌های آسیب‌دیده تلاش کرده‌اند.. نظارت هشدار زودهنگام در مناطقی که شیوع این بیماری گزارش شده است و سایر مناطق پرخطر، از جمله در کمپ‌هایی که آوارگان داخلی را میزبانی می‌کنند، تشدید شده است.»

آزمایشات و درمان

حدود 4000 تست تشخیصی سریع برای حمایت از کار تیم های واکنش سریع اعزام شده برای بررسی موارد مشکوک ارائه شده است. مايعات داخل وريدي و نمك هاي آبرساني خوراكي نيز به مراكز بهداشتي كه بيماران تاييد شده بستري مي شوند، تحويل داده شده است. رضا.

شرکا لوازم بهداشتی و WASH را در استان های آسیب دیده بسیج کرده اند. فعالیت های کلرزنی برای ضد عفونی آب در حال افزایش است و نرخ دوز در جوامع شکننده و بسیار آسیب پذیر افزایش می یابد. برای جلوگیری از گسترش بیماری.

آب پاک نیز با کامیون به مناطق آسیب دیده منتقل می شود. شرکا به طور مشابه با مقامات محلی درگیر هستند تا فرآیندهای آزمایش آب متمرکز و دوره ای را آغاز کنند و از جمع آوری نمونه های آب حمایت کنند.

سازمان ملل متحد در سوریه از کشورهای کمک کننده می خواهد برای مهار شیوع بیماری و جلوگیری از گسترش آن، بودجه اضافی فوری دریافت کنند.“، گفت: آقای رضا. ما از همه طرف‌های ذی‌ربط می‌خواهیم دسترسی بدون مانع و پایدار به جوامع آسیب‌دیده و همچنین حمایت کشورهای همسایه را برای تسریع در تأییدیه‌های لازم برای اطمینان از تحویل به موقع داروها و تجهیزات پزشکی تضمین کنند.»

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما