قاضی می گوید سوگندنامه مهر و موم شده در جستجوی ترامپ باید اصلاح شود

پوشش زنده انتشار را دنبال کنید سوگندنامه در بازرسی از خانه ترامپ در مار-آ-لاگو.

وست پالم بیچ، فلوریدا. – یک قاضی فدرال روز پنجشنبه به دولت دستور داد تا در مورد سوگندنامه بسیار حساسی که برای توجیه حکم بازرسی هفته گذشته توسط FBI در خانه شخصی و باشگاه شخصی دونالد جی. ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اجرا شد، اصلاحاتی را پیشنهاد کند و گفت که او تمایل به بازکردن قطعات دارد. از آن

قاضی، بروس ای. راینهارت، با صدور حکم از روی نیمکت، گفت: «بسیار مهم» است که مردم تا آنجا که می توانند «اطلاعات بیشتری» در مورد جستجوی تاریخی در مار-آ-لاگو داشته باشند. اقامتگاه ترامپ در فلوریدا. او بعداً در یک دستور کتبی خاطرنشان کرد که دولت “وظیفه خود را برای نشان دادن اینکه کل سوگندنامه باید مهر و موم شده باشد، انجام نداده است.”

قاضی راینهارت در ادامه گفت که تمایل دارد بخش‌هایی از سند را منتشر کند و افزود که «این که آیا این بخش‌ها برای مردم یا رسانه‌ها معنادار هستند» تصمیم او نیست. او همچنین اذعان داشت که فرآیند ویرایش اغلب می‌تواند گسترده باشد و گاهی اسناد را به “حرف‌های بی‌معنا” تبدیل کند.

در کامل‌ترین شکل خود، سوگندنامه حمایت از حکم، جزئیات مهم تحقیقات گسترده‌تر در مورد آقای را فاش می‌کند. دست زدن ترامپ به اسناد حساس، مهم‌ترین عاملی بود که دادستان‌ها را به این باور رساند که دلیل محتملی وجود دارد که شواهد جنایتی در مار-آلاگو وجود دارد. حتی یک نسخه ویرایش‌شده می‌تواند جنبه‌هایی از این تحقیق را روشن کند، مانند مذاکرات رفت و برگشت بین آقای. ترامپ و دادستان‌های فدرال درباره بازگرداندن اسناد، گامی مهم برای نشان دادن اینکه رئیس‌جمهور سابق ممکن است آنها را عمداً در اختیار خود نگه داشته باشد.

به نظر می رسد تصمیم قاضی راینهارت در این پرونده به دقت مورد بررسی قرار گرفته است و به نظر می رسد که بین وزارت دادگستری که می خواست سوگندنامه را به طور کامل مخفی نگه دارد، در حالی که به تحقیقات خود ادامه می داد. حفظ اسناد طبقه بندی شده توسط ترامپ و گروهی از سازمان های خبری که خواستار انتشار کامل آن برای عموم شدند.

به عنوان بخشی از حکم خود، قاضی راینهارت به دولت دستور داد تا او را تا ظهر پنجشنبه آینده، ویرایش‌های پیشنهادی سوگندنامه را با مهر و موم ارسال کند. او گفت که پیشنهادات را بررسی خواهد کرد و در صورت موافقت با آنها تصمیم خواهد گرفت. اما او تاریخ مشخصی را برای انتشار سوگندنامه تعیین نکرد.

قاضی راینهارت گفت: “این یک فرآیند سنجیده و دقیق خواهد بود.”

وزارت دادگستری بلافاصله به حکم قاضی راینهارت پاسخ نداد، اما به طور خصوصی، مقامات گفتند که از این تصمیم شگفت زده شده اند.

این جلسه، در دادگاه منطقه فدرال ناحیه جنوبی فلوریدا، از تلاش هفته گذشته ائتلافی از سازمان های خبری برای بازکردن این سوگندنامه ناشی شد، سندی که تقریباً همیشه تا زمانی که اتهامات مطرح شود، مهر و موم می شود. از جمله سازمان های خبری که این درخواست را مطرح کردند، نیویورک تایمز، واشنگتن پست و داو جونز و شرکت بودند.

با این حال، بعید است که هر گونه جزئیات مهم تحقیق، از جمله مسائل مربوط به علت احتمالی یا هویت شاهدانی که توسط دادستان مورد مصاحبه قرار گرفته اند، به نسخه ویرایش شده سوگندنامه تبدیل شود.

به درخواست وزارت دادگستری، قاضی راینهارت قبلاً خود حکم و دو ضمیمه به آن را باز کرده است. این اسناد، از جمله، نشان داد که دادستان ها در حال بررسی هستند که آیا آقای. ترامپ قانون جاسوسی را نقض کرد، سوابق دولتی را نادرست کرد و با برداشتن جعبه‌هایی از مواد از کاخ سفید در پایان دوره کاری خود مانع از تحقیقات فدرال شد.

بیرون از دادگاه در مرکز شهر وست پالم بیچ، ون های رسانه های خبری و دوربین ها در خیابان قرار داشتند که باعث شد رهگذری بگوید که یک فرد مشهور باید داخل آن باشد. بیش از سه دوجین خبرنگار به درخواست دادگاه با پوشیدن ماسک وارد سالن دادگاه شدند. چند تن از افراد کنجکاو از مردم نیز حضور داشتند.

قبل از اینکه رسیدگی به طور جدی آغاز شود، قاضی راینهارت، چند سند فرعی دیگر مرتبط با سوگندنامه را که همه طرفین با انتشار آن موافقت کرده بودند، باز کرد. آنها شامل یک نسخه ویرایش شده از درخواست حکم، دستور اصلی برای مهر و موم حکم و درخواست دولت برای مهر و موم حکم بود.

یک وکیل ارشد وزارت دادگستری بحث را در مقابل قاضی راینهارت با اعتراف به اینکه جست و جوی مار-آ-لاگو “علاقه عمومی را به خود جلب کرده است” آغاز کرد، اما او همچنان با درخواست برای رفع مهر و موم سوگندنامه مخالفت کرد. این یک سند “بسیار مفصل و نسبتا طولانی” بود که راهنمایی برای ادامه تحقیقات وزارت در مورد آقای. ترامپ گفت.

وکیل، جی برات، رئیس بخش ضد جاسوسی و کنترل صادرات وزارت دادگستری، که تحقیقات را از همان ابتدا رهبری کرده است، خاطرنشان کرد که اگر سوگندنامه در دسترس عموم قرار گیرد، می تواند اقدامات بعدی تحقیقاتی دولت را فاش کند و ایمنی آن را به خطر بیندازد. شاهدان در لحظه ای که جستجوی مار-آ-لاگو به تهدیدهای متعدد علیه مأموران فدرال و دیگران منجر شده بود.

این یک وضعیت ناپایدار با توجه به این جستجوی خاص در سراسر طیف سیاسی است، اما مطمئناً در یک طرف به ویژه. برات گفت. “نگرانی واقعی نه فقط برای امنیت این شاهدان، بلکه برای آرام کردن شاهدان دیگری که ممکن است بیایند و همکاری کنند وجود دارد.”

در اسناد دادگاهی که روز دوشنبه بایگانی شد، دادستان ها تقریباً همین را گفتند و شدیداً به علنی شدن این سوگندنامه اعتراض کردند و استدلال کردند که “نقشه راه” برای تحقیقات آنها ارائه شده است. دادستان ها همچنین در اوراق خود گفتند که انتشار سوگندنامه می تواند به “سایر تحقیقات برجسته” آسیب برساند، اما مشخص نکردند که به کدام تحقیقات اشاره می کنند.

تحت بازجویی قاضی راینهارت، آقای. برات گفت که وزارتخانه نمی‌خواهد حتی یک نسخه ویرایش شده از سوگندنامه را منتشر کند، با این استدلال که می‌تواند سابقه ضعیفی برای پرونده‌های آینده ایجاد کند.

او گفت: «این رویه ای نیست که ما آن را تأیید کنیم و مطمئناً به شدت به آن اعتراض خواهیم کرد.

چارلز دی. توبین، وکیل دادگستری که برای ائتلاف رسانه های خبری صحبت می کرد، گفت که این یک “پرونده ای با اهمیت تاریخی” است و استدلال می کند که علاقه عمومی زیادی به درک توجیه اساسی برای جستجو وجود دارد.

آقای اف‌بی‌آی گفت: «حمله اف‌بی‌آی به مار-آلاگو یکی از مهم‌ترین رویدادهای اجرای قانون در تاریخ این کشور است. توبین گفت و از قاضی راینهارت درخواست کرد تا “شفافیت” را در این روند فراهم کند.

آقای دکتر “شما برای مردم و افتخار شما ایستاده اید.” توبین در یک نقطه گفت: “تو دروازه بان هستی.”

در اسناد دادگاهی که روز چهارشنبه بایگانی شد، گروه سازمان خبری به نقل از دادستان کل مریک بی. گارلند نوشت که در زمانی که قاضی بود، در مورد حق دسترسی عمومی به سوابق قضایی که “عنصر اساسی حاکمیت قانون است و برای حفظ آن مهم است” نوشت. تمامیت و مشروعیت یک قوه قضاییه مستقل».

اگرچه آقای ترامپ خود از رسانه‌های اجتماعی خواستار انتشار این سوگندنامه شده است – با تکرار خواسته‌های مشابهی که از سوی متحدان کنگره مانند سناتور لیندسی گراهام، جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی مطرح شده‌اند – وکلای او به‌طور آشکاری در روند قانونی پیرامون روند باز کردن مهر غایب بودند. در هر زمان، آقای ترامپ می‌توانست با ارسال مدارکی از قاضی راینهارت بخواهد این سوگندنامه را علنی کند، اما او این کار را نکرد.

در واقع یکی از آقایان کریستینا باب، وکلای ترامپ، برای جلسه دادگاه در دادگاه حاضر شدند، اما فقط به عنوان ناظر، نه یک شرکت کننده. او به خبرنگاران گفت. خانم. باب تایید کرد که آقای. تیم حقوقی ترامپ قصد دخالت در بحث های مربوط به سوگندنامه را نداشت.

جستجوی Mar-a-Lago، در اوت. 8. طوفان محکومیت چهره های راستگرا در رسانه های خبری و جمهوری خواهان کنگره را برانگیخت و در نتیجه فریادهایی برای کاهش بودجه و نابودی FBI و حتی درخواست های جنگ طلبانه برای خشونت به راه انداخت. سه روز پس از ورود ماموران به مار-آ-لاگو، مرد مسلحی که ظاهراً از جست و جو عصبانی شده بود، سعی کرد به دفتر صحرایی FBI در سینسیناتی نفوذ کند و متعاقباً پس از تبادل تیراندازی با پلیس محلی در طی یک درگیری، به ضرب گلوله کشته شد.

حتی خود قاضی راینهارت نیز در غوغای جستجو کشیده شده بود.

در روزهایی که قاضی راینهارت حکم را امضا کرد، چندین تهدید – برخی از آنها یهودی ستیز – علیه او و خانواده اش در تابلوهای پیام طرفدار ترامپ صادر شد و یک نفر نوشت: “من طنابی را دور گردنش می بینم.”

پاتریشیا مازی گزارش از وست پالم بیچ، فلوریدا، و آلن فویر از نیویورک. گلن برفک گزارشی از واشنگتن ارائه کرد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما