چقدر آب بنوشم؟

الکترولیت هایی مانند سدیم، پتاسیم، کلرید و منیزیم مواد معدنی دارای بار الکتریکی هستند که در مایعات بدن (مانند خون و ادرار) وجود دارند و برای متعادل کردن آب در بدن شما مهم هستند. آنها همچنین برای عملکرد صحیح اعصاب، عضلات، مغز و قلب ضروری هستند.

وقتی کم آب می‌شوید، غلظت الکترولیت‌ها در خون شما افزایش می‌یابد و بدن سیگنال ترشح هورمون وازوپرسین را می‌دهد، که در نهایت میزان آب آزاد شده در ادرار را کاهش می‌دهد تا بتوانید دوباره آن را به بدن خود جذب کنید و آن را دریافت کنید. دوباره تعادل برقرار است، دکتر. هایندمن گفت.

مگر اینکه در شرایط غیرعادی قرار داشته باشید – ورزش بسیار شدید در گرما یا از دست دادن مایعات زیادی در اثر استفراغ یا اسهال – نیازی نیست الکترولیت ها را با نوشیدنی های ورزشی یا سایر محصولات مملو از آنها پر کنید. اکثر مردم الکترولیت های کافی را از غذا دریافت می کنند. هیو باتلر گفت.

خیر البته، افرادی که دارای شرایط خاصی هستند، مانند سنگ کلیه یا بیماری کلیوی پلی کیستیک نادر اتوزومال غالب، ممکن است از تلاش برای نوشیدن آب کمی بیشتر از آنچه تشنگی به آنها می گوید سود ببرند. توپف گفت.

اما در واقعیت، اکثر افراد سالمی که احساس بیماری را سرزنش می‌کنند، ممکن است در واقع به دلیل نوشیدن الکل احساس ناراحتی کنند. خیلی زیاد آب، دکتر هایندمن حدس زد. “شاید آنها سردرد بگیرند یا احساس بدی داشته باشند، آنها فکر می کنند، “اوه، من کم آب شده ام، باید بیشتر بنوشم”، و آنها مدام آب بیشتری می نوشند، و احساس بدتری دارند. و بدتر و بدتر.»

اگر با سرعتی فراتر از آن چیزی بنوشید که کلیه‌هایتان می‌توانند دفع کنند، الکترولیت‌های خون شما می‌توانند بیش از حد رقیق شوند و در خفیف‌ترین حالت ممکن است باعث شود احساس «خاموش شدن» کنید. در شدیدترین حالت، نوشیدن مقدار بیش از حد آب در مدت زمان کوتاه می تواند منجر به وضعیتی به نام هیپوناترمی یا “مسمومیت با آب” شود. دکتر “این بسیار ترسناک و بد است.” هایندمن گفت. اگر سطح سدیم در خون شما خیلی کم شود، می تواند باعث تورم مغز و مشکلات عصبی مانند تشنج، کما یا حتی مرگ شود.

در سال 2007، یک زن 28 ساله بر اثر هیپوناترمی پس از نوشیدن نزدیک به دو گالن آب در مدت سه ساعت هنگام شرکت در مسابقه “Hold Your Wee for a Wii” در یک ایستگاه رادیویی، که شرکت کنندگان را به چالش کشید تا آب بنوشند و سپس شرکت کنند، جان خود را از دست داد. تا حد امکان بدون ادرار کردن در سال 2014، یک فوتبالیست 17 ساله دبیرستانی در جورجیا پس از نوشیدن دو گالن آب و دو گالن گاتورید در اثر این بیماری جان باخت.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما