موج مهاجرت آمریکا و دیگر کشورها را در معرض آزمایش قرار می دهدCNN

در تاریکی تقریباً کامل قبل از نیمه شب در دریای کارائیب، ناگهان فریادی در برخورد امواج و باد رخنه می کند.

“این گارد ساحلی است. یک افسر فریاد می زند، موتورهایت را خاموش کن! چراغ قوه های قدرتمند یک قایق تک موتوره 32 فوتی را نشان می دهد که مملو از مهاجران – برخی از آنها بچه های کوچک – روی کف کشتی خوابیده است. گارد ساحلی بعداً اعلام کرد که آنها اتباع ونزوئلا هستند. این فیلم توسط دولت کلمبیا در اختیار CNN قرار گرفته است.

این صحنه به طور منظم در اطراف مجمع الجزایر سان آندرس کلمبیا، واقع در 775 کیلومتری (482 مایلی) شمال غربی سرزمین اصلی کلمبیا تکرار می شود، جایی که گارد ساحلی کلمبیا به طور معمول قایق های مملو از مهاجران را که به قاچاقچیان پول می دهند تا آنها را به سراسر دریای کارائیب منتقل کنند، رهگیری می کند.

با رسیدن به کشورهای آمریکای مرکزی مانند نیکاراگوئه، این سفر به مهاجران اجازه می دهد تا از منطقه خطرناک Darien Gap، منطقه جنگلی در پاناما در مرز کلمبیا که توسط مهاجرانی که به سمت شمال می روند با امید به سرانجام رسیدن به ایالات متحده از آن استفاده می کنند، اجتناب کنند.

کاپیتان تفنگداران دریایی کلمبیا، اکتاویو گوتیرز، که در مجمع الجزایر سن آندرس خدمت می کند، می گوید که مهاجران در حالی که سعی می کنند با قاچاقچیان ارتباط برقرار کنند، به جزایری می روند که در آنجا یک یا دو شب را سپری می کنند.

“در اصل، [the smugglers] بین 1000 تا 1500 دلار شارژ می کردند. کاپیتان گفت: اکنون ما در حال دریافت شهادت افرادی هستیم که به ازای هر نفر 4000 دلار به قاچاقچیان پرداخت کرده اند تا از سن آندرس به آمریکای مرکزی منتقل شوند.

مهاجران ونزوئلایی در 13 اکتبر 2022 به روستای کنان ممبریلو، اولین کنترل مرزی استان دارین در پاناما می رسند.

گوتیرز می گوید که در ماه سپتامبر، گارد ساحلی 35 قایق را در حین انجام 29 عملیات با هدف قرار دادن قاچاقچیان در منطقه توقیف کرد.

از ابتدای سال تا پایان ماه سپتامبر، گارد ساحلی 14 قاچاقچی را که 526 مهاجر از جمله کودکان را حمل می کردند، بازداشت کرده است. و تعداد مهاجرانی که برای رسیدن به آمریکای مرکزی تلاش می کنند به طور پیوسته در حال افزایش است.

از آمریکای جنوبی تا ایالات متحده، به نظر می رسد تلاش برای متوقف کردن موج دیگری از مهاجران، یک نبرد بازنده است. همانطور که سی ان ان ماه گذشته گزارش داد، بر اساس داده های آژانس که به تازگی منتشر شده است، برخورد گمرکات و حفاظت از مرزهای ایالات متحده در امتداد مرز ایالات متحده و مکزیک تاکنون به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است و مهاجرت از کشورهای مستبد ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا باعث افزایش این تعداد شده است. .

و شهادت بسیاری از مهاجران حاکی از آن است که آنها بیش از هر زمان دیگری حاضرند با هر خطری روبرو شوند و مبالغ روزافزونی برای رسیدن به رویای آمریکایی خود بپردازند.

به گزارش سی ان ان، تنها در یک هفته در پایان سپتامبر، گارد ساحلی کلمبیا 131 مهاجر را بازداشت کرد. او گفت اگرچه شهروندانی از کوبا، پرو و ​​اکوادور بودند، اما اکثر آنها ونزوئلایی بودند – مشاهداتی که توسط مقامات مهاجرت در سایر کشورهای ترانزیت مانند پاناما و گواتمالا تکرار شد.

بسیاری از آنها مردان جوانی مانند ماریو مسکورا و جفرسون لوزادا، دو پسر عموی ونزوئلایی هستند که CNN آنها را در حال قدم زدن در امتداد بزرگراهی در شرق گواتمالا پیدا کرد، به سی ان ان گفت که شرایط سخت اقتصادی کشور آنها را مجبور به خروج کرده است.

ونزوئلا غیرقابل زندگی است. بحران اقتصادی بسیار سخت بوده است و حقیقت این است که من این فداکاری را انجام می دهم تا به فرزندانم زندگی بهتری بدهم.”

«حداقل دستمزد [in Venezuela] حتی برای غذا هم کافی نیست لوزادا گفت: من کشورم را به دنبال آینده ای بهتر برای خودم، برای مادرم و خواهر و برادرم ترک کردم.

طبق گزارش اخیر کمیته بین‌المللی نجات غیردولتی بشردوستانه مستقر در نیویورک، تخمین زده می‌شود که یک سوم جمعیت – بیش از 9 میلیون نفر – در سال 2019 با گرسنگی مواجه شدند. احتمال رشد دارد؛ 14 درصد از تمام کودکان زیر 5 سال در ونزوئلا از سوء تغذیه حاد جهانی رنج می برند. 57 درصد زنان باردار دچار سوء تغذیه هستند.

ماریو مسکورا و جفرسون لوزادا، دو پسر عموی ونزوئلایی، در امتداد بزرگراهی در شرق گواتمالا قدم می‌زنند.

به گفته آژانس پناهندگان سازمان ملل، تعداد ونزوئلایی‌هایی که از کشور خود گریخته‌اند تاکنون از 7.1 میلیون نفر فراتر رفته است. این کشور از کشورهایی مانند اوکراین (6.8 میلیون) و سوریه (6.6 میلیون) پیشی گرفته است. این ارقام قابل توجه است زیرا برخلاف دو کشور دیگر، این کشور آمریکای جنوبی در حال جنگ نیست.

در کاراکاس، CNN با مرد دیگری صحبت کرد که می گوید از ونزوئلا مستاصل است و قبلاً تصمیم گرفته است کشورش را به مقصد ایالات متحده ترک کند. او از افشای هویت خود خودداری کرد زیرا برای دولت ونزوئلا کار می کند.

او گفت که شغل دولتی او در هفته حدود پنج دلار حقوق می گیرد، که او را مجبور می کند برای تامین مخارج زندگی خود دو شغل دیگر داشته باشد.

این مرد 38 ساله با بیان اینکه ویزا برای ایالات متحده، مکزیک یا کشورهای آمریکای مرکزی که باید از طریق آنها سفر کند، ندارد، افزود: “سوال واقعی این است که چگونه می توان به ایالات متحده رفت.”

مردی گاری با کدو تنبل را به بیرون از بازار عمومی در سن کریستوبال، ونزوئلا، 7 آوریل 2022 هل می دهد.

او به خوبی از خطرات سفر آگاه است. «چریک‌ها، جنایتکاران و حیوانات وحشی در آنجا هستند [Darien Gap]او می گوید، با اشاره به یک منطقه وحشی خائنانه به طول 266 کیلومتر که به طور معمول برای مهاجران مرگبار است – اما روزانه هزاران نفر از آن عبور می کنند.

به گفته وزارت امنیت پاناما، بیش از 134000 مهاجر عازم شمال از ابتدای سال تا پایان سپتامبر از طریق شکاف دارین وارد خاک پاناما شدند.

اما با این حال، او اشاره می کند که در حال حاضر با سختی ها و خطرات روزانه ناشی از خشونت های مسلحانه در محله خود مواجه است. او گفت که یک روز قبل از مصاحبه، دو نفر از همسایگانش در تیراندازی جان باختند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما