چلسی گری تیم لاس وگاس را به فینال WNBA هدایت کرد

سیاتل – چلسی گری به تازگی سه امتیازی به لاس وگاس ایس برتری داده بود در حالی که یک دقیقه مانده به بازی 4 از سری نیمه نهایی WNBA در سه شنبه شب – کافی بود تا آنها یک نفس راحت بکشند، اما به اندازه ای نبود که بازی را از بازی خارج کنند. رسیدن. گری در دفاع با نگاهی استوار به عقب حرکت کرد و پس از غیبت طوفان سیاتل، به نظر می رسید که مصمم به پایان بازی است.

او به چپ دریبل زد، سانتر به راست زد، سپس یک شوت پرش محو چند قدمی داخل خط 3 امتیازی روی بازوی دراز شده گابی ویلیامز، بازیکن اول تیم دفاعی WNBA زد تا Aces را به طور موثر 5 امتیازی جلو بیاندازد. پایان دادن به بازی و گری در حالی که به عقب می‌دوید، این موضوع را می‌دانست، رواقی بودن خود را با شور و نشاط عوض می‌کرد، و به شادی بر سر جمعیت سیاتل که او سکوت کرده بود فریاد می‌زد.

گری با 31 امتیاز و 10 پاس منجر به گل تنها بازیکنی شد که در یک بازی پلی آف WNBA به هر دو مجموع دست یافت، علامت تعجب در یکی از غالب ترین بازی های پلی آف در تاریخ لیگ. پس از پیروزی 97-92 و پیروزی سری 3-1، لاس وگاس به فینال WNBA صعود کرد، جایی که با کانتیکت سان یا شیکاگو اسکای دیدار خواهد کرد. (آن سری نیمه نهایی با تساوی 2-2 با بازی 5 روز پنجشنبه در شیکاگو برگزار می شود.)

بکی هامون مربی Aces گفت: “این چیزی است که فقط در DNA او وجود دارد.” “او با بازی در خط بسیار سرد است. و، می دانید، این یک لوکس است. شما فقط می توانید توپ را در دستان او بگذارید و اجازه دهید سر کار برود. بنابراین هوشمندانه‌ترین کاری که می‌توانم انجام دهم این است که من و بقیه را کنار بگذارم و او را رها کنم.»

آجا ویلسون مهاجم Aces گفت: “من هرگز ندیده ام کسی صادقانه این کار را انجام دهد و بازی را دیکته کند و فقط در تمام لحظات خونسرد بماند. او برای این لحظه ساخته شده است.”

گری قبلاً در پلی آف پیشرفت زیادی داشته است و در سال 2016 با لس آنجلس اسپارکس قهرمان شده بود، اما در آن تیم، او بسیار بیشتر نقش آفرینی می کرد و به طور میانگین تنها 9 امتیاز در هر بازی در پلی آف کسب می کرد. اکنون 29 ساله، گری به مهم ترین بازیکن یکی از با استعدادترین تیم های لیگ تبدیل شده است. Aces چهار ستاره WNBA در فصل معمولی داشت که هیچ کدام از آنها چلسی گری نام نداشتند.

هامون گفت که گری “همه چیز را متفاوت” از سایر بازیکنان لیگ انجام می دهد.

هامون با لبخند گفت: من دستیار مربی او هستم و می‌خواهم ببینم او چه می‌گوید. و آنچه می شنود و آنچه فکر می کند و آنچه در بیرون می بیند. و او عاشق لحظات بزرگ است. این چیزی نیست که من به او یاد دادم.”

گری در شش بازی پلی آف میانگین 24 امتیاز و 7.7 پاس گل در هر بازی به دست آورده و 60 درصد از 3 امتیازی ها و 63 درصد از شوت هایش را در مجموع انجام می دهد. اینها بالاترین رکوردهای حرفه ای در هر رده برای گری هستند: تنها فصلی که به آن نزدیک می شود زمانی است که او در پلی آف با اسپارکس در سال 2018 میانگین 16.5 امتیاز و 4.5 پاس گل در هر بازی به دست آورد. با این حال گری گفت که تفاوت قابل توجهی احساس نمی کند.

او گفت: «من هر بار به یک شکل به بازی نزدیک می‌شوم» و افزود: من شوت‌هایی را می‌زنم که می‌دانم می‌توانم بزنم. شاید چند نما وجود داشته باشد که شبیه، شاید نامشخص بود، اما ما هر روز روی آن کار می کنیم.”

سبک بازی گری اغلب منجر به شوت های اوه-نه-او-نه-اوه-بله می شود که تماشاگران و تیم های مقابل را متحیر می کند. عقب نشینی 3 در هفت دقیقه باقی مانده بود که قبل از به صدا در آمدن زنگ ساعت شات، به مرکز 6 فوتی استورم تینا چارلز برخورد کرد. به نظر می رسید که یک ارتفاع است، اما بدون دست زدن به لبه از حلقه عبور کرد. چنین امتیازهایی برای هم تیمی های او عادی شده است. آن‌ها گری را تماشا می‌کنند که در تمرین، عکس‌های مسخره‌ای می‌گیرد، حتی برخی از آنها با پاهایش در جهت‌های مختلف چرخانده شده، که به‌طور مداوم از درون تور می‌گذرد.

ویلسون گفت: “من می دانم که آن توپ در هر لحظه به داخل می رود.”

بخش جذاب بازی گری نحوه گلزنی و یافتن هم تیمی هایش است. این لیگی است که سرعت برای گاردهایی مانند هم تیمی‌اش کلسی پلام، که در فصل معمولی با ضربه زدن به مدافعان برای لای‌آپ‌های باز یا استفاده از کراس اوورهای سریع برای 3 ثانیه به عقب، میانگین 20 امتیاز را به دست آورد، بسیار مهم است. یا مانند Kahleah Copper از شیکاگو، که در فواصل استراحت می دود و به طور معمول برای گلزنی از کنار گارد می گذرد.

خاکستری متفاوت است. او با سرعتی تا حدی بی حال در زمین حرکت می کند – پاهایش به سختی زمین را ترک می کند در حالی که او حمله را فرمان می دهد و مدافعان را در فاصله نگه می دارد. او با کراس اوورها جدایی ایجاد می کند که مدافعان را یک قدم پشت سر او قرار می دهد، این تنها چیزی است که او برای استفاده از فریم 5 فوتی 10، 170 پوندی خود نیاز دارد تا آنها را در مسیر خود به سمت یک پایان حیله گر در اطراف لبه قرار دهد. یا یک برش جدایی ایجاد می کند که به او اجازه می دهد توپ را از روی بازوهای یک مدافع بگیرد.

جول لوید نگهبان طوفان گفت: “او فوق العاده روشمند است.” “او فوق العاده باهوش، باهوش است، بدن خود را درک می کند، چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری را نمی تواند انجام دهد. او کاری را که نمی تواند انجام دهد، انجام نمی دهد. وقتی تیمش به یک سطل نیاز دارد، او می‌داند که نقاط او روی زمین کجاست.»

شب تاریخی گری و پیروزی آس، آخرین بازی 21 ساله گارد سو برد در سیاتل را خراب کرد، جایی که او چهار قهرمانی را به دست آورد. طوفان هر بازی را در دقیقه یا ثانیه‌های آخر می‌بازد و به احتمال زیاد باید بازی 3 را می‌برد. اما یک خطای دفاعی به گارد Aces اجازه داد تا جکی یانگ بازی را به وقت اضافه بفرستد، جایی که لاس وگاس عقب نشینی کرد. در بازی 4 سه شنبه شب، 42 امتیاز برینا استوارت که رکورد پلی آف را به دست آورد، کافی نبود.

نوئل کوئین، مربی طوفان، گفت که مهمترین چالش “تعداد زیادی از چلسی گری” بود، و این نکته را برای تاکید تکرار کرد.

کوین گفت: “فکر نمی‌کنم کسی در سیاره زمین بتواند از او محافظت کند.” «یعنی بیهوش بود. ما در این سریال کارهای زیادی انجام دادیم تا از سرعت او کم کنیم. اما شما سرعت گلزنی او را کم می کنید، امتیاز او را محدود می کنید و او توانایی پاس دادن و بازی را دارد. او بازیکنی باورنکردنی است.”

زمانی که گری در مرحله پلی آف حضور داشت، ویلسون می‌داند که باید چه کار کند: از سر راه خود خارج شوید.

و دور ماندن از راه گری ممکن است کلیدی باشد برای لاس وگاس برای رسیدن به پتانسیل خود و کسب اولین عنوان WNBA.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما