نواک جوکوویچ در مورد رقابت با نادال و فدرر با CNN صحبت می کند: “گاهی از اینکه بخشی از آن دوران باشم واقعا عصبانی بودم.”CNN

اگرچه نواک جوکوویچ، بزرگ تنیس تمام دوران، می‌گوید که رقابت او با رافائل نادال و راجر فدرر او را به بازیکن امروزی تبدیل کرده است، اما در ابتدا این صربستانی از اینکه بخشی از دوران طلایی باشد، عصبانی بود.

قهرمان 22 دوره گرند اسلم: “آنها من را قوی تر کردند، هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی، بازی من به خاطر همه این مسابقاتی که مقابل هم انجام دادیم، بیشتر به خاطر مسابقاتی که به آنها باختم، بهبود یافت.” بکی اندرسون از CNN در مصاحبه ای اختصاصی سه شنبه گفت.

جوکوویچ در اولین مصاحبه خود پس از انصراف از مسابقات آزاد میامی به دلیل مسائل مربوط به ویزا، گفت که پس از واگذاری شماره جهانی “پشیمان نیست”. رتبه 1 به کارلوس آلکاراز و همچنین ناگزیر شدن از دست دادن ایندین ولز در ایالات متحده در این ماه.

جوکوویچ به دلیل تصمیم خود مبنی بر عدم واکسینه شدن علیه کووید-19 اجازه سفر به ایالات متحده را ندارد.

روز دوشنبه، جوکوویچ پس از اینکه مجبور شد ایندین ولز را از دست بدهد، رتبه برتر انفرادی مردان – که این بازیکن 35 ساله بیش از هر بازیکن دیگری هفته ها را در اختیار داشته است – را به بازیکن 19 ساله اسپانیایی واگذار کرد. جوکوویچ نیز این هفته مسابقات آزاد میامی را از دست داده است.

جوکوویچ در مصاحبه با اندرسون گفت: نه، پشیمان نیستم. “من در طول زندگی آموخته ام که پشیمانی فقط شما را عقب نگه می دارد و اساسا باعث می شود در گذشته زندگی کنید. و من نمی خواهم این کار را انجام دهم. همچنین نمی خواهم در آینده زیاد زندگی کنم. من می خواهم به اندازه لحظه حال باشم، اما البته به آینده فکر کنم، آینده بهتری بسازم.

نواک جوکوویچ هفته های بیشتری را در شماره 3 سپری کرده است.  1 نسبت به هر بازیکن دیگری

بنابراین من به الکاراز تبریک می گویم. او کاملاً شایسته بازگشت به شماره است. 1.

حیف شد که نتوانستم در ایندین ولز بازی کنم [and] میامی من عاشق آن مسابقات هستم. من در آنجا موفقیت های زیادی داشتم. اما در عین حال این تصمیم آگاهانه ای است که گرفتم و می دانستم که همیشه این احتمال وجود دارد که نروم. و این وضعیت فعلی یا وضعیت فعلی است که امیدوارم در اواخر امسال برای US Open تغییر کند. این مهم ترین تورنمنت برای من در خاک آمریکاست.”

جوکوویچ تکرار کرد که در این مرحله از دوران حرفه‌ای‌اش، گرند اسلم‌ها بیشترین اهمیت را برای او دارند و او منتظر خواهد ماند و ببیند آیا می‌تواند به نیویورک برود یا خیر.

جوکوویچ گفت: “من واقعاً می خواهم آنجا بازی کنم، می خواهم آنجا باشم.” من در واقع در سال 2021 زمانی که در فینال مقابل (دانیل) مدودف شکست خوردم، یکی از بهترین لحظاتی بود که با تماشاگران نیویورک داشتم. و من خوش شانس بودم که سه بار در آن تورنمنت پیروز شدم و در فینال های زیادی بازی کردم. و با وجود اینکه در آن مسابقه شکست خوردم، عشق و قدردانی زیادی از مردم دریافت کردم و می خواهم به عقب برگردم و می خواهم دوباره با جمعیت آنجا ارتباط برقرار کنم. بنابراین این چیزی است که من مشتاقانه منتظر آن هستم و امیدوارم این اتفاق بیفتد.”

در حال حاضر، تمرکز جوکوویچ به فصل آینده زمین خاکی در اروپا معطوف شده است. جوکوویچ از 22 عنوان گرند اسلم انفرادی او – که بیشترین قهرمانی را با رافائل نادال در تنیس مردان کسب کرده است – دو بار قهرمان مسابقات آزاد فرانسه، بزرگ بعدی در تقویم تنیس شده است.

نواک جوکوویچ در ژانویه قهرمان مسابقات آزاد استرالیا شد.

جوکوویچ یک سخنران اصلی در اولین جلسه عمومی سالانه صندوق آینده منطقه دبی بود که در آن درباره علایق تجاری و بنیاد خود صحبت کرد. او بخشی از نسلی از ورزشکاران است که درآمدهای شغلی و تاییدیه های خود را دریافت می کنند و آنها را به امپراتوری های تجاری تبدیل می کنند.

“من فکر می کنم برخی از تجربیات قابل انتقال هستند، نه همه آنها، اما من فکر می کنم شخصیت قابل انتقال است، و حدس می زنم زمانی که شما در کسب و کار اصلی خود موفق باشید… می خواهید به تلاش برای موفقیت در زمینه های دیگر ادامه دهید و این یک نوع است. انتقال منطقی یا طبیعی به مرحله بعدی زندگی شما،” او به CNN توضیح داد.

او گفت که کارنامه منافع وی متنوع است و شامل بیوتکنولوژی، آموزش، پایداری و انرژی پاک است.

“من سعی کرده ام نسبت به این واقعیت حساس و آگاه باشم که باید هر چه زودتر آماده سازی آینده خود را شروع کنم و خودم را با افراد باهوشی احاطه کنم که تجربه حضور در آن سفر، در آن منطقه، در آن بخش را دارند. من مدت زیادی است که به آن علاقه مند هستم زیرا تازه کار هستم.”

در حالی که جوکوویچ به طور مشترک در رده بندی عناوین انفرادی گرند اسلم مردان پیشرو است، او از سرنا ویلیامز و مارگارت کورت در لیست تمام دوران عقب تر است. این چیزی است که او امسال به دنبال تغییر آن خواهد بود و موفقیت ویلیامز را تحسین می کرد.

او به خودم و همه تنیس بازان سراسر جهان الهام می بخشد. و او واقعاً نماد ورزش ما برای چندین سال بوده است.”

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما