میخائیل گورباچف: رئیس سازمان ملل متحد از “یکی از دولتمردان مهربانی که مسیر تاریخ را تغییر داد” تمجید می کند |

آنتونیو گوترش گفت که از شنیدن خبر درگذشت وی در مسکو که توسط خبرگزاری های دولتی روسیه اعلام شد و گزارش دادند که وی پس از “بیماری طولانی و سخت” درگذشت، بسیار متأسف شد.

آقای. گوترش صمیمانه تسلیت خود را به تمام خانواده گورباچف ​​و مردم و دولت فدراسیون روسیه ابراز کرد.

“رهبر سرسخت جهانی”

جهان یک رهبر قدرتمند جهانی، چندجانبه متعهد و مدافع خستگی ناپذیر صلح را از دست داده است

آقای. گورباچف ​​در سال 1985، زمانی که تنش‌های هسته‌ای بین شرق و غرب هنوز بالا بود، با برنامه‌ای اصلاح‌طلبی که برای احیای اقتصاد و مدرن‌سازی نظام سیاسی طراحی شده بود، با اتخاذ سیاست‌های «پرسترویکا» و «گلاسنوست» یا باز بودن، رهبر شوروی شد.

او جنگ سرد را با مذاکره موفقیت آمیز با رئیس جمهور ایالات متحده رونالد ریگان برای لغو یک کلاس کامل از موشک ها از طریق معاهده نیروهای هسته ای میانی، پایان دادن به اشغال افغانستان توسط شوروی، و تسریع فروپاشی پیمان ورشو، تسلط شوروی بر اروپای شرقی، پایان داد. در نهایت خود اتحاد جماهیر شوروی، همه در فاصله تنها شش سال.

جایزه نوبل

به گفته داوران، در سال 1990، که در سطح بین‌المللی مورد تحسین قرار گرفت، اما در داخل از انتقادهای فزاینده‌ای رنج می‌برد، جایزه صلح نوبل را به خاطر نقش اصلی که در “تغییرات رادیکال در روابط شرق و غرب” ایفا کرده بود، دریافت کرد.

دبیرکل در بیانیه خود خاطرنشان کرد که در دریافت جایزه، “او مشاهده کرد که “صلح وحدت در شباهت نیست، بلکه وحدت در تنوع است.” او این بینش حیاتی را با پیمودن مسیر مذاکره، اصلاحات، شفافیت و خلع سلاح عملی کرد.

آقای. گورباچف ​​در سال 1991 با کودتایی مواجه شد که توسط عناصر تندرو کمونیست آغاز شد و در حالی که در تعطیلات دریای سیاه بود دستگیر شد، اما رهبر وقت حزب در مسکو، بوریس یلتسین، عملاً به قیام تحت حمایت ارتش شوروی در پایتخت پایان داد و او را به راه انداخت. . . بازنشستگی گورباچف ​​و انحلال نهایی اتحاد جماهیر شوروی.


میخائیل گورباچف ​​(1) رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی در سال 1988 از مقر سازمان ملل متحد بازدید کرد و هدیه ای به خاویر پرز د کوئلار دبیر کل سازمان ملل متحد به سازمان ملل تقدیم کرد.

عکس سازمان ملل/ یوتاکا ناگاتا

میخائیل گورباچف ​​(1) رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی در سال 1988 از مقر سازمان ملل متحد بازدید کرد و هدیه ای به خاویر پرز د کوئلار دبیر کل سازمان ملل متحد به سازمان ملل تقدیم کرد.

چالش های جدید را پذیرفت

آقای. گوترش گفت که در سال های آخر عمر، آقای. گورباچف ​​”چالش جدیدی را پذیرفت که به همان اندازه برای رفاه بشر حیاتی است: ایجاد آینده ای پایدار با پرورش روابط هماهنگ بین انسان و محیط زیست. با این روحیه بود که او صلیب سبز بین المللی را تأسیس کرد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما