پنالتی گل شد، داور با وجدانش کنار آمد؟

مدیر تیم فوتبال تراکتورسازی از بازی رفت و برگشت با پرسپولیس نیز انتقاد کرد.

علی اکبر ذوالمجیدیان درباره برتری یک بر صفر مقابل تیم فوتبال پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر گفت: این بازی را یک بر صفر بردیم اما همانطور که خود یحیی گل محمدی گفت باید گل های بیشتری می زدیم و حداقل نتیجه این بود. 3-0 یا چهار به چهار.

وی درباره اینکه اعتماد به قربان بردیف پس از عدم پیروزی در چهار هفته ابتدایی لیگ باعث شد تا تراکتور در سه بازی بعدی به صدر جدول برسد و اکنون تنها سه امتیاز با صدر جدول فاصله داشته باشد، گفت: بردیف یک مربی بزرگ، قوی و صبور. او در هفته های اول لیگ ایران را نمی شناخت، اما بعدها با فوتبال ما آشنا شد و به همین دلیل در سه هفته گذشته بهتر بازی کردیم، همه بازی ها را بردیم و حتی گلی هم دریافت نکردیم. امیدوارم این روند همیشه باقی بماند تا بتوانیم هواداران میلیون تراکتور را خوشحال کنیم. ما این برد را به همه هوادارانمان تبریک می‌گوییم.

مدیر تیم تراکتورسازی گفت: از مدیریت، کادرفنی و هواداران باشگاه تشکر می کنم که امسال برای آماده سازی تیمی قدرتمند کمک کردند. بردیف در چهار بازی اول شناخت چندانی از تیم و فوتبال نداشت اما با افزایش این شناخت، کم کم اوضاع بهتر شد. به همین دلیل با توجه به کیفیت بازیکنانی که در اختیار داریم، امیدوارم بتوانم هواداران را خوشحال کنم.

ذوالمجیدیان در خصوص شخصیت مثبت بردیف و اینکه در جلسات خبری و پخش برنامه کمتر به داور اعتراض می کند، توضیح داد: او واقعا شخصیت خاص و مثبتی دارد. به همین دلیل بیشتر روی کارهای فنی متمرکز شده است. شجاعت او خاص است و سعی می کند نامه اش را روی زمین بکارد.

و با انتقاد از اصولی، بازی داوری پرسپولیس و تراکتور، گفت: از او گلایه های زیادی دارم. یک اشتباه و در اعلام پنالتی پرسپولیس می توانست تمام تلاشمان را به باد بدهد. تیم ما در نیمه اول بازی سه موقعیت بالای 90 درصد را هدر داد. در نیمه دوم به جز گلی که زدیم موقعیت های دیگر را هم از دست دادیم. ما واقعا خوب بازی کردیم و از همه بچه ها تشکر می کنم. اگرچه اشتباه داور می توانست سه امتیاز را از تراکتور بگیرد اما بازیکنان ثابت کردند که تراکتوری هستند و در هر شرایطی باید پیروز شویم.

مدیر تیم تراکتورسازی با توجه به اینکه بازیکن موعود حالا با حذف علیرضا فغانی نفر اول لیست داوران بین المللی ایران شده است و انتظار می رود عملکرد بهتری در قضاوت و ارتباط خود داشته باشد. بازیکنان حتی بهتر، گفت: مصادیق فولاد، ذغال سنگ و نفت زیاد است، اما مهم‌ترین آنها پنالتی مقابل پرسپولیس است. حتی جواد خیابانی که داور تخصصی نیست و بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که در آن صحنه پنالتی نبود اما نمی دانم چرا داور در سطح پایه باید این اشتباه بزرگ را انجام دهد.

ذوالمجیدیان ادامه داد: بزرگتر از من بارها گفته ام که تا VAR به فوتبال نیاید شاهد این اشتباهات خواهیم بود. حتی تیم هایی که خوب بازی می کنند ممکن است به اشتباه نتیجه را از دست بدهند. از همه داوران می خواهم بیشتر مراقب باشند و توجه بیشتری داشته باشند تا همه تیم ها مثل تراکتورسازی با احساسات میلیون ها هوادار بازی نکنند. با یک اشتباه ممکن بود هر چه برای بازی با پرسپولیس کاشته بودیم پنبه باشد.

وی افزود: هرکسی از کلمات بد استفاده می کند، شخصیت آنها را مشخص می کند. در پایان نیمه اول یک توپ به کرنر رفت اما داور اجازه ارسال کرنر به بازیکن را نداد. زمان روی دستش بود و وقتی کرنر اعلام شد، می توانست بیش از 10 ثانیه طول بکشد. شاید همان توپ گل شد. شاید امشب برنامه فوتبال بیاید و بگوید داور اشتباه کرده اما اگر پنالتی گل می شد تیم چه چیزی را می توانست جبران کند؟ داوری در این سطح که می خواهد از اعتبار فوتبال و داوری اش دفاع کند نباید چنین اشتباهی کند. اگر پنالتی را از دست داد چطور می خواست با وجدانش از شر آن خلاص شود؟

مدیر تراکتورسازی درباره اینکه آیا این تیم امسال مدعی قهرمانی است یا خیر، توضیح داد: تراکتور باید مدعی باشد. ما به خاطر هواداران بازی می کنیم. تعداد زیادی هم داریم که دوست دارند هوادارانشان خوشحال باشند و همیشه نتیجه بگیرند. امیدواریم اشتباهاتی در داوری رخ دهد تا تیمی که خود را برای این مشکل آماده می کند قربانی یک اشتباه نشود.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما