چرا مقامات اسناد طبقه بندی شده را فیلتر می کنند؟

این رسوایی است که به طور متناوب توجه مطبوعات را به خود جلب کرده است، و من به بسیاری از افراد عادی نیز فکر می کنم، زیرا آنها بلافاصله معنای کلماتی مانند “دارای اسناد فوق محرمانه غیرقانونی” را درک می کنند. اما مردم کاملاً نمی دانند که از آن چه بکنند. همه چیز خیلی سریع سیاسی می شود.

شما نمی‌دانید که در مورد نقض‌های امنیتی چه سطحی از هشدار را احساس کنید، زیرا از محتوای دقیق اسناد اطلاعی ندارید. آیا ما در مورد یک یادداشت خط خورده در یک برنامه قدیمی گروه 20 صحبت می کنیم یا در مورد کدهای هسته ای صحبت می کنیم؟ آیا این بخشی از یک گزارش اطلاعاتی قدیمی است که بیان می‌کند که شوهر وزیر خارجه دانمارک رابطه عاشقانه‌ای با آرایشگری دارد که پست‌هایش در شبکه‌های اجتماعی نشان از روابط نئونازی دارد؟ یا اینکه در آنجا مقاله ای وجود دارد که اسامی دارایی های اطلاعاتی آمریکا در ایران را فاش می کند؟

چون محتوا را نمی دانید، نمی توانید انگیزه را استنباط کنید. چرا ممکن است یک مقام دولتی به طور غیرقانونی اسناد طبقه بندی شده را به خانه بیاورد و نگه دارد؟ چه قصدی داشت انجام دادن با آنها؟ “فکر کردم برای خاطراتم به آن نیاز دارم.” “باید اعتراف کنم که فکر می‌کردم برای هرکسی جز من سندی بی‌اهمیت است – به‌طور نامناسبی طبقه‌بندی شده بود، زیرا حالت پیش‌فرض کارمندان این است که می‌گویند “طبقه‌بندی آن”. بنابراین من بی ضرر از طبقه بندی خارج شدم.» یا “هیچ انگیزه ای نبود چون جرمی نبود!” در آخرین روز در کاخ سفید، دستیارانم کاغذها را از روی میز من برداشتند، هیچ علامتی ندیدند، آنها را در جعبه ای با کاغذهای دیگر ریختند، جعبه را به خانه من فرستادند، جایی که آنها را در زیرزمین من گذاشتند، و ما هرگز می‌دانستیم که در آنجا اسناد محرمانه‌ای وجود دارد، زیرا ما هرگز جعبه را باز نکردیم!»

ممکن است انگیزه های دیگری وجود داشته باشد. این یکی خیلی شیرین است، اما در اوایل فکر من به آنجا رفت. من به روانشناسی آن فکر کردم.

این ممکن است درست به نظر نرسد اما من آن را دیده ام. مردمی که زمانی در قدرت بودند – افرادی که دنیا را اداره کردند و سپس بازنشسته شدند یا برای انجام کار دیگری کنار رفتند – با گذشت زمان و گذشت سالها نمی توانند باور کنند که این اتفاق برای آنها افتاده است. آنها نمی توانند باور کنند که پاپ را به حالت تعلیق درآورده اند. آنها به عکس قاب نقره ای روی میز اتاق خواب اشاره می کنند: “این ما و شاه هستیم.” زمانی که آنها دنیا را اداره می کردند، آن را به آرامی می گرفتند، اما پس از آن به نوعی دچار مغزی می شوند. و شاید چیز حساسی را به یادگار بگیرند، یادگاری از عظمتشان. فکر می کنم آنها می دانند که می خواهند به دیگران و خودشان ثابت کنند که واقعاً اتفاق افتاده است. “دیدن؟ برای مراسمی با ماندلا به جزیره روبن رفتیم. زیرا با گذشت سالها هرگز نمی توانید باور کنید که در مرکز همه چیز بوده اید. و شما به نوعی می خواهید خود را نشان دهید که هستید.

این احتمالاً ربطی به تمام داستان های اسناد سری ندارد. که احتمالاً در ذات خود بیشتر با استحقاق و تکبر ارتباط دارند. قوانین برای افراد کوچک است. همچنین تنبلی. یکی از مقامات سابق کاخ سفید به من گفت: «مردم چیزهایی را برای خواندن به خانه می‌آورند زیرا نمی‌خواهند آن روز دیگر در دفتر بمانند. آنها فکر می کنند، “هیچ کس آن را نخواهد دید”، “در بازداشت من است.” اشتباه و غیرقانونی است.”

در مورد دونالد ترامپ، ما هنوز دقیقاً نمی دانیم که دولت در مار-آ-لاگو چه چیزی را تصرف کرد. او می دانست که اسناد موجود است و درخواست تحویل آنها را رد کرد. دفتر تحقیقات فدرال 33 جعبه کاغذ را حذف کرد، از جمله مواردی که طبقه بندی آنها از محرمانه تا کاملا محرمانه متغیر بود.

در مورد جو بایدن، اسنادی در ماه نوامبر در مرکز پن بایدن در واشنگتن پیدا شد. دیگران بعداً در خانه او در ویلمینگتون، دل پیدا شدند، برخی از آنها در گاراژ نزدیک کوروت او ذخیره شده بودند. چند سند دیگر در ویلمینگتون در اواسط ژانویه و بعد از آن بیشتر یافت شد. سی‌ان‌ان به نقل از منابع ناشناس گزارش داده است که شامل «10 سند محرمانه از جمله یادداشت‌های اطلاعاتی آمریکا و مطالب توجیهی است که موضوعاتی از جمله اوکراین، ایران و بریتانیا را پوشش می‌دهد». برخی از فایل ها دارای طبقه بندی مورد استفاده برای اطلاعات بسیار حساس به دست آمده از منابع اطلاعاتی هستند.

برخی از اسناد بایدن به دوران حضور وی در سنای ایالات متحده بازمی‌گردد که او را شبیه یک فراری سریالی می‌کند. کاخ سفید گفته است که این مطالب سهوا نادرست بوده است. آقای. خود بایدن در ژانویه گفت. 10 که او از دانستن اینکه اسنادی در دفتر پن وجود دارد و از محتوای آنها اطلاعی نداشت، “تعجب کرد”. اشاره شد که او در مورد اسناد ویلمینگتون چیزی نگفته است. و کاخ سفید کشف اسناد اصلی را در ماه نوامبر، یا حتی زمانی که اسناد بیشتری در دسامبر پیدا شد، فاش نکرد. آقای. بایدن همچنین گفت: «فکر می‌کنم مردم آمریکا می‌دانند» او در مورد رسیدگی به اسناد جدی خواهد بود و به محض گفتن این موضوع به من تعجب کرد: فکر نمی‌کنم آنها این را بدانند.

در اینجا یک فرضیه از یک آشنایی پیچیده با تجربه گسترده دولتی وجود دارد: جو بایدن “عملاً در مورد شهرت خود حساس است” و پس از اثبات اشتباه در مواضع مختلفی که در گذشته اتخاذ کرده است، ممکن است تصمیم گرفته باشد اسنادی در اطراف خود داشته باشد که نشان دهد تفکر او مبتنی بر توصیه و بینش نهادهای مختلف دولتی، مانند جامعه اطلاعاتی بود. چرا اسنادی در این نزدیکی ندارید که ممکن است برای تقویت موقعیت گذشته او استفاده شود؟ و این که ممکن است در صورت لزوم و بدون ضبط، کمی اطراف را نشان دهید.

این حدس است. اما ماهیت این موارد باعث می شود که بخواهید حدس بزنید واقعا چه اتفاقی در حال وقوع است.

در پرونده آقایان مستشاران ویژه تعیین شده است. ترامپ و بایدن در مورد مایک پنس، کسی تصور نمی کند که دیگری باشد، زیرا ادعای او مبنی بر اینکه اسناد سهوا گرفته شده اند باورپذیر به نظر می رسد.

خنده دار است که چگونه آقای ترامپ در اینجا نقش آفرینی می کند، زیرا از مزایای ویژه ای برخوردار است. هیچ کس واقعاً به انگیزه های او فکر نمی کند زیرا او اینگونه است. . . دونالد ترامپ. در گذشته گزارش هایی منتشر شده بود که او گاهی اسناد محرمانه را می گرفت، پاره می کرد و در توالت می ریخت. پس از انجام عملیات اف‌بی‌آی، به راحتی می‌توان حدس زد که آقای. ترامپ فقط می‌خواست به شیوه‌ی بی‌سابقه‌اش دست‌خط کیم جونگ اون را به اعضای باشگاه مار-آ-لاگو نشان دهد. او می خواست به آنها نشان دهد که چقدر آقای. چه کسی او را دوست داشت زیرا همه او را دوست داشتند و زمانی که او مسئولیت داشت دنیا کار می کرد.

در هر صورت، بد است که به جهان نشان دهیم که رهبران ایالات متحده می توانند در رسیدگی به اطلاعات فوق محرمانه آنقدر بی اعتنا باشند. این باعث می‌شود که فرآیندهای دولت ما غیرحرفه‌ای، آشفته و موقتی به نظر برسد.

کنگره درست است که بخواهد دقیقاً بداند در همه آن اسناد چه چیزی وجود دارد، برخورد نظامی آنها چه خطری را به همراه دارد، و چگونه آنها به کجا ختم شده اند. آنها همچنین باید به خود فرآیند طبقه بندی نگاه کنند. آیا ما چیزها را بیش از حد طبقه بندی می کنیم یا کم طبقه بندی می کنیم؟

همانطور که رسوایی‌ها پیش می‌آیند، این یک مورد ارزشمند است – بیهوده به هیچ وجه منفجر نمی‌شود. احتمالاً به زودی از بین نخواهد رفت و ممکن است پیامدهای سیاسی جدی داشته باشد. بد نیست خودخواه، توهین آمیز یا بی حیایی نشان دهیم که اگر قوانین مربوط به اسناد طبقه بندی شده را زیر پا بگذارند، تاوان خواهند داد.

گزارش تحریریه مجله: پل گیگو با مایکل موکاسی دادستان کل سابق مصاحبه می کند تصاویر: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ ترکیب: مارک کلی

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما