(عکس) جمع‌های جنگ در ولیکا ولکسندریفکا; زندگی اینجا متوقف شده است!

فرارو- شهرهایی که ارتش اوکراین در حمله متقابل علیه نیروهای روسی در خرسون بازپس گرفت، زخم‌های جنگی شدیدی را متحمل می‌شود.

بر اساس این گزارش، نیروهای مسلح اوکراین اعلام کردند که در نتیجه ضدحمله در منطقه خورسون، تا کنون 90 شهر را تحمیل کرده اند.

ولیکا اولکساندریفکا یکی از شهرهایی است که در منطقه خرسون اوکراین از نیروهای روسی بازپس گرفته شد.

در مرکز شهر که به مدت 7 ماه تحت کنترل نیروهای روسی بود، سکوت حاکم است، جایی که حدود هفت هزار غیرنظامی قبل از شروع جنگ در آنجا زندگی می کردند.

به ویژه در نتیجه درگیری های شدید در خیابان ها و میادین مرکز، خسارات سنگین به منازل، ساختمان های مسکونی، ساختمان های مدارس، مراکز اداری و بازارها جلب توجه می کند.

خودروهای حامل سربازان از بیشتر خیابان های شهر عبور می کنند که حدود 10 کیلومتر با خط مقدم فاصله دارد، جایی که درگیری های شدید بین ارتش اوکراین و نیروهای روسی ادامه دارد.

در ولیکا اولکساندریفکا، جایی که صدای انفجار در حین شلیک توپ به گوش می رسد، زندگی در اینجا تقریبا متوقف شده است.

مردمی که در این شهر بدون برق، گاز و آب زندگی می کنند، سعی می کنند با استفاده از سیلندرهای گاز طبیعی که داوطلبان برایشان آورده اند، امرار معاش کنند.

پس از آزادسازی شهر از دست نیروهای روسی مشاهده می شود که غیرنظامیان محلی به شهر بازگشتند و عملیات پاکسازی در آنجا انجام شد.

برخی از غیرنظامیان ساکن در ولیکا اولکساندریفکا که در ماه مارس به تصرف روس ها درآمد و در اوایل اکتبر دوباره توسط ارتش اوکراین کنترل شد، در تلاش هستند تا خانه های آسیب دیده خود را با ابزار خود بازسازی کنند.

در این شهر که بازارها باز نیست و امکان خرید نان و سایر محصولات غذایی وجود ندارد، غیرنظامیان با کمک های بشردوستانه حمایت می شوند.

کارینا، مسئول مطبوعاتی نیروهای مسلح اوکراین در منطقه خرسون، یادآور شد که ولیکا اولکساندریفکا در 4 اکتبر توسط ارتش اوکراین بازپس گرفته شد. کارینا که به دلایل امنیتی نخواست نام خانوادگی خود را فاش کند، با تاکید بر اینکه ارتش اوکراین برای بازپس گیری شهرهای دیگر به نبرد ادامه می دهد، افزود: این شهر به مدت 7 ماه در اشغال بود.

وی با بیان اینکه اوکراین نیز مانند روسیه در ماه سپتامبر یک همه پرسی غیرقانونی در خرسون برگزار کرد، گفت: این همه پرسی در ولیکا اولکساندریفکا نیز برگزار شد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency channelGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorial
تماس با ما