چرا ران دیسانتیس فدرال رزرو را هدف گرفته است؟

واشنگتن – فرماندار ران دیسانتیس از فلوریدا، که در حال آماده شدن برای انجام یک جهش مورد انتظار برای کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2024 است، به نظر می رسد چیزی را کشف کرده است که پوپولیست ها در طول تاریخ به درستی آن پی برده اند: ضربه زدن به فدرال رزرو سیاست خوبی است.

آقای. دیسانتیس شروع به انتقاد از جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو، در سخنرانی ها و کنفرانس های خبری کرده است. او بدون مدرک ادعا کرده است که دولت بایدن در آستانه معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی – که نه کاخ سفید و نه فدرال رزرو مستقل از نظر سیاسی تصمیم به انجام آن ندارند – در تلاش برای نظارت بر آمریکایی ها و کنترل هزینه های آنها برای گاز است. او از فدرال رزرو نقل قول کرده است پست های توییتر تحقیرآمیز

نقدهای او بازتاب کتاب بازی آشنای دولت ترامپ است. دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق، اغلب در طول مبارزات انتخاباتی 2016 و زمانی که او در قدرت بود، بانک مرکزی را مورد انتقاد قرار می داد، زیرا سیاست گذاران نرخ بهره را افزایش داده و رشد اقتصادی را کاهش دادند. آقای. ترامپ در یک لحظه با آقای. پاول – انتخاب خودش برای ریاست فدرال رزرو – یک “دشمن” است که او را با رئیس جمهور شی جین پینگ چین مقایسه می کند.

از آنجایی که بانک مرکزی مسئول کنترل تورم است، معمولاً هم به خاطر دوره‌های افزایش سریع قیمت‌ها و هم به خاطر آسیب‌های اقتصادی که هنگام افزایش نرخ‌ها برای تحت کنترل درآوردن تورم وارد می‌کند، سرزنش می‌شود. این می تواند آن را به یک هدف سیاسی آسان تبدیل کند.

و بدبینی پوپولیستی به کنترل پول توسط دولت به قرن ها قبل در آمریکا برمی گردد. تلاش های اول و دوم کشور برای ایجاد بانک مرکزی تا حدودی به دلیل چنین نگرانی هایی با شکست مواجه شد. فدرال رزرو که در سال 1913 تأسیس شد، به عنوان یک موسسه غیرمتمرکز با شعبه های شبه خصوصی در سراسر کشور طراحی شد تا از تمرکز بیش از حد قدرت در یک مکان جلوگیری شود. از آن زمان تاکنون موضوع تئوری های توطئه و حملات سیاسی بوده است.

سارا بیندر، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه جورج واشنگتن که سیاست و فدرال رزرو را مطالعه کرده است، می گوید: «از بسیاری جهات، اصلاً تعجب آور نیست. آقای. DeSantis خود را به آقای. او گفت که حق ترامپ است، “و به نظر می رسد بسیاری از انتقادات پوپولیستی سمت راست از فدرال رزرو، از کنترل پولی، که در طول تاریخ شنیده ایم.”

در حالی که آقای پیتر کانتی براون، وکیل و مورخ فدرال رزرو در دانشگاه پنسیلوانیا، گفت که حمله دیسانتیس از سوی فدرال رزرو جدید نیست، برخی از اظهارات وی به اطلاعات نادرست تبدیل شده است.

آقای فدرال رزرو می‌تواند و باید این موضوع را جدی بگیرد. کانتی براون گفت.

در حالی که فدرال رزرو مستقل و تا حد زیادی از کاخ سفید جدا شده است، در نهایت به کنگره پاسخ می دهد. و فقدان حمایت مردمی می تواند فضای فدرال رزرو را برای مانور محدود کند: برای مثال، اگر دولت تصمیم بگیرد که دنبال کردن یک ارز دیجیتال ایده خوبی است، واکنش های منفی می تواند انجام این کار را دشوارتر کند.

آقای. لحن DeSantis همچنین می تواند نکاتی را در مورد آینده ارائه دهد. از اوایل دهه 1990، دولت های ریاست جمهوری تا حد زیادی به استقلال فدرال رزرو احترام گذاشتند و از اظهار نظر در مورد سیاست های پولی اجتناب کردند. آقای. ترامپ این سنت را تغییر داد. پرزیدنت بایدن به رویکرد دست‌پاچگی بازگشته است، اما انتقادات اخیر اشاره‌ای به این دارد که در صورت پیروزی یک جمهوری‌خواه در سال 2024، تنش‌زدایی ممکن است دوام نیابد.

آقای. دیسانتیس از آقای ایراد گرفته است. سیاست‌های پاول برای شکست در کنترل تورم، اخیراً صندلی فدرال رزرو را “فاجعه کامل” خوانده است.

در آقای پاول، نامزد احتمالی ریاست جمهوری فرصت نادری برای انتقاد از آقای. ترامپ و آقای بایدن به طور همزمان: رئیس فدرال رزرو ابتدا توسط رئیس جمهور باراک اوباما به بانک مرکزی معرفی شد و سپس توسط آقای رئیس جمهور منصوب شد. ترامپ و دوباره توسط آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور معرفی شد. بایدن

آقای. دیسانتیس بیشتر توجه خود را بر روی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC متمرکز کرده است که مانند پول نقد الکترونیکی اما با حمایت دولت فدرال عمل می کند. فدرال رزرو در حال تحقیق در مورد کاربردهای بالقوه و امکان سنجی فنی یک ارز دیجیتال است، اما هنوز تصمیمی برای انتشار آن نداشته است. آقای. پاول به صراحت گفته است که فدرال رزرو “بدون حمایت کنگره به این کار ادامه نخواهد داد.”

پول دیجیتالی که امروزه آمریکایی‌ها استفاده می‌کنند – چه در حال کشیدن کارت اعتباری باشند و چه در حال تکمیل تراکنش Venmo – توسط بانک‌ها صادر می‌شود. در مقابل، پول نقد فیزیکی مستقیماً از فدرال رزرو می آید. یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عملاً نسخه دیجیتال اسکناس دلار خواهد بود.

بسیاری از افرادی که فکر می کنند فدرال رزرو باید به طور جدی به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی فکر کند، معتقدند که این ارز می تواند به بهبود دسترسی به خدمات بانکی کمک کند. برخی استدلال کرده اند که توسعه این فناوری مهم است: رقبای جهانی آمریکا، از جمله چین، در حال تحقیق و انتشار پول دیجیتال هستند، بنابراین خطر عقب افتادن وجود دارد.

با این حال، منتقدان نگران نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی دلار دیجیتال متمرکز هستند. و دلار مهم ترین ارز ذخیره در جهان است، بنابراین هرگونه مشکل تکنولوژیکی با ارائه دیجیتال می تواند فاجعه بار باشد. به همین دلیل است که فدرال رزرو متعهد شده است که با دقت پیش برود – و چرا ایده انتشار یک ارز دیجیتال در آمریکا تنها در مراحل تحقیقاتی شکل‌گیری خود است.

اگرچه برنامه ای برای انتشار ارز دیجیتال وجود ندارد، اما آقای. دیسانتیس در 20 مارس قانون ایالتی را برای “محافظت از مردم فلوریدا در برابر تسلیحات بخش مالی توسط دولت بایدن از طریق ارز دیجیتال بانک مرکزی” پیشنهاد کرد.

او سپس طی یک سخنرانی در اول آوریل، بدون هیچ مبنای واقعی، هشدار داد که دموکرات‌ها می‌خواهند از یک ارز دیجیتال برای «تحمیل دستور کار ESG» استفاده کنند، با اشاره به اهداف زیست‌محیطی و اجتماعی مانند محدود کردن مصرف سوخت‌های فسیلی یا تشدید کنترل اسلحه.

آقای. برایان گریفین، سخنگوی مطبوعاتی وی، برایان گریفین، در پاسخ به درخواست برای اظهار نظر گفت: دسانتیس از هرگونه تلاش برای کنترل رفتار مردم از طریق ارز دیجیتال متمرکز جلوگیری می کند.

آقای. ادعاهای دیسانتیس بازتاب ادعاهای موجود در رسانه های اجتماعی دست راستی است و با منافع اهداکنندگان مهم جمهوری خواه مطابقت دارد: بسیاری از بانک ها و شرکت های ارزهای دیجیتال به شدت با ایده یک ارز دیجیتال بانک مرکزی مخالف هستند و نگران هستند که این ارز دیجیتال را از بین ببرد. کسب و کار.

فلوریدا، به ویژه، با صنعت ارزهای دیجیتالی دوستانه بوده است و قانونگذاران قوانین مطلوبی را تصویب کرده اند.

و افرادی که در ارزهای دیجیتال سهام دارند در میان آقایان هستند. حامیان سیاسی ارشد DeSantis. کنت گریفین، مدیر اجرایی میلیاردر صندوق سرمایه گذاری و سرمایه گذار بدگمان ارزهای دیجیتال، 5 میلیون دلار به یک کمیته اقدام سیاسی که از آقای دکتر حمایت می کرد، اهدا کرد. انتخاب مجدد دیسانتیس در سال 2022. بر اساس پرونده های مالی کمپین، پل تودور جونز، سرمایه گذار میلیاردر که سهام قابل توجهی در پلتفرم معاملاتی کریپتوهای ورشکسته FTX داشت، 850000 دلار به این گروه کمک کرد.

فقط آقا نیست. دیسانتیس که مخالف ایده ارز دیجیتال بانک مرکزی است: جمهوریخواهان برجسته دوست دارند سناتور تد کروز از تگزاس سوگند نماینده مارجوری تیلور گرین از جورجیا پیوسته اند.

آقای. کروز و نماینده تام ایمر از مینه سوتا، تازیانه جمهوریخواه، قانونی را برای جلوگیری از ایجاد چنین ارزی توسط فدرال رزرو ارائه کرده اند. دولت کریستی نوم از داکوتای جنوبی، یکی دیگر از رقبای بالقوه جمهوریخواه برای ریاست جمهوری در سال 2024، اخیرا وتو کرد لایحه ایالتی که او ادعا می کرد در را برای CBDC باز می کرد

برخی از چهره‌های سیاسی نیز به اشتباه ارز دیجیتال احتمالی بانک مرکزی را با ابتکار عمل FedNow بانک مرکزی ترکیب می‌کنند، تلاشی جداگانه برای مدرن‌سازی سیستم پرداخت آمریکا برای سریع‌تر و کارآمد کردن تراکنش‌ها. یکی از سخنگویان فدرال رزرو تاکید کرد که FedNow و تحقیق در مورد ارز دیجیتال احتمالی کاملاً متفاوت هستند.

رابرت اف کندی جونیور، یکی از چهره های برجسته جنبش ضد واکسن که اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک دموکرات در سال 2024 نامزد شود. به اشتباه ادغام شده است FedNow و ارز دیجیتال، ادعا می‌کنند که «شیب لغزنده را به بردگی مالی و استبداد سیاسی می‌چسباند».

تولسی گابارد، نامزد سابق دموکرات ریاست جمهوری و نماینده هاوایی که اکنون مستقل است، هشدارها را تکرار کرد که یک ارز دیجیتال آزادی را تضعیف می‌کند و به اشتباه بیان می‌کند که دولت «به‌تازگی اجرای چنین ارزی را آغاز کرده است».

اظهارات نادرست در مورد FedNow و ارز دیجیتال وجود دارد در شبکه های اجتماعی گسترش یافته است، توسط شخصیت های سیاسی با نفوذ و همچنین نظریه پردازان توطئه منتشر شده است.

فدرال رزرو تلاش کرده است اطلاعات غلط در حال چرخش را پس بزند.

بانک مرکزی روز جمعه در توییتر خود نوشت: «سرویس FedNow نه نوعی ارز است و نه گامی در جهت حذف هر نوع پرداخت، از جمله پول نقد». آن سوالات متداول شش توییتی هیچ اشاره ای به سیاست نکرد، اما با این وجود به عنوان یک سرزنش عمومی نادر از سوی نهادی خوانده می شود که مجدانه از وارد شدن به تفسیرهای سیاسی اجتناب می کند.

فدرال رزرو در توییتی اعلام کرد: فدرال رزرو هیچ تصمیمی در مورد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نگرفته است و این کار را بدون حمایت واضح کنگره و شعبه اجرایی انجام نمی دهد، به طور ایده آل در قالب یک قانون مجاز خاص. که آقای دیسانتیس نقل کرد.

“این صرفا “ایده آل” نیست که تغییرات عمده در سیاست مجوز خاصی از کنگره دریافت کند. دسانتیس در پاسخ گفت.

تا بعدازظهر سه‌شنبه، فدرال‌رزرو پرسش‌های متداول خود را به‌صورت آنلاین به‌روزرسانی کرد تا واضح‌تر باشد: بانک مرکزی «فقط با یک قانون مجاز به صدور CBDC ادامه می‌دهد».

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما