نظر | این ستون به سرمایه گذاران خطرپذیر دره سیلیکون اختصاص دارد

ریزترین ویولون خود را بیرون بیاورید، زیرا من در شرف دفاع از سرمایه گذاران خطرپذیر دره سیلیکون هستم. این صنعت به اندازه ای که برخی از اینفلوئنسرهای آنلاین غمگین آن ممکن است شما را به این باور برسانند، غیرقابل تحمل و دور از دسترس نیست. و علیرغم مشکلات اخیر، جهان همچنان به مکان هایی مانند دره سیلیکون و سرمایه گذاران ایده های مخاطره آمیز آن نیاز دارد.

زمانی که بانک سیلیکون ولی توسط شرکت بیمه سپرده فدرال تصاحب شد، برخی از شناخته شده ترین صداهای جهان نوپا – یا حداقل، تهاجمی ترین صداهای آنلاین آن، که تعدادی از آنها سرمایه گذاران خطرپذیر هستند – توییتر هجوم آورد با تقاضاهای سخت برای کمک مالی کامل فدرال به مشتریان SVB.

هر چه که شایستگی اقتصادی برای کامل کردن سپرده گذاران بانک باشد، لفاظی های آسمان در حال سقوط VC ها کمی غنی به نظر می رسید. برخی از کسانی که برای مداخله دولت در SVB سر و صدا دارند، مانند دیوید ساکس از Craft Ventures، اغلب خود را با برند آزادی‌خواهانه پیتر تیل همسو می‌کنند. وقتی بود آنها پول صنعت در خطر است، اگرچه ظاهراً بازوی بلند دولت بسیار راحت‌تر به نظر می‌رسید.

نوشتن در Slate، Edward Ongweso Jr. او استدلال کرد که «تعصب» توییتر آن‌ها بر سر SVB «نگاهی اجمالی به چگونگی بی‌احتیاطی سرمایه‌گذاران خطرپذیر به دنبال چیزی هستند که می‌خواهند، تا زمانی که خطری برای آنها نداشته باشد».

Ongweso از توییت های VC در مورد سقوط بانک، کل تجارت VC را متهم می کند و فایده اساسی آن برای اقتصاد و جامعه آمریکا را زیر سوال می برد. همانطور که او و سایر منتقدان خاطرنشان می کنند، این صنعتی است که از یک بازی بزرگ در مورد پذیرش نوآوری صحبت می کند، اما تمایل دارد به عنوان یک شبکه باشگاهی از افراد عمدتا سفیدپوست عمل کند که به شرط بندی های گله مانند روی ایده های مشابه داده می شوند. اغلب کسب‌وکارهایی را تقویت می‌کند که چند نفر سود می‌برند – ببینید ارزهای دیجیتال و اقتصاد گیگ – اما به ندرت سودمندی اجتماعی یا اقتصادی گسترده را در اولویت قرار می‌دهد. و ثروت خود را در زمین های حاصلخیز غیرمعمول رشد داده است: بیش از یک دهه نرخ بهره پایین که صدها میلیارد پول آسان را به خزانه VC ها ریخت.

که من می گویم: خوب، اما نه همه VC ها و نه همیشه. Ongweso و دیگر منتقدان Valley بی‌تأثیر نیستند، اما این خطر وجود دارد که ماشین‌آلات Silicon Valley را بر اساس پر سر و صداترین شخصیت‌های آن در کثیف‌ترین زمان‌هایش بد جلوه دهند. و در حالی که اشکالات زیادی در مدل VC وجود دارد، من همچنین نمی‌دانم که آیا این کمی شبیه به آن کنایه مربوط به دموکراسی است که به چرچیل نسبت داده می‌شود – شاید سیلیکون ولی بدترین راه برای تأمین مالی اختراعات به جز سایر اختراعات باشد.

گذشته از همه اینها، سیلیکون ولی با همه ایراداتش برای چندین دهه یکی از ارزشمندترین دارایی های اقتصادی کشور بوده است. همراه با بودجه تحقیقاتی و سایر یارانه های دولت، این یکی از دلایل اصلی حفظ برتری تکنولوژیک جهانی توسط ایالات متحده است. همچنین پیشرفت های واقعی ایجاد کرده است که زندگی ما را بهبود بخشیده است. از Zoom گرفته تا Slack و حتی به شرکت‌های اقتصاد گیگ مانند DoorDash، کل دستگاه کار در خانه که بخش عمده‌ای از اقتصاد را در طول همه‌گیری کنترل می‌کرد، بر پشت سرمایه‌های مخاطره‌آمیز ساخته شد.

و در حالی که آمریکایی‌ها ممکن است در فناوری سوخته باشند، ما نمی‌توانیم نیاز به چیزهای جدید را کنار بگذاریم. برای پرداختن به برخی از بزرگترین چالش‌های بشریت – تغییرات آب و هوایی که شدیدترین آنهاست – ما به سرمایه‌گذاران خطرپذیر نیاز داریم تا بهترین و پرخطرترین ایده‌ها را تامین کنند. این شرکت‌های VC هستند که تحقیقات در مورد باتری‌های نسل بعدی، اشکال جدید انرژی و راه‌های دیگر برای کاهش بدترین اثرات گرمایش جهانی را تامین مالی می‌کنند.

در میان سرمایه‌گذاران Valley، VC‌هایی مانند Sacks و فرشته سرمایه‌گذار Jason Calacanis از بزرگترین نام‌های شهر دور هستند. اگرچه آنها حضور گسترده ای به صورت آنلاین دارند، اما عمدتاً میلیون ها یا ده ها میلیون دلار در مراحل اولیه شرکت ها سرمایه گذاری می کنند. آنها به سختی نمادی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری دره هستند که ده ها میلیارد دلار در طول سال ها جمع آوری و سرمایه گذاری کرده اند.

نبیل حیات، شریک اسپارک کپیتال که یکی از متفکرترین وی سی های دره است، به من گفت که استنباط نگرش صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر از حضور آن در توییتر «مثل تماشای «خانه دارهای واقعی اورنج کانتی» است و تصمیم می گیریم که این چنین است. همسران در اورنج کانتی چگونه رفتار می کنند.

بسیاری از VC های برتر روزهای پس از سقوط SVB را با عصبانیت توییت نکردند. برخی در این صنعت در عوض نامه‌ای دقیق‌تر و اساسی‌تر به مقامات منتشر کردند که خطرات سرایت را تشریح می‌کرد. Hyatt و سایر VCهایی که با آنها صحبت کردم نیز همان کاری را انجام می دادند که VCها قرار است انجام دهند – بسیاری از شرکت های جوان و شکننده را از طریق یک بحران ناگهانی که برای آن آماده نبودند راهنمایی کردند.

می توانید این را کلوپی و گله مانند بنامید، اما می توانید آن را راز موفقیت دره سیلیکون نیز بنامید. یکی از دلایلی که سیلیکون ولی کار می‌کند این است که تخصص و دانش سازمانی را جمع‌آوری می‌کند، از شکست‌ها درس می‌گیرد و این بینش‌ها را به نسل‌های بعدی شرکت‌ها می‌دهد. این نوع راهنمایی دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از استارت‌آپ‌ها احتمالاً از انفجار بانک خود جان سالم به در خواهند برد.

جسیکا لسین، بنیانگذار و مدیر اجرایی The Information – نشریه ای که دنیای استارت آپ را پوشش می دهد و خود یک استارت آپ است که پولش در SVB بسته شده است – به چیزی اشاره کرد که بسیاری در اینجا متوجه شده اند: دره سیلیکون اکنون با موارد بیشتری مواجه است. بررسی جدی نسبت به گذشته، و به نظر می رسد از اشتباهات خود درس می گیرد.

از اینکه سام آلتمن، مدیر اجرایی OpenAI مخترع ChatGPT، چقدر مراقب هوش مصنوعی بود، بسیار بیشتر از مارک زاکربرگ در هنگام صحبت در مورد شبکه های اجتماعی در ابتدای فیس بوک، شگفت زده شده ام. زاکربرگ اختراع خود را بدون شک برای بشریت مفید دانست. در همین حال آلتمن می‌گوید که اگرچه هوش مصنوعی می‌تواند متحول‌کننده باشد، اما «کمی می‌ترسد» که چگونه می‌تواند توسط دولت‌های مستبد مورد سوء استفاده قرار گیرد و چگونه می‌تواند بر سیاست و اقتصاد تأثیر بگذارد، و شرکت او این ترس را در هنگام ایجاد خود در خط مقدم نگه می‌دارد. فن آوری

لسین گفت: «دوره‌ای حدود 10 سال پیش بود که فناوری مورد بررسی دقیق قرار نمی‌گرفت – همه چیز تبلیغاتی بود. اما ما اکنون به خوبی فراتر از روزهای جشن گرفتن هر چیز جدیدی که یک برنامه دارد، هستیم، و خاطرنشان کرد که آنچه اکنون مهم است تمرکز بر مشکلات درست است. و VCها ممکن است به حل آنها کمک کنند.

فرهاد می خواهد با خوانندگان تلفنی چت کنید. اگر مایلید با یک ستون نویس نیویورک تایمز در مورد هر چیزی که در ذهنتان است صحبت کنید، لطفاً این فرم را پر کنید. فرهاد چند خواننده را برای تماس انتخاب می کند.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما
اطلاعات و محتوای این سایت با کمک هوش مصنوعی و از روی داده‌های اینترنتی تهیه شده‌اند و مسئولیتی در قبال صحت آنها نخواهیم داشت و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.