موشک جدید ژاپنی در اولین پرواز آزمایشی به فضا منهدم شد

ژاپن قصد دارد موشک های خود را بسازد و توانایی مستقلی برای حمل محموله به مدار داشته باشد. موشک فعال فعلی این کشور، H-IIA، قرار است در سال آینده پروازهای بیشتری را انجام دهد. موشک H3 که توسط صنایع سنگین میتسوبیشی ساخته شده است، قرار است جایگزین آن موشک و تقویت قابلیت‌های پرواز فضایی داخلی ژاپن شود.

کازوتو سوزوکی، استاد دانشکده سیاست عمومی دانشگاه توکیو و یکی از اعضای کمیته سیاست ملی فضایی ژاپن، گفت: اما ژاپن برای به کار انداختن موشک های جدید با مشکل مواجه شده است.

او گفت که در حالی که ژاپن علاقه خود را به رقابت در بازار تجاری پرتاب موشک ابراز کرده است، تلاش هایش بیش از حد مهندسی شده است و به جای مقرون به صرفه بودن و کاربرد عملی، بر “تعالی فنی” تمرکز کرده است.

او گفت: “من فکر می کنم این فرصت خوبی است تا شروع کنیم به فکر کردن در مورد اینکه چه مشکلی در توسعه پرتاب ما رخ داده است.” “اگر می خواهید به سمت فناوری قوی تر، فناوری اثبات شده تر بروید، باید تغییرات را محدود کنید.”

در جریان کنفرانس خبری روز سه شنبه، رئیس JAXA، آقای. یاماکاوا گفت که آژانس باید بر «قابل اعتماد بودن و شفافیت» تأکید کند زیرا به دنبال جذاب‌تر کردن برنامه راه‌اندازی خود برای مشتریان بالقوه است.

ژاپن تنها نیست که یک موشک جدید در اولین پرواز خود از کار افتاده است. در ژانویه، یک شرکت آمریکایی، ABL Space Systems، اولین موشک شرکت را از دست داد اندکی پس از پرتاب از یک سایت پرتاب در آلاسکا. یک شرکت چینی به نام Landspace موشک Zhuque-2 خود را در اولین پرواز مداری خود در دسامبر از دست داد.

در حالی که موشک H3 ژاپن در روز سه شنبه شکست خورد، یک موشک جدید دیگر نیز این هفته در ایالات متحده آزمایش خواهد شد. روز چهارشنبه، شرکت آمریکایی Relativity Space اولین پرتاب موشک Terran 1 خود را از کیپ کاناورال، فلوریدا انجام خواهد داد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances