سیل پاکستان: خیبر پختونخوا وضعیت اضطراری باران را اعلام کرد. 193 مرده ترسناک | اخبار جهان

خیبر پختونخوا [Pakistan]: به دلیل سیل ناگهانی ناشی از باران های شدید، دولت خیبر پختونخوا (KP) روز جمعه در بسیاری از ولسوالی ها از جمله سوات وضعیت اضطراری باران وضع کرد. به گزارش اکسپرس تریبون، باران های سیل آسا در بسیاری از مناطق استان ویرانی به بار آورده و دست کم 193 نفر را کشته اند. وضعیت اضطراری بارندگی که به صورت فوری اعمال شده است تا 30 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که بخش پیش بینی سیل (FFD) نسبت به “سطح بالای سیل” در شاخه های رودخانه سوات هشدار داده است. به غیر از سوات، سیل های ناگهانی منجر به ویرانی های گسترده در شانگلا، مینگورا، کوهستان، دی خان، بخش هزاره دره کلام و سایر مناطق این استان شده است. به گزارش اکسپرس تریبون، بر اساس گزارش اداره مدیریت بلایای استانی (PDMA) حداقل 193 نفر بر اثر بارش باران و سیل در خیبر پختونخوا در جریان باران های موسمی جاری جان خود را از دست داده اند و 251 نفر مجروح شده اند.

همچنین بخوانید: پاکستان: 937 کشته، 33 میلیون نفر تحت تاثیر بدترین سیل یک دهه

همچنین 19748 خانه، هتل و چندین ساختمان در این استان بر اثر سیلاب‌های ناگهانی آسیب دیده‌اند.بارش‌های شدید و سیل همچنین حداقل 959 حیوان را در چند وقت اخیر در سراسر استان تلف کرده است.

به منظور مقابله با ویرانی های مداوم ناشی از بارندگی شدید، اداره دمکرات ملی با صدور نامه ای به بخشداری های سوات، دیر سفلی، ملاکند، مهمند، چارسدا، مردان، نوشهره و پیشاور دستور آماده باش و احتیاط را داده است. اقدامات را انجام می دهد. ظاهراً عمران خان، نخست وزیر سابق و رئیس تحریک انصاف پاکستان روز جمعه برای نظارت بر اوضاع از مناطق سیل زده خیبر پختونخوا بازدید کرد.

در پی سیل‌های عظیم در سراسر پاکستان، دولت شهباز شریف درخواستی بین‌المللی را برای کمک به مردم سیل زده در سراسر این کشور آغاز کرده است. این تصمیم برای برقراری ارتباط با جهان روز سه‌شنبه در یک نشست اضطراری برای ارزیابی مجدد خسارات ناشی از سیل و آگاه ساختن کمک‌کنندگان به بزرگی بحران اتخاذ شد.

شری رحمان، وزیر تغییرات اقلیمی پاکستان اعتراف کرد که پاکستان به تنهایی قادر به مقابله با وضعیت سیل نیست. “باران‌های سیل آسا در سند بی‌سابقه در حال حاضر، بلوچستان، دی‌جی‌خان نیز در معرض خطر است. بدون شک استان‌ها یا اسلام‌آباد قادر به مقابله با این فاجعه بزرگ آب‌وهوایی هستند. زندگی‌ها در خطر است و هزاران نفر بی‌خانمان هستند. شرکای بین‌المللی او در توییتی نوشت.

وزیر گفت که این یک فاجعه انسانی با ابعاد بی‌سابقه بادهای موسمی است.رحمان افزود که دولت‌های استانی و فدرال با توجه به بزرگی فاجعه قادر به مقابله با این وضعیت نیستند و از شرکای بین‌المللی خواست تا کمک‌های خود را بسیج کنند. این وضعیت اضطراری بی‌سابقه در بحبوحه افزایش تنش‌های سیاسی در این کشور بر سر پرونده تروریسم علیه عمران خان، نخست‌وزیر سابق، رخ می‌دهد.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما