(عکس) تصیلی نجیر با اتهری از دور کیبل تاریخ

منطقه تسیلی نجیر، واقع در جنوب شرقی الجزایر، آثاری از دوران ماقبل تاریخ را حفظ کرده است.

بر اساس این گزارش، این منطقه با مساحتی بیش از 72 هزار متر مربع در مرز الجزایر با کشورهای لیبی، نیجر و مالی، طبق برآورد کارشناسان قدمتی نزدیک به 6000 سال دارد.

این منطقه شامل بیش از 15000 نقاشی است که مهاجرت حیوانات، رویدادهای طبیعی و زندگی انسان در آن زمان را به تصویر می کشد.

منطقه تاسیلی نجیر که در سال 1982 توسط یونسکو بر اساس تحقیقات باستان شناسی در فهرست میراث جهانی ثبت شد، هزاران سال پیش میزبان یکی از اولین سکونتگاه های انسانی در شمال آفریقا بود.

بنای تاریخی که دارای بیشترین تعداد سنگ نبشته در یک نقطه در جهان است با هزاران تصویر یافت شده در ۷۵ نقطه مختلف توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند.

این منطقه که تنها با پای پیاده یا شتر می توان به آن رسید، شامل جاده های سنگی شیب دار و دره های فراوان است.

یکی دیگر از شگفتی های طبیعی که بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند، صخره های عمودی مجاور یکدیگر است که مردم محلی آن را جنگل های صخره ای می نامند.

بر اساس اطلاعات وزارت گردشگری الجزایر، تعداد بازدیدکنندگان سالانه این منطقه برای گردشگری ماجراجویی از صدها هزار نفر فراتر رفته است.

تسیلی نجیر علاوه بر فرآوری سنگ ها، نقش مهمی در بررسی تغییرات اقلیمی منطقه، مهاجرت حیوانات وحشی و توسعه انسان در حاشیه کویر ایفا می کند.

گونه‌های مرتبط با آب مانند اسب آبی و برخی گونه‌های جانوری منقرض شده که نقاشی‌های آنها در این منطقه یافت می‌شود، نشان می‌دهد که این محیط در تاریخ اکولوژیکی، برکه‌ای با دریاچه‌ها و توده‌های آبی بوده است.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما