نظر | تلاش دونالد ترامپ برای شکستن دموکراسی آمریکا

اگر میچ مک‌کانل در پایان سخنرانی خود در مجلس سنا، دونالد ترامپ را مقصر شورش‌هایی که در ژانویه در ساختمان کنگره رخ داد، مقصر می‌دانست. 6، قول داده بود از آخرین نفس خود استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که ترامپ به اتهامات استیضاح محکوم می شود و هرگز نمی تواند دوباره رئیس جمهور شود؟

اگر ملانیا ترامپ، پس از اینکه استورمی دانیلز، ستاره فیلم های پورن، گفت ترامپ کمتر از چهار ماه پس از تولد پسرش ملانیا با او رابطه جنسی محافظت نشده داشته، تمام لباس های ترامپ، چوب گلف، کلاه MAGA و اسپری مو را روی چمن کاخ سفید پرتاب می کرد، چه می شد. با این یادداشت “هرگز برنگرد، ای خزنده حقیر!”

اگر رابرت جفرس، رهبر بانفوذ انجیلی، پس از اینکه ترامپ در نوار توضیح می‌دهد که به عنوان یک ستاره تلویزیونی توضیح می‌دهد که به عنوان یک ستاره تلویزیونی احساس می‌کند حق دارد زنان را در صمیمی‌ترین مکان‌ها به چنگ بیاورد – یا پس از اینکه ترامپ توسط هیئت منصفه منهتن متهم به انجام کارهای زیادی شده است، چه می‌شود. فقط این خطاب به ای. ژان کارول – اعلام کرد که کمپینی را رهبری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که هر کسی جز ترامپ در سال 2024 انتخاب خواهد شد، زیرا ترامپ یک منحرف اخلاقی بود که جفر اجازه نمی داد از دو دخترش مراقبت کند، چه برسد به کشور؟

اظهارات و اقداماتی از این دست، کوین مک‌کارتی، اعضای حزب جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سایر جمهوری‌خواهانی که اکنون از ترامپ در برابر کیفرخواست وزارت دادگستری دفاع می‌کنند، کجا را رها می‌کند؟ آیا آنها اینقدر مشتاق هستند که بی گناهی ترامپ را اعلام کنند؟ آیا آنها علیه جلسه سه شنبه در میامی خشمگین می شوند؟ آیا آنها به دروغ ادعا می کنند که بایدن رئیس جمهور ترامپ را متهم می کند، در حالی که به خوبی می دانند که رئیس جمهور قدرت متهم کردن کسی را ندارد؟

من شک دارم. اما من می دانم که همه این سؤالات بلاغی هستند. هیچ یک از این افراد این شخصیت را ندارند که در برابر این چالش های اخلاقی قد علم کنند و با ترامپ و آنچه که او برای شکستن نظام سیاسی ما انجام داده است، مقابله کنند. ترامپ مانند یک فروشنده مواد مخدر است که در یک محله شکسته رشد می کند و همه را به ارزش های منحرف شده خود گره می زند. به همین دلیل است که او هر کاری می کند تا همسایگی ملی ما را از دو طریق اساسی بشکند.

برای شروع، ترامپ به طور مداوم سعی کرده است افرادی را که شخصیت و شجاعت خود را نشان داده اند، با برچسب بازنده و ضعیف تحقیر کند. این برای ترامپ آسان است، زیرا او مردی است کاملاً بی شخصیت – عاری از هرگونه احساس اخلاقی یا وفاداری به هر نظام ارزشی یا شخصی غیر از خودش. و برای او، سیاست یک ورزش خونی است که در آن شما پسرها و دختران دیگر – چه در حزب شما باشند و چه نباشند – با لعن و لقب و دروغ به آنها حمله می کنید تا زمانی که از سر راه شما خارج شوند.

ترامپ این استراتژی را در اوایل با جان مک کین آغاز کرد – یک کهنه سرباز، مردی که در طول پنج سال اسیر جنگی در ویتنام شمالی هرگز شکست نخورد، مردی با شخصیت واقعی. آیا به یاد دارید که ترامپ در اجلاس رهبری خانواده در ایمز، آیووا، در 18 ژوئیه 2015 در مورد مک کین چه گفت؟

زمانی که مک کین برای ریاست جمهوری نامزد شد، ترامپ به حضار گفت: «من از او حمایت کردم. “از دست داد. او ما را ناامید کرد. اما او باخت. بنابراین بعد از آن هرگز او را زیاد دوست نداشتم، زیرا بازنده ها را دوست ندارم.” وقتی حضار خندیدند، مجری، فرانک لونتز، نظرسنجی، مداخله کرد: “اما او یک قهرمان جنگ است!”

ترامپ – که برای جلوگیری از پیش نویس جنگ ویتنام، یک تعویق پزشکی مشکوک انجام داد – سپس پاسخ داد: «او یک قهرمان جنگ نیست. او یک قهرمان جنگ است زیرا اسیر شده است. من افرادی را که اسیر نشده اند دوست دارم.” در اواخر همان روز، ترامپ یک پست اینترنتی با عنوان «دونالد ترامپ: جان مک کین یک بازنده است» بازنشر کرد.

بنابراین بخشی از راهی که ترامپ برای شکستن سیستم ما تلاش می‌کند، تعریف مجدد ویژگی‌های یک رهبر است – حداقل در حزب جمهوری‌خواه، رهبر کسی مثل لیز چنی یا میت رامنی نیست، افرادی که آماده هستند برای دفاع از حقیقت، شغل خود را به خطر بیندازند، در خدمت به مردم باشند. کشور و حمایت از قانون اساسی. نه.

و وقتی این تعریف شما از رهبری، پیروزی است، افرادی با شخصیت مانند مک کین، چنی و رامنی در راه شما هستند. شما باید شخصیت اطرافیان خود را از بین ببرید و همه چیز را در مورد تامین قدرت و پول بسازید. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که از سال 2015 وارد مدار ترامپ شده اند، با گل و لای از آنجا دور شده اند. و به همین دلیل می دانستم که تمام سوالاتی که قبلا پرسیدم، بلاغی بودند.

روش دومی که ترامپ در تلاش برای شکستن سیستم ما است، روز سه‌شنبه در میامی به نمایش گذاشته شد، جایی که او ظاهر خود را به عنوان یک متهم جنایتکار فدرال با یک ملاقات سیاسی در یک رستوران کوبایی دنبال کرد. در آنجا، یک بار دیگر، ترامپ سعی کرد قوانین بازی را که او و اشتهای بی حد و حصرش برای قدرت به خاطر قدرت را مهار می کرد، بی اعتبار کند.

او چگونه آن کار را انجام می دهد؟ اول، او همه اطرافیانش – و در نهایت، اکثریت قریب به اتفاق اعضای حزبش – را وادار می کند که از اصرار ترامپ بر رعایت هنجارهای اخلاقی دست بردارند. اعضای خانواده و همکاران حزب او در فرار از میکروفون خبرنگاران بعد از هر خشم ترامپ مهارت پیدا کرده اند.

اما دقیقاً به این دلیل که متحدان کلیدی سیاسی، رهبران کلیسا و اعضای نزدیک خانواده ترامپ را به خاطر تخلفات اخلاقی و حقوقی اش صدا نخواهند کرد – که باعث می شود انتخاب مجدد او در سال 2024 غیرقابل تصور شود و خروج او از صحنه سیاسی را تسریع کند – ما باید تکیه کنیم. صرفا در دادگاه برای دفاع از قوانین بازی.

و هنگامی که این اتفاق می افتد، فشار زیادی بر سیستم قضایی ما و خود دموکراسی ما وارد می کند، زیرا تصمیم برای پیگرد یا عدم پیگرد همیشه یک حکم است. و زمانی که این قضاوت‌ها گاهی باید توسط قضات یا دادستان‌هایی که توسط دموکرات‌ها منصوب می‌شوند ارائه شوند – که این روشی است که سیستم ما کار می‌کند – به ترامپ و گله‌اش فرصت مناسبی می‌دهد تا کل فرآیند را به عنوان «شکار جادوگر» محکوم کنند.

و هنگامی که چنین رفتاری بارها و بارها در یک جبهه گسترده اتفاق می افتد – زیرا ترامپ هیچ جا پشت چراغ قرمز متوقف نمی شود و فقط به ما جرات می دهد که تخلفات او را نادیده بگیریم یا او را متهم کنیم تا بتواند تعصب گریه کند – در نهایت دو ستون مهم را از بین می بریم. سیستم دموکراتیک ما: اعتقاد به استقلال قوه قضاییه ما که تضمین می کند هیچ کس بالاتر از قانون نیست، و اعتقاد به توانایی ما برای انتقال مسالمت آمیز و مشروع قدرت.

فقط یک صحنه در کیفرخواست ترامپ را در نظر بگیرید. پس از آن است که یک هیئت منصفه فدرال در ماه مه 2022 او را احضار کرد تا تمام مطالب طبقه بندی شده در اختیارش را تهیه کند. یادداشت‌هایی که توسط وکیل خودش، ام. ایوان کورکوران، نوشته شده است، از ترامپ نقل می‌کند که می‌گوید: «من نمی‌خواهم کسی در جعبه‌های من نگاه کند، واقعاً نمی‌خواهم. … اگر اصلاً پاسخ ندهیم یا با آنها توپ بازی نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ آیا بهتر نیست فقط به آنها بگوییم که اینجا چیزی نداریم؟”

آیا بهتر نیست فقط به آنها بگوییم که اینجا چیزی نداریم؟

برای کی بهتره؟ فقط یک مرد و به همین دلیل است که تکرار می کنم: ترامپ ما را تصادفی اینجا قرار نداده است. او در واقع می خواهد سیستم ما را بشکند، زیرا او و افرادی مانند او فقط در یک سیستم شکسته رشد می کنند.

بنابراین او همچنان سیستم ما را تحت فشار قرار می دهد و به نقطه شکست خود می رساند – جایی که قوانین برای افراد مکنده است، هنجارها برای احمق ها، حقایق اساسی قابل انعطاف هستند و مردان و زنان با شخصیت بالا تبعید می شوند.

این دقیقاً همان کاری است که دیکتاتورهای بالقوه سعی می کنند انجام دهند: منطقه را با دروغ پر کنید تا مردم فقط به آنها اعتماد کنند و حقیقت فقط همان چیزی باشد که آنها می گویند.

نمی توان اغراق کرد که این چه لحظه خطرناکی برای کشور ماست.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما