فرارو | تنها؛ آیا باعث افسردگی می شود؟

افسردگی، اضطراب و سایر مسائل مربوط به سلامت روان در افراد مجرد شایع تر است، اما آیا مجرد ماندن طولانی مدت می تواند باعث این شرایط شود؟

به گزارش ایرنا، بررسی ها نشان می دهد که پاسخ مثبت است. محققان “دانشگاه یوتا” در مطالعه ای در سال 2013 کل تحقیقات در این زمینه را بررسی کردند. آنها دریافتند که مجرد بودن خطر افسردگی، اضطراب اجتماعی و سایر اختلالات خلقی را افزایش می دهد.

مجرد بودن سخت است و برای مدت طولانی می تواند منجر به افسردگی شود. این امر به ویژه برای جوانانی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنند یا تمام وقت به مدرسه می روند صادق است. همچنین، این به تنهایی می تواند باعث پرخوری شود که منجر به افزایش وزن نیز می شود.

مجرد بودن می تواند بسیار افسرده کننده باشد. از این گذشته، هیچ کس نیست که بتواند در مجردی با او غذا بخورد، کسی نیست که در زمان نیاز به معاشرت به او گوش دهد و در هنگام مشکل با او همدردی کند.

از طرفی مجرد بودن می تواند سلامت جسمی و روانی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. افراد مجرد بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی هستند، وضعیتی که با احساس غم و اندوه و ناامیدی مشخص می شود.

مجرد بودن چگونه است؟

دانستن اینکه چگونه به مجرد بودن و افسرده بودن واکنش نشان دهید ممکن است دشوار باشد. یک فرد مجرد ممکن است احساس کند که گذراندن وقت با دوستان و خانواده می تواند او را از تنهایی دور کند، اما او نمی خواهد به عنوان یک فرد نیازمند یا ناامید ظاهر شود.

یک فرد مجرد نیز احساس می کند که بسیار ضعیف است و برایش بسیار سخت است که بداند چه بگوید یا چه کار کند تا حال دیگران بهتر شود.

یک فرد مجرد به راحتی احساس می کند که دنیا علیه اوست. صحنه قرار ملاقات می تواند وحشیانه باشد و فشار برای یافتن شریک زندگی برای او بسیار شدید است. مجرد بودن اغلب این احساس را ایجاد می کند که دلیل خوبی برای بیرون رفتن و معاشرت وجود ندارد.

کنار آمدن با مجرد بودن می تواند بسیار سخت تر از پذیرش این باشد که فرد را مستعد افسردگی می کند.

مجردی چه خطراتی دارد؟

تحقیقات نشان داده است که افراد مجرد بیشتر سیگار می کشند در حالی که افراد متاهل کمتر از افراد مجرد سیگار می کشند. به گزارش «دی پائولو»، افراد مجرد اغلب به عنوان افراد تنها و بدبخت در نظر گرفته می شوند که می تواند تأثیر بدی بر سلامتی آنها بگذارد. بر اساس آمار اداره سرشماری ایالات متحده، اکثر بزرگسالان در این کشور دارای مدرک لیسانس هستند و مجردها 50.2 درصد از این جمعیت را تشکیل می دهند.

مجرد بودن خطرناک تر است

زیر چاقو رفتن بدون توجه به شرایط با خطرات ازدواج همراه است; مطالعه ای در دانشگاه آموری در سال 2012 نشان داد که افراد مجرد سه ماه پس از جراحی قلب سه برابر بیشتر و 71 درصد بیشتر در پنج سال پس از جراحی جان خود را از دست می دهند.

این مطالعه نشان داد که بهبودی افراد متاهل پس از عمل جراحی بهتر و میزان مصرف سیگار آنها نیز کمتر از افراد مجرد بوده است. سیگار عامل مهمی در بقای پنج ساله آنها پس از جراحی بود.

سلامت قلب افراد مجرد در خطر است

بر اساس مطالعه ای که بر روی بیش از 3.5 میلیون نفر در شصت و سومین نشست سالانه کالج قلب و عروق آمریکا در سال 2014 ارائه شد، بزرگسالان مجرد 5 درصد بیشتر از همسالان متاهل خود در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما