چگونه با شروع مدرسه در برابر آبله میمون محافظت کنیم

در حالی که کودکان در سراسر کشور برای سومین بار از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 به مدرسه بازمی‌گردند، یک بیماری عفونی متفاوت اکنون در سراسر جهان در حال گسترش است: آبله میمون. تقریباً در هر ایالت و قلمرو ایالات متحده موارد ابتلا به آبله میمون گزارش شده است، با بیش از 11000 مورد تأیید شده در سراسر کشور. و خبر مثبت شدن آزمایش یک کارگر مهدکودک در ایلینوی در اوایل این ماه باعث شد که برخی از متخصصان بیماری های عفونی هشدار دهند که احتمال شیوع آن در محیط های گروهی مانند مدارس و مهدکودک ها وجود دارد.

اما بیش از 98 درصد از مبتلایان به آبله میمون مردان بالغی هستند که این ویروس را از طریق تماس صمیمی با مردان دیگر دریافت کرده اند – و تاکنون کمتر از 12 مورد کودکان در ایالات متحده ثبت شده است.

دکتر می گوید آبله میمون به آسانی کووید-19 یا بیماری های رایج دوران کودکی منتقل نمی شود. ایبوکون کالو، متخصص بیماری های عفونی کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک. معمولاً نیاز به تماس مستقیم با بثورات پوستی فرد آلوده دارد. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، آبله میمون می‌تواند با لمس اشیاء، پارچه‌ها و سطوحی که توسط فرد مبتلا به آبله میمون استفاده شده و تمیز نشده است، یا با دفع قطرات تنفسی توسط فرد آلوده در حین برخورد نزدیک به افراد منتقل شود. -تماس چهره

با این حال، داده های جدید نشان می دهد که تماس غیر مستقیم و آلودگی محیطی منبع اصلی انتقال نیست. اگر فردی که مبتلا به آبله میمون است به فضاهای مشترک مانند دفاتر یا مدارس بیاید، دانشمندان دریافته اند که ویروس زنده کافی که بتواند تکثیر شود و دیگران را آلوده کند، از خود باقی نمی گذارد.

علاوه بر این، یک واکسن و یک درمان برای آبله میمون وجود دارد. این واکسن به صورت عمومی در دسترس نیست، اما مجوز استفاده اضطراری اکنون به کودکان زیر 18 سال اجازه می دهد تا در صورت مواجهه با آبله میمون یا در معرض خطر بالای ابتلا به آبله میمون، واکسن را دریافت کنند.

والدینی که نگران این ویروس هستند ممکن است از دانستن اینکه بسیاری از اقدامات احتیاطی و رفتارهای همه گیر را می توان برای محافظت از کودکان در برابر آبله میمون استفاده مجدد کرد: پوشیدن ماسک در مکان های شلوغ داخلی، اجتناب از اشتراک گذاری وسایل شخصی، افزایش دفعات شستن دست ها و ایزوله کردن وقتی مریض هستی خونه

توجه به بثورات جدید و سایر علائم مهم است. کالو گفت. “اگر بثورات شروع به گسترش کرد یا چیزی است که قبلاً در کودک خود ندیده اید، فرزند خود را توسط پزشک ارزیابی کنید.”

بثورات آبله میمون به صورت ضایعات قرمز رنگی شروع می شود که می توانند برجسته و پر از چرک شوند. این می تواند در هر نقطه از بدن ظاهر شود، از جمله صورت، دست ها، پاها و اندام تناسلی، و گاهی شبیه آبله مرغان (که توسط یک ویروس نامرتبط ایجاد می شود) یا بیماری دست، پا و دهان، یک راش رایج دوران کودکی است که تمایل به گردش در پشت سر دارد. فصل به مدرسه

موارد آبله میمون در بزرگسالان نیز می‌تواند شبیه آکنه یا بیماری‌های مقاربتی مانند تبخال یا سیفلیس باشد، به‌ویژه اگر بثورات فقط محدود به چند جوش باشد.

سایر علائم آبله میمون شامل تب، سردرد، درد عضلانی، تورم غدد لنفاوی و درد یا خونریزی مقعدی است. علائم می تواند تا سه هفته پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر شود و دو تا چهار هفته طول بکشد.

اگرچه بعید است که آبله میمون به طور گسترده در مدارس و مهدکودک ها گسترش یابد، اما والدین باید انتظار داشته باشند که در صورت تداوم گسترش بیماری، موارد بیشتری را بشنوند که به این مکان ها و سایر مکان ها سرایت می کند.

دکتر می گوید: «مطمئناً مواردی وجود خواهد داشت که در زنان، در کودکان و در افرادی که باردار هستند اتفاق بیفتد. جی وارما، پزشک و اپیدمیولوژیست متخصص بیماری های عفونی در دانشکده پزشکی ویل کورنل در شهر نیویورک.

با این حال، در حال حاضر، احتمال ابتلای کودکان به آبله میمون از افرادی که در خانه با آنها در تماس هستند بیشتر از مدرسه است. وارما گفت. با این حال، کودکی که با فرد مبتلا به آبله میمون زندگی می کند، می تواند به طور بالقوه ویروس را به مهدکودک یا مدرسه خود بیاورد.

فعالیت هایی که ممکن است کودکان را در معرض خطر قرار دهد و علائم عفونتی که والدین باید مراقب آنها باشند نیز بر اساس سن متفاوت است. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

سن: 0 تا 4

از آنجایی که آبله میمون عمدتاً از طریق تماس نزدیک طولانی‌مدت گسترش می‌یابد، نوزادان و کودکان نوپا می‌توانند از نظر تئوری آبله میمون را از مراقبانی که بیمار هستند – اگر بچه‌ها را در آغوش بگیرند یا ببوسند، پوشک کثیف را با بثورات آشکار روی دستانشان عوض کنند – یا از طریق اسباب‌بازی‌های آلوده، ظروف و تخت‌های مشترک آلوده شوند. با این حال، اکثر مهدکودک‌ها از قبل سیاست‌هایی برای ضدعفونی کردن اسباب‌بازی‌ها و سطوح و همچنین اجتناب از تخت‌خواب، ملحفه یا لباس مشترک دارند. پس از مثبت شدن آزمایش آبله میمونی یک کارگر مهدکودک در ایلینوی، هیچ موردی در کودکان یا سایر کارکنان یافت نشد. به همه واکسن پیشنهاد شد.

دکتر دکتر می‌گوید: «من فکر می‌کنم نکته مهمی که باید بدانیم این است که آبله میمون در کودکان به‌ویژه کودکان خردسال بسیار نادر است. کریستینا برایانت، متخصص بیماری های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان نورتون در لوئیزویل، کیو، و عضو کمیته بیماری های عفونی آکادمی اطفال آمریکا.

به گفته دکتر، والدین باید هرگونه راش جدید را جدی بگیرند، به خصوص اگر بیش از چند روز طول بکشد یا اگر همراه با تب باشد. برایانت گفت. اگرچه متخصصان می گویند که به احتمال زیاد نتیجه یک بیماری رایج دوران کودکی مانند بیماری دست، پا و دهان است، آبله میمون ممکن است در کودکان کمتر از 8 سال و همچنین در افرادی که دارای نقص ایمنی هستند یا مبتلا به آن هستند، شدیدتر باشد. برخی از بیماری های پوستی مانند اگزما

دکتر گفت به “حس عنکبوتی” خود اعتماد کنید. جاشوا شافزین، مدیر پیشگیری و کنترل عفونت در مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی، و اگر نگران هستید با پزشک اطفال فرزندتان تماس بگیرید. آنها ممکن است بتوانند تنها با نگاه کردن به عکس یا برنامه ریزی یک مکالمه تلفنی، تشخیص دهند که پشت بثورات کودک شما چیست.

والدین باید کودکان را در صورت بروز هر نوع جوش در خانه نگه دارند. دکتر “کودکی که تب و جوش دارد نباید به مهدکودک برود.” شافزین گفت.

در صورت وجود مواجهه، کارکنان مهدکودک کودک شما باید آن را مدیریت کنند، مانند سایر ویروس ها، مانند نوروویروس، که از طریق سطوح و تماس فرد به فرد پخش می شود. شافزین گفت. این امر مستلزم تمیز کردن کامل و اطمینان از اینکه کارکنان یا کودکانی که علائم دارند در خانه می مانند تا زمانی که دیگر مسری نباشند، در حالی که علائم را در دیگران به دقت تحت نظر دارند.

سن: 4 تا 10 سال

مانند مراقبت های روزانه، مهم است که کودکان مبتلا به راش و تب را در خانه نگه دارید و آنها را به شستن مکرر دست های خود تشویق کنید. دکتر “من فکر می کنم پروتکل هایی که مدارس برقرار کرده اند از زمان کووید بهتر شده اند.” برایانت گفت. “این خبر خوب است.”

کودکان در این گروه سنی همچنین درک بسیار خوبی از مفاهیمی مانند نگه داشتن دست ها و بدن خود و عدم به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی دارند – استراتژی هایی که می تواند به جلوگیری از گسترش نگرانی های رایج تر در بازگشت به مدرسه مانند شپش سر کمک کند. و همچنین موارد نادر آبله میمون، دکتر. برایانت گفت.

به گفته دکتر برایانت، همچنین برای والدین و بزرگسالان در خانه مهم است که از سلامت خود آگاه باشند و درباره بیماری به روشی مناسب با سن خود با فرزندان خود صحبت کنند. اگر کسی به آبله میمون مبتلا شد، باید تا جایی که ممکن است در اتاقی دور از دیگران جدا شود، ماسک پزشکی مناسب بپوشد و بثورات پوستی خود را با آستین بلند، شلوار یا دستکش بپوشاند.

دکتر دکتر “این موارد در کودکان با انتقال خانگی مرتبط است.” برایانت گفت. بنابراین بهترین راه برای محافظت از کودکان در برابر آبله میمون این است که والدین از خود محافظت کنند.

کودکان بزرگ‌تری که در ورزش‌های نزدیک مانند کشتی یا فعالیت‌هایی که شامل لباس‌های مشترک یا یونیفرم هستند شرکت می‌کنند ممکن است در مقایسه با همسالان خود در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آبله میمون باشند. اما این بدان معنا نیست که دانش آموزان باید این فعالیت ها را متوقف کنند. تا زمانی که مدیران مدرسه و والدین از فعالیت ها و مناطقی که پتانسیل انتقال ویروس را دارند آگاه باشند و به وضوح به دانش آموزان اطلاع دهند، خطرات آبله میمون می تواند مهار شود.

دکتر دکتر می‌گوید: «به ورزشکاران توصیه می‌شود که بهداشت شخصی خود را رعایت کنند و پوست خود را از نظر عفونت‌های دیگر مانند استاف بررسی کنند. کالو گفت. من واقعاً نگران این نیستم که انجام ورزش منجر به شیوع آبله میمون‌های جدید در مدارس شود.»

بسیاری از مدارس از مواد ضدعفونی کننده برای تمیز کردن سطوح با لمس بالا مانند تجهیزات تمرینی، جدا کردن لباس ها به شمع های کثیف یا تمیز و رسیدگی به آلودگی احتمالی با دستکش استفاده می کنند که همه اینها می تواند به کاهش انتقال ویروس کمک کند. کالو گفت.

والدین همچنین ممکن است شروع به گفتگوهای جنسی با کودکان در این سن یا زودتر کنند. برای کسانی که در مورد رابطه جنسی صحبت می کنند، ممکن است بخواهید آبله میمون را فعالانه مطرح کنید، زیرا یکی از راه های اصلی شیوع آن در حال حاضر از طریق تماس صمیمی است. تماس فیزیکی نزدیک در حین رابطه جنسی دهانی، مقعدی یا واژینال، و همچنین هنگام بوسیدن یا بغل کردن، می تواند باعث انتشار ویروس شود.

می توانید بپرسید که آیا نوجوان شما در مورد آبله میمون چیزی شنیده است یا خیر. مطمئن شوید که آنها متوجه می شوند که باید به چه علائمی توجه کنند و چگونه در رابطه جنسی ایمن شرکت کنند. (در حالی که کاندوم ممکن است انتقال آبله میمون را کاهش دهد، بعید است که خطر را به طور کامل از بین ببرد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری راهنمایی هایی در مورد رابطه جنسی ایمن برای آبله میمون دارد، اگرچه این امر مختص بزرگسالان جوان نیست.)

تعداد انگشت شماری از کالج ها و دانشگاه ها اخیراً موارد ابتلا به آبله میمون را گزارش کرده اند و کمپین های بهداشت عمومی را در مورد این بیماری راه اندازی کرده اند، زیرا دانشجویان و اساتید دانشگاه در پاییز به دانشگاه باز می گردند. اگرچه خطر انتقال آبله میمون در کلاس‌های درس کم است، اما دانشجویان کالج به احتمال زیاد از نظر جنسی فعال هستند یا در خوابگاه‌ها و مهمانی‌ها با دیگران در تماس نزدیک هستند، بنابراین خطر ابتلا به آن‌ها بیشتر شبیه به سایر بزرگسالان است. کالو گفت.

دانش‌آموزانی که بالای 18 سال سن دارند، ممکن است قبل از رفتن به مدرسه واجد شرایط دریافت واکسن آبله میمون باشند – اگر معیارهای ایالت خود را داشته باشند، مانند داشتن چندین شریک جنسی در دو هفته گذشته یا اگر مردانی هستند که با مردان رابطه جنسی دارند.

اگر دانش‌آموزان دچار راش مشکوک شوند، ممکن است بتوانند به آزمایش‌های آبله میمون در مرکز بهداشت دانش‌آموزی خود دسترسی داشته باشند. والدین نگران همچنین می توانند با مسئولان دانشگاه در مورد حمایت های پزشکی یا عاطفی در دسترس دانش آموزان صحبت کنند و بفهمند که آیا پروتکل ایزوله برای کسانی که آزمایش مثبت می شوند وجود دارد یا خیر.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما