پاپ بندیکت یک وداع آرام از عزاداران دریافت کرد

شهر واتیکان – جسد پاپ بندیکت شانزدهم در مقابل محراب اصلی سنت. کلیسای پیتر در روز دوشنبه، سرش روی یک جفت بالشتک مخملی قرار گرفته، صورتش مومی و خاکستری است، با دانه‌های تسبیحی که از میان دست‌هایش در هم پیچیده شده‌اند. ستون‌های باروک پیچ‌خورده سایبان محراب جیان لورنزو برنینی در پشت سر برافراشته بودند.

پاپ فقید، که در سال 2013 بازنشسته شد، میتر اسقف بر تن داشت، اما برخلاف سلف خود، سنت. ژان پل دوم، هنگامی که در حالت دراز کشیده بود، شنل پشمی دور گردنش که نشان دهنده مقام پاپ بود، نبود.

تعداد انگشت شماری از عزاداران با مجوز ویژه از واتیکان در دو طرف بدن به نماز نشستند یا زانو زدند. آنهایی که از کنارشان رد می‌شدند با سرعت تند حرکت می‌کردند، همانطور که طلیعه‌داران بارها از آنها اصرار می‌کردند. برخی از بازدیدکنندگان نماز می خواندند در حالی که برخی دیگر با راهنمایان سفر مشورت می کردند. بسیاری با گوشی خود عکس یا فیلم گرفتند.

ترزیا مایر در مورد بندیکت که در زندگی 5 فوت و 7 اینچ قد داشت، گفت: «همانطور که من او را به یاد می‌آورم، او همیشه پاپ بزرگ بود و اکنون که در آنجا دراز کشیده است بسیار کوچکتر و انسانی‌تر به نظر می‌رسد.

خانم. مایر، اهل شهر ریتن در شمال ایتالیا، برای تعطیلات به همراه تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستانی‌اش از رم بازدید می‌کرد. آنها برای دیدن بنای یادبود آمده بودند، نه مرد، اما به صف عزاداران پیوستند زیرا تنها راه ورود به باسیلیکا بود.

کلیسای کاتولیک برای پاپ بندیکت شانزدهم که روز شنبه پس از یک دهه بازنشستگی درگذشت، سوگواری خاموش برگزار می‌کند.

تدارکات برای کاتولیک ها برای عزاداری بندیکت در سنت. کلیسای پیتر در واتیکان. مطبوعات گرزگورز گالاسکا/زوما

هزاران نفر از کنار جسد او که در حالت خوابیده در سن پترزبورگ است، عبور کرده اند. کلیسای پیتر، اگرچه هیچ شباهتی به خطوط عظیمی که برای St. جان پل دوم در سال 2005، زمانی که مردم دوازده ساعت یا بیشتر برای نگاهی اجمالی به پاپ فقید ایستادند.

به گفته واتیکان، برخی از سران کشورها و دیگر مقامات، از جمله آندری دودا، رئیس جمهور لهستان و کاتالین نواک، رئیس جمهور مجارستان، در مراسم تشییع جنازه بندیکت در روز پنجشنبه شرکت خواهند کرد، اما به جز هیئت های رسمی از ایتالیا و آلمان، آنها به صورت خصوصی در آنجا حضور خواهند داشت.

در مراسم عشای ربانی روز یکشنبه در یک محله معمولی در شمال رم، تنها اشاره ای به بندیکت، اسقف سابق شهر، گنجاندن او در فهرست مردگانی بود که از مؤمنان خواسته شد برای آنها دعا کنند. کشیش جماعت را به کنسرتی در کلیسا در عصر پنجشنبه دعوت کرد، اما به مراسم تدفین پاپ بازنشسته در سن پترزبورگ اشاره نکرد. میدان پیتر آن روز صبح.

آنچه مرگ یک پاپ حاکم را مهم می کند این است که راه را برای انتقال در رهبری کلیسای جهانی باز می کند.

کناره گیری بندیکت از قدرت در فوریه 28، 2013، در راه خود به اندازه هر تشییع جنازه پاپ دراماتیک بود. پاپ پس از خطاب به کاردینال‌هایی که در کاخ حواری جمع شده بودند و متعهد به «احترام و اطاعت بی‌قید و شرط» از هر کسی که به عنوان جانشین او انتخاب می‌شد، پاپ همچنان با هلیکوپتر واتیکان را ترک کرد و پرواز او بر فراز رم به عقب‌نشینی پاپی کاستل گاندولفو توسط دوربین‌های تلویزیونی ضبط شد. پرواز در کنار

اما اکنون، برای اولین بار از سال 1417، زمانی که پاپ گریگوری دوازدهم دو سال پس از استعفای پاپ درگذشت، مرگ یک پاپ تقریباً یک نقطه اوج به نظر می رسد.

ده ها هزار نفر برای دیدن جسد بندیکت صف کشیده اند.


عکس:

الیور ویکن/زوما پرس

واتیکان روز دوشنبه اعلام کرد که 65000 نفر جسد پاپ فقید را طی 10 ساعت مشاهده کردند.

کشیش گفت: «من آمدم تا خدا را به خاطر هدیه بندیکت شکر کنم. کارلوس آگوستو داسیلوا از ریودوژانیرو، دانشجوی دکترا در رم که به پاپ فقید در سن پترزبورگ ادای احترام کرد. پیتر روز دوشنبه

پدر داسیلوا گفت: “او زندگی خود را هدیه ای به دیگران کرد، مانند شمعی که سوخته است.” مثل خداحافظی با پدربزرگ است.

مردم روز دوشنبه در شهر واتیکان گرد هم آمدند تا در سوگ مرگ پاپ بازنشسته بندیکت شانزدهم عزاداری کنند. جسد پاپ فقید در حال حاضر در سن پترزبورگ قرار خواهد گرفت. کلیسای پیتر تا روز پنجشنبه که پاپ فرانسیس ریاست تشییع جنازه او را بر عهده خواهد داشت. عکس: Vatican Media/Shutterstock

بندیکت قبل از انتقال به کلیسای اصلی در سال 2011، در غارهای واتیکان در زیر باسیلیکا، در کنار ده ها پاپ دیگر و در همان مقبره ای که بقایای جان پل در آن قرار دارد، به خاک سپرده خواهد شد.

این جایگاه توسط بندیکت درخواست شد، که اولین سخنان عمومی او به عنوان پاپ اشاره ای به سلف کاریزماتیک ترش بود: “بعد از پاپ بزرگ ژان پل دوم، کاردینال ها من را انتخاب کردند، کارگری ساده و فروتن در تاکستان خداوند.”

کلیسای کاتولیک در حال برگزاری یک دوره سوگواری خاموش برای بندیکت است.


عکس:

الیور ویکن/زوما پرس

به Francis X. Rocca در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما