قطعنامه ضد روسیه در شورای امنیت تصویب شد

تصویب فرمان ضد روسی، محکومیت فدراسیون روسیه، چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خورسون شکست خورده است.

به گزارش ایسنا، نماینده آمریکا روز جمعه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: چهار منطقه اوکراین به فدراسیون روسیه متصل است و خط لوله گاز نورد استریم وجود ندارد.

وی تصریح کرد: پیش نویس قطعنامه ای که ما از آن حمایت می کنیم، همه پرسی غیرقانونی را محکوم کرده و خواستار رسمی نشدن آن شده است.

نماینده آمریکا همچنین گفت: اگر روسیه درخواست شورای امنیت را برای الحاق رسمی چهار منطقه لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا به خاک روسیه ارائه کند، اقدامات بیشتری را در مجمع عمومی انجام خواهیم داد.

سرانجام شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست روز جمعه خود، قطعنامه محکومیت برگزاری همه پرسی در چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون در خاک روسیه پس از خروج مسکو را تایید نکرد.

در همان زمان، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که ما هر فرد، سازمان یا جوانی را که از تلاش روسیه برای الحاق اوکراین حمایت کند، تحریم خواهیم کرد.

پیش از رئیس جمهور روسیه در مراسمی ویژه چهار منطقه اوکراین به خاک کیشورش پیوستند، وی ضمن حمایت از این رویداد، از نتیجه انتخابات مردم این مناطق مطلع شد.

ولادیمیر پوتین روز جمعه در مراسم ویژه امضای اسناد رسمی الحاق چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون به خاک روسیه در سالن کاخ کرملین سنت جورج سخنرانی کرد و گفت: این مناطق اکنون سرنوشت مشترکی با روسیه دارند. ، بنابراین دولت اوکراین باید به سرعت متوقف شود به مذاکرات بپیوندید.

رئیس جمهور روسیه در این سخنرانی با تاکید بر اینکه مردم دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برای همیشه شهروند روسیه شده اند، گفت: ما با هر ابزاری که در اختیار داریم از سرزمین خود محافظت خواهیم کرد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما