فرانسه انتظار دارد با وجود خشکسالی، تولید شراب از یخبندان سال 2021 بازگردد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

وزارت مزرعه این کشور روز سه‌شنبه گفت انتظار می‌رود تولید شراب در فرانسه امسال از تولید یخ زده در سال 2021 بازگردد، اگرچه خشکسالی عمیق ممکن است حجم را کاهش دهد.

این وزارتخانه در اولین چشم انداز خود برای سال 2022 پیش بینی کرد که انتظار می رود تولید شراب 13 تا 21 درصد افزایش یابد و به بین 42.6 میلیون تا 45.6 میلیون هکتار برسد.

یک هکتولیتر معادل 100 لیتر یا 133 بطری شراب استاندارد است.

او گفت که محدوده پیش بینی حتی تا 7 درصد بالاتر از میانگین پنج ساله است.

این وزارتخانه گفت که اکثر مناطق آب و هوای مساعدتری نسبت به سال گذشته برای گل دهی انگور داشتند، به جز بخش هایی از جنوب غربی که تحت تأثیر سرمازدگی و تگرگ قرار گرفتند.

وی در گزارشی گفت: در این شرایط، روند تولید نسبت به سال گذشته در تمامی مناطق شراب‌سازی به استثنای شارنت، رو به افزایش است.

با این حال، خشکسالی خاک همراه با امواج گرما می تواند این افزایش را در صورتی که تا زمان برداشت ادامه داشته باشد، محدود کند.

بخش کشاورزی فرانسه، بزرگترین بخش اتحادیه اروپا، از افزایش زیان ناشی از بدترین خشکسالی در تاریخ این کشور که توسط موج های گرمای متوالی دامن زده شده است، بیم دارد.

این وزارتخانه گفت که هوای خشک و گرم امسال فشار بیماری را بر انگورها کاهش داده است و همچنین قرار است منجر به شروع زودهنگام برداشت انگور شود.

او گفت که با این وجود خشکسالی بر انگورها در مناطقی مانند آلزاس در شرق و لانگودوک-روسیلون در جنوب غربی تأثیر می گذارد، در حالی که شروع به کاهش پتانسیل برداشت در بورگوندی کرد.

این وزارتخانه افزود، پس از اینکه سرمازدگی و تگرگ به حدود 10000 هکتار به میزان متفاوتی آسیب رساند، قرار بود تولید در بوردو کمتر از میانگین پنج ساله باشد.

او گفت که منطقه شامپاین برای برداشت خوب با تولید بالاتر از میانگین پنج ساله تعیین شده است که با کمک بارندگی در ژوئن و بیماری محدود تاک کمک کرده است.

(رویترز)

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما