(ویدئو) دختران اتیوپیایی تابوها را می شکنند و از اسکیت سواری لذت می برند

این دختران اتیوپیایی در پارکی در آدیس آبابا با پوشیدن شلوار جین، شورت ورزشی و لباس های عبایی مشغول تمرین اسکیت سواری هستند.

آنها فرار می کنند، برخی از آنها به آرامی چند متر به جلو می لغزند و دست دوستان خود را برای حمایت می گیرند، در حالی که برخی دیگر با سرعت تمام روی رمپ ها و دست اندازهای بتنی حرکت می کنند.

اعضای گروه اسکیت بازان زن از اتیوپی، یک گروه کاملاً زن که توسط Sosina Chala و Miki Asfao راه اندازی شده است، از شکستن کلیشه های جنسیتی لذت می برند.

چالا، 24 ساله، به خبرگزاری فرانسه گفت که او این سازمان را برای توانمندسازی زنان جوان، که اغلب در برخی از ورزش‌ها درگیر هستند، راه‌اندازی کرد، زیرا این باور عمومی در اتیوپی وجود دارد که دختران باید در خانه بمانند و به والدین خود کمک کنند.

از زمانی که او گروه را در دسامبر 2020 تأسیس کرد، او و سایر مربیان سازمان به بیش از 150 دختر نحوه اسکیت را آموزش داده اند.

هانا بلیس، یک استایلیست 22 ساله که دو سال پیش ورزش اسکیت بورد را شروع کرد، به خبرگزاری فرانسه گفت: «این واقعاً معمول نیست که یک دختر اسکیت بازی را شروع کند زیرا مردم از شما حمایت نمی کنند.» وی افزود: اما یک نفر باید اول باشد، یک گروه باید شروع کند و ما اولین بودیم و من از اینکه در آن حضور دارم احساس غرور می کنم.

اگرچه اتیوپی خانه بسیاری از گروه‌های اسکیت‌برد است، اما عمدتاً توسط اسکیت بازان مرد انجام می‌شود.

با گذشت زمان، زنان اسکیت بورد یاد گرفتند که نه تنها با کبودی های اجتناب ناپذیر این ورزش، بلکه با انتقادات حریفان خود کنار بیایند.

ایمان محمود، 17 ساله، به خبرگزاری فرانسه گفت که بعد از 18 ماه، دیگر اهمیتی نمی دهد که مردم در مورد دختر بودن من و انجام چنین کارهایی چه می گویند.

گفت: این به من کمک کرد بر ترسم غلبه کنم. من فقط از آن لذت می برم. این باعث خوشحالی من می شود.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما