فرماندار می گوید تسلا می تواند سال آینده تولید خودرو در مکزیک را آغاز کند

فرماندار این ایالت روز جمعه گفت، کارخانه جدید تسلا در ایالت نوو لئون مکزیک 5 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت، تا 7000 نفر را استخدام خواهد کرد و می تواند از اوایل سال آینده شروع به تولید خودرو کند.

تسلا این هفته اعلام کرد که قصد دارد یک کارخانه مونتاژ در مکزیک – پنجمین آن در سراسر جهان – ایجاد کند، اما جزئیات کمی در مورد این سرمایه‌گذاری ارائه کرد، از جمله اینکه چقدر هزینه می‌کند، چه زمانی ساخت و ساز شروع می‌شود، چند نفر در کارخانه کار می‌کنند یا شرکت چگونه کار می‌کند. مقابله با کمبود آب منطقه ای

ساموئل گارسیا، فرماندار 35 ساله نووو لئون، برخی از جاهای خالی را پر کرد. او گفت که مدیران تسلا به او گفته‌اند که کارخانه – خارج از مونتری، پایتخت ایالت – می‌تواند به بزرگترین کارخانه تبدیل شود و نه تنها خودرو بلکه باتری، نیمه‌رسانا و نرم‌افزار تولید کند. با گذشت زمان تسلا می تواند سرمایه گذاری اولیه 5 میلیارد دلاری را دو یا سه برابر کند. گارسیا در یک مصاحبه تلفنی گفت:

او گفت: «فکر می‌کنم این فرصت‌ها هر 100 سال یک بار اتفاق می‌افتد.

برنامه‌های تسلا در مکزیک می‌تواند به این کشور کمک کند تا به یک بازیگر اصلی در توسعه باتری‌های لیتیوم و لیتیوم یون در نیمکره غربی تبدیل شود. مکزیک یک معدن لیتیوم در حال توسعه در ایالت سونورا در شمال غربی دارد و کارخانه تسلا می تواند این کشور را تشویق به انجام پروژه های بیشتری کند.

آمریکای لاتین دارای مقدار زیادی لیتیوم است و شیلی تولیدکننده عمده این فلز است. اما تلاش ها برای استخراج آن در آرژانتین و بولیوی کمتر موفقیت آمیز بوده است.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، از طرفداران جدی تولید نفت است و به دلیل کندی در پذیرش انرژی سبز مورد انتقاد قرار گرفته است. غرفه آقای گارسیا که عضوی از Mr. حزب لوپز اوبرادور یا یکی از احزاب اصلی اپوزیسیون، گفت که از اینکه رئیس جمهور از سرمایه گذاری در لیتیوم حمایت می کند، راضی است.

بعید به نظر می رسد که هیچ یک از کارخانه های تسلا از کارخانه این شرکت در شانگهای که به بازار در حال رشد چین خدمت می کند و خودرو به سایر کشورهای آسیایی و اروپا صادر می کند، پیشی بگیرد.

تسلا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

با این حال، آقای نظرات گارسیا حاکی از آن است که کارخانه تسلا مرکز فعالیت های شرکت خواهد بود و به شرکت اجازه می دهد خودروهایی ارزان تر از آنچه در ایالات متحده می تواند بسازد و بهتر به رقابت رو به رشد خودروسازان مطرح مانند جنرال موتورز و فولکس واگن پاسخ دهد. این شرکت‌ها در حال حاضر خودروهای برقی با قیمت کمتر از تسلاس مانند شورولت بولت و فولکس واگن ID.4 ارائه می‌دهند و در حال برنامه‌ریزی برای فروش مدل‌های بسیار بیشتری در بازار انبوه در ماه‌های آینده هستند.

فولکس واگن روز جمعه چالش جدیدی را برای تسلط تسلا بر بازار خودروهای الکتریکی اعلام کرد و گفت که 2 میلیارد دلار برای کارخانه ای در نزدیکی کلمبیا، SC برای تولید وانت و خودروهای کاربردی اسپرت با نام تجاری Scout هزینه خواهد کرد. این خودروساز آلمانی در حال احیای برند خودروهای آفرود ایالات متحده است که توسط International Harvester در دهه های 1960 و 1970 استفاده می شد. Scouts جزو اولین خودروهای آفرود تولید انبوه بودند که به بخش سودآوری از بازار خودرو ایالات متحده تبدیل شده اند. تسلا، تاکنون، خودروهای آفرود تولید نمی کند.

مدیران تسلا روز چهارشنبه در طی یک ارائه سرمایه گذار گفتند که کارخانه مکزیک خودروی جدیدی با قیمت کمتر از مدل 3 تولید خواهد کرد که قیمت آن در ایالات متحده از 43000 دلار شروع می شود. این شرکت طرحی برای این وسیله نقلیه رونمایی نکرده یا جزئیات دیگری را فاش نکرده است، اما تلاش آن در مکزیک می تواند به جذب پایگاه گسترده تری از مشتریان کمک کند.

سرمایه گذاری این شرکت در مکزیک بخشی از روند تولیدکنندگان آمریکایی برای کاهش وابستگی به چین و در عین حال پایین نگه داشتن هزینه ها است. مکزیک کارخانه های خودرو و قطعات خودرو دارد که فورد، شورلت، فولکس واگن، بی ام و و بسیاری خودروهای دیگر را تولید می کنند.

بر اساس قانون کاهش تورم که سال گذشته توسط دموکرات ها تصویب شد، خودروهای الکتریکی و باتری های ساخت مکزیک واجد شرایط مشوق های فدرال هستند که برای خودروهای ساخت آسیا یا اروپا در دسترس نیستند.

خودروهای ساخت مکزیک مدت‌هاست که بدون عوارض به ایالات متحده و کانادا ارسال می‌شوند. تسلا، مانند دیگر تولیدکنندگان بزرگ، خط مخصوص به خود را در مرز خواهد داشت که به کامیون‌ها اجازه می‌دهد در عرض چند دقیقه گمرک را ترخیص کنند تا چند ساعت.

آقای. به گفته گارسیا، تام ژو، مدیر عملیات کارخانه تسلا، به او گفته است که این شرکت می‌خواهد کارخانه را سریع‌تر از تأسیسات خود در شانگهای بسازد، کارخانه‌ای که در اواخر سال ۲۰۱۹ تولید خودرو را آغاز کرد، کمتر از یک سال پس از پیشرفت. آقای. ژو بر ساخت کارخانه چینی نظارت داشت و سوابق او در آنجا توضیح می‌دهد که چرا ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، او را مسئول کارخانه‌ها در سراسر جهان کرد.

او به من گفت که بسیار خوشبین است که دوباره رکورد خود را خواهد شکستآقای. گارسیا با اشاره به آقای. زو

فرماندار گفت تسلا تاییدیه های لازم ایالتی را دریافت کرده و تیم هایی را برای شروع کار در سایتی در سانتا کاتارینا، شهری در مجاورت مونتری، می فرستد. آقای تسلا به مجوزهای فدرال نیاز دارد. گارسیا گفت، اما او ابراز خوش بینی کرد که این موارد به زودی اعطا خواهد شد.

مونتری، حدود 140 مایلی از یک گذرگاه مرزی اصلی ایالات متحده، یک مرکز تولید است. رشد انفجاری جمعیت آن خدمات عمومی، به ویژه تامین آب را تحت فشار قرار داده است. سال گذشته برخی محله ها هفته ها بدون آب رفتند.

تجهیزات رنگ آمیزی بدنه خودرو که برای فرآیند تولید ضروری است، از آب زیادی استفاده می کند و این سوال را ایجاد می کند که چگونه تسلا می تواند فشار دادن به منابع مونتری را توجیه کند در حالی که خود را به عنوان یک پیشگام در محیط زیست به تصویر می کشد.

آقای. گارسیا به مجموعه ای از پروژه های زیرساختی جدید از جمله قنات و سد اشاره کرد که به گفته او تامین پایدار آب را تضمین می کند. او افزود که کارخانه تسلا از آب بازیافتی استفاده خواهد کرد.

مونتری بیشتر انرژی خود را از گاز طبیعی تامین می کند، اما آقای. گارسیا گفت تسلا انگیزه ای را برای منطقه ایجاد می کند تا به انرژی سبز روی بیاورد.

سرمایه گذاری تسلا بخشی از یک انتقال خواهد بود. گارسیا گفت: “از سوخت های فسیلی گرفته تا انرژی های تجدید پذیر برای ایالت ما و برای کشور ما، مکزیک.”

آیا در صنعت خودرو کار می کنید؟ نیویورک تایمز می خواهد داستان شما را بشنود. لطفا تجربیات خود را با ما در زیر به اشتراک بگذارید، و شما می توانید در مورد گزارش ما در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید. ما می خواهیم در مورد اینکه مردم در تجارت خودرو چگونه به رشد سریع اخیر خودروهای الکتریکی و کامیون ها نگاه می کنند بشنویم. ما هیچ بخشی از ارسال شما را بدون اجازه شما منتشر نمی کنیم.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما