ناسا اولین پرواز آزمایشی موشک ماه نو را به دلیل مشکل موتور پاکسازی کرد | اخبار جهان

کیپ کاناورال: نشت سوخت و سپس مشکل موتور در طول آماده‌سازی نهایی برای برخاستن هواپیما، ناسا را ​​بر آن داشت تا پرتاب موشک قدرتمند ماه جدید خود به نام Artemis I را در روز دوشنبه در یک پرواز لرزاننده با سه آدمک آزمایشی در هواپیما پاک کند. تلاش بعدی پرتاب حداکثر تا روز جمعه انجام نخواهد شد.

با گذشت دقایق گرانبها، ناسا بارها متوقف شد و سوخت موشک سیستم پرتاب فضایی را با نزدیک به 1 میلیون گالن هیدروژن و اکسیژن فوق‌العاده سرد آغاز کرد، زیرا به دلیل نشت هیدروژن بسیار انفجاری در همان مکان که شاهد نشت در حین تمرین لباس بود. برگشت در بهار

به گفته مقامات، ناسا زمانی که نتوانست به درستی یکی از چهار موتور اصلی موشک را خنک کند، با مشکل جدیدی مواجه شد. پس از اعلام تعویق پرتاب، مهندسان برای جمع آوری داده ها و مشخص کردن منبع مشکل به کار خود ادامه دادند.

این موشک قرار بود در ماموریتی برای قرار دادن یک کپسول خدمه در مدار دور ماه بلند شود. این پرتاب نشان دهنده نقطه عطفی در تلاش آمریکا برای بازگرداندن فضانوردان به سطح ماه برای اولین بار از زمان پایان برنامه آپولو در 50 سال پیش است.

این سفینه فضایی 322 فوتی (98 متری) قدرتمندترین موشکی است که تا به حال توسط ناسا ساخته شده است و حتی از Saturn V که فضانوردان آپولو را به ماه می برد، برتری دارد.

دررول نیل، مفسر پرتاب، در مورد اینکه چه زمانی ممکن است ناسا اقدام به پرتاب دیگری کند، گفت که این مشکل هنوز در حال تجزیه و تحلیل است و “ما باید منتظر باشیم تا ببینیم چه چیزی از داده های آزمایشی آنها می لرزد.”

هیچ فضانوردی داخل کپسول اوریون موشک نبود. در عوض، آدمک‌های آزمایشی مجهز به حسگرهایی برای اندازه‌گیری ارتعاش، تشعشعات کیهانی و سایر شرایط، برای مأموریت شش هفته‌ای که قرار بود با سقوط کپسول در اقیانوس آرام در ماه اکتبر به پایان برسد، بسته شدند.

با وجود اینکه هیچ کس در هواپیما نبود، هزاران نفر از مردم ساحل را مسدود کردند تا موشک را ببینند. معاون رئیس جمهور کامالا هریس در میان VIP ها انتظار می رفت.

این پرتاب، زمانی که اتفاق بیفتد، اولین پرواز در برنامه اکتشاف ماه ناسا در قرن بیست و یکم خواهد بود که آرتمیس به نام خواهر دوقلوی اساطیری آپولو نامگذاری شده است.

با فرض اینکه آزمایش به خوبی انجام شود، فضانوردان برای دومین پرواز سوار می شوند و به زودی در سال 2024 به دور ماه پرواز می کنند و برمی گردند. فرود دو نفره روی ماه ممکن است تا پایان سال 2025 دنبال شود.

مشکلاتی که روز دوشنبه مشاهده شد یادآور دوران شاتل فضایی ناسا بود، زمانی که نشت سوخت هیدروژن شمارش معکوس را مختل کرد و یک رشته پرتاب را در سال 1990 به تاخیر انداخت.

بعداً در صبح، مقامات ناسا همچنین متوجه شدند که آنها می‌ترسند یک ترک یا نقص دیگر در صحنه اصلی باشد – مخزن سوخت نارنجی رنگ بزرگ با چهار موتور اصلی روی آن – اما بعداً گفتند که به نظر می‌رسد این فقط تجمعی از یخ است.

مدیر پرتاب چارلی بلک ول تامپسون و تیمش نیز باید با مشکل ارتباطی مربوط به کپسول Orion دست و پنجه نرم می کردند.

مهندسان تلاش کردند تا تاخیر 11 دقیقه ای در خطوط ارتباطی بین کنترل پرتاب و اوریون را درک کنند که اواخر یکشنبه رخ داد. اگرچه این مشکل تا صبح روز دوشنبه برطرف شد، ناسا باید قبل از متعهد شدن به پرتاب دلیل این اتفاق را بداند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances