شروع پاییز دلار با نوسانات کم

در روزهای ابتدایی فصل جدید قیمت غیررسمی دلار 31 هزار تومان در میانه کانال نوسان داشت. پس از پایان روند صعودی، شاخص ارز در آخرین روزهای شهریورماه کریدور 31 هزار تومانی را رقم زد. کاهش نوسانات دلار بازار آزاد به روزهای ابتدایی مهرماه نیز سرایت کرد و قیمت این ارز از محدوده قیمتی 31 هزار و 500 تا 31 هزار و 700 تومان خارج نشد.

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت هر ورق این اسکناس آمریکایی نیز روز دوشنبه 4 مهر با 10 تومان کاهش نسبت به روز شنبه به 31 هزار و 660 تومان رسید. در این میان خبر از سرگیری مذاکرات پادمان ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز توانست از حجم معاملات در بازار ارز تهران و در نتیجه از شدت نوسانات نرخ ارز بکاهد.

شروع پاییز دلار با نوسانات کم

قیمت هر قطعه سکه طلا نیز با 110 هزار تومان کاهش نسبت به قیمت روز گذشته به رقم 14 میلیون و 213 هزار تومان رسیده است. در روزهای آغازین دهه دوم شهریور ماه، قیمت دلار روند غیررسمی جدیدی را آغاز کرد. در راستای این روند قیمت هر اسکناس دلار آمریکا با 2 کانال افزایش از سطوح کریدور قیمتی 29 هزار تومان تا وسط کانال به 31 هزار تومان رسید. در مقابل قیمت این ارز، سقف مقاومت در روز 6 شهریور 31 هزار و 700 تومان در روز بود. با گذشت زمان و آغاز فصل جدید، قیمت این ارز تمایلی به خروج از کریدور جدید نشان نداده و بین سطوح قیمتی 31 هزار و 500 تا 31 هزار و 700 تومان در نوسان است.

به گفته بسیاری از تحلیلگران بازار تهران، قیمت دلار به طور غیررسمی در سطح قیمتی 31 هزار تومان قرار دارد، با توجه به شاخص های قیمتی اقتصاد کلان مانند تورم، معامله این ارز در کانال معقول و منطقی است. 29 هزار تومان فقط به دلیل فشار مثبت انتظارات دیدارهای آینده هسته ای وین رقم خورد. همچنین این افراد وجود چند شاخص قیمتی ارز در سطوح قیمتی بالای 30 هزار تومان در سال گذشته را شاهدی بر اعتقاد خود می دانند. از سوی دیگر، روز گذشته رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پس از دیدار با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی کیشور، اعلام کرد که مذاکرات با ایران در خصوص شفاف‌سازی موضوعات پادمانی باقی‌مانده انجام شده است. از سر گرفته شد. به عقیده برخی از فعالان، خبر مذکور موجب افزایش نارضایتی از رویدادهای سیاسی آتی شده و در نتیجه معامله گران از حجم معاملات پیش بینی می کنند که این امر باعث کاهش شدت معاملات می شود. نوسانات قیمت در روزهای گذشته قیمت سکه طلا نیز با نوساناتی همراه بود. همزمان با کاهش ارزش طلا در جهان، قیمت هر قطعه سکه طلا ۱۱۰ هزار تومان کاهش یافت و ۱۴ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان معامله شد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما