هندی-آمریکایی به عنوان صدراعظم کالج های اجتماعی کالیفرنیا | اخبار جهان

سونیا کریستین هندی-آمریکایی به عنوان یازدهمین صدراعظم دائمی سیستم کالج اجتماعی کالیفرنیا، بزرگترین و متنوع ترین سیستم آموزش عالی عمومی در ایالات متحده، انتخاب شده است.

با انتصاب خود، کریستین، اولین زن و اولین فردی از آسیای جنوبی است که سیستم کالج را رهبری می کند که هر سال به 1.8 میلیون دانشجو خدمت می کند.

گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا در بیانیه ای گفت: «دکتر کریستین یکی از پویاترین رهبران کالج کشور ما است که سابقه همکاری و نتایج نشان داده در دره مرکزی دارد.

او می‌داند که برای ارائه سطوح بی سابقه سرمایه‌گذاری در آموزش عالی برای ایجاد پیشرفت‌های واقعی در واقعیت زیسته دانشجویان ما، چه چیزی لازم است. “

کریستین که رئیس ناحیه کالج جامعه کرن است، در 1 ژوئن 2023 به سمت جدید خود می رود. او جایگزین صدراعظم الوی اورتیز اوکلی می شود که در ماه اوت پس از نزدیک به شش سال رهبری سیستم کالج محلی از سمت خود کناره گیری کرد.

برای بیش از 30 سال، کریستین به طور فعال در سیاست‌ها و شیوه‌های مرتبط با برنامه‌های تکمیل، کیفیت و برابری دولتی و ملی مشارکت داشته است.

کریستین گفت: «مفتخرم که به عنوان رهبری مهم ترین سیستم آموزش عالی کشور انتخاب شده و از اعتماد شورای حکام تشکر می کنم.

“ما همچنان با چالش‌های زیادی روبرو هستیم، اما من واقعاً معتقدم که بزرگترین چالش‌های ما ما را قادر می‌سازد تا بزرگترین کار خود را انجام دهیم. ما فراخوانده شده‌ایم تا زنده‌ترین، انعطاف‌پذیرترین و موثرترین محیط یادگیری را طراحی کنیم. ما برای انجام این کار در مقیاس فراخوانده شده‌ایم. نه در نهایت، بلکه اکنون. و ما با یک چشم انداز مشترک کار خواهیم کرد که دانش آموزان را در درجه اول حفظ کند.”

در ژوئیه 2021، کریستین به عنوان ششمین رئیس ناحیه کالج جامعه کرن منصوب شد، جایی که او فراخوانی برای اقدام با تمرکز بر پیشرفت موفقیت دانش‌آموزان و بستن شکاف‌های پیشرفت و برابری اجرا کرد.

او همچنین رهبری یک ائتلاف سراسری در سال 2015 را بر عهده داشت که منجر به تأمین بودجه بشردوستانه برای پروژه نمایشی راهنماهای هدایت‌شده با 20 کالج در کالیفرنیا شد که منجر به سرمایه‌گذاری 150 میلیون دلاری ایالت در مسیرهای هدایت‌شده و پذیرش گسترده چارچوب در سراسر سیستم کالج شد. بیانیه مطبوعاتی

این کارشناس برجسته آموزش کار خود را در آموزش عالی به عنوان دانشکده ریاضیات و سپس به عنوان رئیس بخش، سپس رئیس علوم، مهندسی، بهداشت و ریاضیات وابسته در کالج بیکرزفیلد آغاز کرد.

او چندین سال به عنوان مدیر در کالج اجتماعی لین در اورگان خدمت کرد قبل از اینکه در سال 2013 پس از انتخاب به عنوان دهمین رئیس کالج بیکرزفیلد به خانه خود در منطقه کالج جامعه کرن بازگشت.

کریستین مدرک لیسانس خود را از دانشگاه کرالا به دست آورد. کارشناسی ارشد او در ریاضیات کاربردی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی. و دکترای او از دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس.

(مقاله فوق از خبرگزاری IANS تهیه شده است. Zeenews.com هیچ تغییری در مقاله ایجاد نکرده است. مسئولیت محتوای مقاله به عهده خبرگزاری IANS است)

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما