هدف این ابتکار جلوگیری از عفونت هپاتیت C در گروه های حاشیه نشین در کشورهای کم درآمد است

طبق گفته Unitaid، یک آژانس بهداشت جهانی که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) میزبانی می شود، گروه های حاشیه نشین به طور نامتناسبی تحت تأثیر این بیماری منتقله از طریق خون قرار می گیرند، که در صورت عدم درمان می تواند باعث آسیب جدی کبد و سرطان شود.

این بودجه از ادغام آزمایش و درمان هپاتیت C در برنامه های کاهش آسیب در 10 کشور و استفاده آزمایشی از دو محصول برای جلوگیری از عفونت: سرنگ‌های فضای کم مرده و فرمول‌های جدید و طولانی اثر بوپرنورفین، دارویی که میل به مواد افیونی و ترک را کاهش می‌دهد.

ابزارها و رویکردهای پیشگیری همچنین به جلوگیری از انتقال سایر بیماری های منتقله از طریق خون از جمله HIV کمک می کند.

آگاهی و دسترسی

پیشرفت های چشمگیر در سال های اخیر درمان هپاتیت C را در اکثر کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​بسیار موثر و مقرون به صرفه کرده است. با این حال، آگاهی محدود و دسترسی ناکافی به مراقبت، به شدت مانع تلاش برای از بین بردن بیماری می شودهروه ورهوسل، سخنگوی Unitaid، به ویژه در میان جوامعی که نرخ انتقال بالاترین میزان انتقال را دارند، گفت.

هپاتیت C به طور فزاینده ای به جمعیت های نادیده گرفته می شود که اغلب توسط پاسخ های بهداشت جهانی نادیده گرفته می شوند.

اگرچه افرادی که مواد مخدر تزریقی می کنند تنها 10 درصد از 58 میلیون نفر مبتلا به هپاتیت C در سراسر جهان را تشکیل می دهند، اما مصرف مواد تزریقی در 43 درصد از کل عفونت های جدید نقش دارد.

دو ابزار مهم

Unitaid توضیح داد که چرا سرنگ‌های فضای کم مرده برای جلوگیری از گسترش بیشتر حیاتی هستند. این سرنگ ها دارای مخزن کوچکتری هستند که خون پس از استفاده در آن باقی می ماند محدود کردن خطر انتقال عفونت های منتقله از طریق خون هنگامی که سوزن ها مشترک هستند.

در همین حال، فرمولاسیون آهسته رهش بوپرنورفین می تواند گزینه ارزشمندی برای افرادی باشد که با دوزهای روزانه فرمول خوراکی با چالش روبرو می شویدمانند هزینه های زیاد، آزار و اذیت پلیس یا تبعیض.

در سراسر جهان، 80 درصد افراد مبتلا به هپاتیت C هستند در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​زندگی می کنند، که در آن کاهش آسیب به شدت کم بودجه بوده است.

بهبود نتایج سلامت

یونایتد گفت که سرمایه گذاری 31 میلیون دلاری نشان دهنده افزایش 20 درصدی بودجه جهانی است که از تلاش های کاهش آسیب در این کشورها حمایت می کند.

این ابتکار از طریق سه پروژه مکمل در 10 کشور اجرا خواهد شد که توسط شرکای AIDS، Médecins du Monde و PATH انجام می شود.

ما ابزارهایی برای جلوگیری از عفونت های جدید هپاتیت C داریم. رواتی چاولا از Frontline AIDS گفت: این برنامه جدید جوامع را در خط مقدم قرار خواهد داد، و شواهدی از درمان های موثر هپاتیت C ایجاد می کند و اینکه چگونه فناوری های جدید و اطلاع رسانی به رهبری جامعه می تواند نتایج سلامتی را برای افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند بهبود بخشد.

هر دو محصول به صورت آزمایشی در سایت هایی در مصر، هند، قرقیزستان، نیجریه، آفریقای جنوبی، تانزانیا، اوکراین و ویتنام عرضه خواهند شد. آزمایشات سرنگ های فضای کم مرده نیز در ارمنستان و گرجستان انجام خواهد شد. همه کشورها ارائه خدمات را در برنامه های کاهش آسیب ادغام خواهند کرد.

Unitaid گفت که این پروژه‌ها همچنین شواهد حیاتی برای امکان‌پذیر ساختن استفاده گسترده‌تر از سرنگ‌های فضای مرده کم و بوپرنورفین طولانی اثر، از جمله درک ترجیحات کاربر، پرداختن به هزینه‌های بالا، افزایش تقاضا، و نشان دادن تحویل مؤثر ایجاد می‌کنند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان