وزیر امور خارجه بنگلادش به دلیل “بیماری” نخست وزیر حسینه را به هند همراهی نمی کند. به شایعات بگویید THIS | اخبار جهان

داکا: مقامات روز دوشنبه در بحبوحه گزارش هایی مبنی بر حذف وی از لیست همراهان در ساعت یازدهم به دلیل اظهارات نابجای خود در هند اعلام کردند، دکتر عبدالمومن، وزیر خارجه بنگلادش، شیخ حسینه را به دلیل “بیماری” به هند همراهی نکرد. گذشته نزدیک. نخست وزیر حسینا روز دوشنبه برای یک سفر دولتی چهار روزه عازم هند شد و طی آن با رهبری عالی کشور برای تقویت روابط چندجانبه و امضای حداقل هفت توافقنامه دوجانبه در زمینه هایی مانند مدیریت آب، راه آهن و علم و فناوری دیدار کرد.

همچنین بخوانید: شیخ حسینه نخست وزیر بنگلادش برای ارتقای همکاری دفاعی و تقویت مشارکت استراتژیک از هند بازدید می کند.

به نقل از سرویس سیم کشی UNB در مورد رهبر کهنه کار 75 ساله، یکی از مقامات گفت: “او (مومن) حالش خوب نیست. او با نخست وزیر نرفت.” مومن که بعدازظهر یکشنبه در وزارت امور خارجه در جریان سفر نخست وزیر به هند به رسانه ها بود، قرار بود وی را همراهی کند.

دیپو مونی وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگاران گفت که به دلیل اقدامات احتیاطی کووید-19 می توان هرکسی را از همراهان نخست وزیر کنار گذاشت. او گفت که “قبل از ملاقات با نخست وزیر حسینا یا شرکت در جلسات پارلمان، آنها همیشه در مورد آزمایشات کووید-19 نگران هستند که آیا آزمایش آنها مثبت خواهد شد.”

وقتی در مورد محرومیت مومن به دلیل “بیماری” نظری پرسیدند، او گفت: “انتخاب کلمات چیز خطرناکی است. شما گفتید (مومن حذف شده است). اگر دلیلش را می دانید، می توانید بگویید که آیا او (از اطرافیان نخست وزیر) “نقض” شده است یا به دلیل خاصی نتوانسته برود.
روزنامه پروتوم الو به نقل از منابع وزارت خارجه اعلام کرد که نام وزیر امور خارجه در ساعت یازدهم از لیست همراهان نخست وزیر خارج شده است.

به گزارش این روزنامه، چند تن از مقامات این وزارتخانه به شرط فاش نشدن نام خود اعلام کردند که از طریق اظهارات غیرموجه خود در مقاطع مختلف، وزیر امور خارجه مورد انتقاد قرار گرفته است. مومن اخیراً در یک برنامه جانمشتمی در چتوگرام اظهار داشت که “در سفرم به هند به آنها گفتم که شیخ حسینه باید در قدرت بماند.”

همچنین بخوانید: مشفقر رحیم بنگلادش از T20I بازنشسته شد

این اظهار نظر انتقاداتی را در میان احزاب سیاسی، کاربران اینترنتی و مردم برانگیخت. این روزنامه می نویسد که این اظهارات که درست پیش از اجلاس سران دو نخست وزیر بیان شد، باعث ناراحتی مقامات نیز شد. این روزنامه می افزاید، قابل درک است که وزیر امور خارجه به همین دلیل از لیست همراهان نخست وزیر خارج شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم